Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: wojtas_GT » śr maja 17, 2017 15:59

Ciekaw jestem czy nadawalaby sie do tego ropownica z allegro za 30zl niespełna plus dorobic rurke z czegos moekkiego, moze z międzi. Ma ktoś pomysl i na to? Lanca musialaby miec otworki z jednej strony z boku. No chyba ze gdzies takie sa sprzedawane gotowe ale nie jako dosc kosztowny zestaw profesjonalny. Trzeba by potestowac z cisnieniem zeby nie przedobrzyc. Preparaty to osobna sprawa. Ale po co to robic? Po to zeby miec swoje, robic staranna obsluge minimum 2x w roku i nie placic za to setkami bo dobra usluga troche kosztuje - tak pisze jakby ktos mial zapytac po co. To dla mnie to samo jak mycie auta samemu, prosta zmiana zarowki, filtra czy oleju. W domu tez sam sprzatam a nie firma, gotuje a nie chodze do knajp. Moze slabe dochody dyktuja taka nasza polskosc... ale jak się chce to mozna. Po to szukamy tu rozwiązań - zamiast jechać do ASO i mieć głęboko, zapłacić i z głowy.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: radekrp90 » śr maja 17, 2017 22:35

Miedziana rurka z otworkami (to one mogą być problemem - czym zrobić tak małe aby zapewnić odpowiednią atomizację).
Co do ciśnienia celowałbym w rzędu 5-10 bar. Nic nie uszkodzi - za mały wydatek objętościowy.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy hel

Post autor: wojtas_GT » czw maja 18, 2017 01:39

radekrp90 pisze:Miedziana rurka z otworkami (to one mogą być problemem - czym zrobić tak małe aby zapewnić odpowiednią atomizację).
Co do ciśnienia celowałbym w rzędu 5-10 bar. Nic nie uszkodzi - za mały wydatek objętościowy.
Mysle nad tym, ale tez zauwazylem trudnosc z tym związaną. Ciesze sie ze kogos pociagnalem za sobą tokiem rozumowania. Moze trzeba by zrobic jakies dysze, wkrecane albo bardzo male wiertlo i pokombinowac, robiac male dziurki obok siebie na kilku cm skierowane w jednym kierunku lub z lekkim rozstrzalem. Sprawa jest rozwojowa, tylko czasu malo mam teraz.



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » śr maja 01, 2019 14:35

Witam, temat od roku nie ruszany, ale mam pytanko
W sumie sprzęcik który zastąpi pistolet tunap już sobie zrobiłem wykorzystując zbiornik z ropownicy i parę elementów z pneumatyki. Jeżeli chodzi o sam środek do dezynfekcji to znalazłem jednym z forum informację że skład chemiczny płynu Voight DEZOPOL-MED VC 410 jest zbliżony do tego tunap. Porównałem karty charakterystyki i w sumie coś tam się zgadza, jakby się dodało izopropanolu ok 10%i etanolu ok 20% to blisko by to wyglądało. Czy ktoś natrafił lub testował ten środek? Lub znalazł inny zamiennik?



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: wojtas_GT » śr maja 01, 2019 17:38

CondenCide chyba sie nazywa specyfik od znajomego do czyszczenia klimatyzatorow stacjonarnych roznej masci - typowy do parownikow. Dostalem i przetestowalem 50ml + 150 wody, naniesiony pod niewielkim ciśnieniem (wezyk i duza strzykawka), kilka minut i zmyty połową litra wody w ten sam sposob. W aucie zero zapachu, pod autem po aplikacji biala plama na kostce brukowej, parownik ogladalem kamerką i jak nowy, błysk i kilka razy juz jechalem na klimie i jest efekt nowego auta, nie ma aromatow ani po rozruchu na i bez klimy. To profesjonalny srodek, uzyty chaupniczo, ale skutecznie. Wstaw kolego jakies zdjecia tej swojej ropownicy albo podeslij na priv, mialem robic ale jakies 2 sezony robilem pianą CRC Airco cleaner Pro 500ml i wystarczalo na 3 akty (wiosna lato jesien) za jakies 32zl wiec nie chcialo mi sie bawic, aplikowalem prosto na parownik, przepychalem piane chwilowym wlaczebiem wentylatora na max i bylo to skuteczne, bo to zlozony specyfik (nowsza formula niz przed laty).



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » śr maja 01, 2019 22:34

Dzięki za info szkoda że ten środek jest dostępny tylko w dużych opakowaniach w Polsce. Jutro zrobię fotki i wstawię tej mojej prowizorki



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » czw maja 02, 2019 12:02

Tak wygląda sprzęcik który zrobiłem



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » czw maja 02, 2019 12:21

ObrazekObrazekObrazek



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » czw maja 02, 2019 12:22

ObrazekObrazek



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » czw maja 02, 2019 12:26

W końcówce wykonałem 4 otwory o średnicy 1,2mm, do końcówki musiałem przykleić sztywny drut ponieważ siła podmuchu jest na tyle mocna że nie utrzymałbym końcówki w docelowym punkcie. Pistolet odciąłem, otwór rozwierciłem i nagwintowalem na 1/8", w to miejsce wstawiłem zaworek z precyzyjną regulacją



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » czw maja 02, 2019 12:30

Aby wytworzyć ciśnienie w zbiorniku to w górnej części przyspawałem podkładkę fi 12 aby otrzymać grubsza warstwę materiału, nawiercilem i nagwintowalem. Wkrecilem kolanko i przez nie wpuszczam ciśnienie. Ilość podawania płynu reguluje na zaworku, a sprężone powietrze stale przepływa drugim wężykiem



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: wojtas_GT » czw maja 02, 2019 21:47

Fajne, widzialem cos podobnego na YT kiedys, tez zbiornik i dwa wezyki z i w 1, regulacja, chetnie bym cos takiego przytulił, duzo lepsze niz wezyk z dyszą i strzykawka setka. Jedynie przyczepilbym sie do dyszy, bo ostre zaklepanie moze dziabnąć parownik do krwi, zwlaszcza jak robi takie zamieszanie, pamietam ze w swoim czasie szukalem skad wziac wlasnie lancę, ale mozna na pewno cos dorobic wlasnie, widac ze masz pojecie o detalach (moze masz spis elementow jakos łopatologicznie, jakbym sobie pokupowal to moze i cos dorobil podobnego). Z jakim cisnieniem roboczym operujesz? Wydaje mi się ze to jest wlasnie cos do eksperymentowania - nastawy zaworkow, cisnienie i lanca. Jeszcze kamerka od kitajcow i jest full opcja (choc u siebie to juz po omacku trafiam) - ale jeszcze raz pochwalam, to najskuteczniejsza metoda - celowana skuteczna chemia pod cisnieniem (i zmyciem po zadzialaniu).



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » pt maja 03, 2019 12:01

W sumie racja z tą ostrą dyszą, zrobię kulkę poxipolu na końcu i będzie zabezpieczone. Kamerka już zamówiona ;). Jak będę miał chwilę to zrobię listę tych elementów.



Olekxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 30, 2019 14:00

Re: Dobra chemia do klimy - pro i marketowa klimatolodzy help

Post autor: Olekxp » pt maja 03, 2019 12:02

Ciśnienie na kompresorze mam max 8atm więc robocze będzie krążyć między 6-8 atm



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości