Problem z nawiewem

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vardox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 20:57

Problem z nawiewem

Post autor: vardox » wt mar 14, 2017 15:30

Witam. Mam problem z nawiewem , auto rozgrzewając się do 90stopni zaczyna lecieć ciepłe powietrze jednak gdy osiągnie temperaturę 90stopni nagle leci zimne powietrze dopiero przy przegazowaniu auta na postoju zaczyna leciec cieple powietrze lub jak jade powyzej 3-4tys obrotów zaczyna grzać.
Dłużej postoi grzeje się ponad 90stopni lekko przegazuje temperatura normuje się. pompa wody,nagrzewnica,termostat wymienione na nowe.
Wąż dolny od termostatu dolny ciepły, bład na climatroniku od czujnika nasłonecznienia , ja już rozkładam ręce co to może być może ktoś przerabiał taki temat :banghead:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z nawiewem

Post autor: grg474 » czw mar 16, 2017 00:27

gdyby nie to, że wymieniałeś pompę wody to bym powiedział, że to wina pompy. Druga przyczyna to przedostawanie się spalin do układu chłodniczego ale i objawy też by były różne )twarde węże, wywalanie płynu)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

vardox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 20:57

Re: Problem z nawiewem

Post autor: vardox » pt mar 17, 2017 16:08

grg474 pisze:gdyby nie to, że wymieniałeś pompę wody to bym powiedział, że to wina pompy. Druga przyczyna to przedostawanie się spalin do układu chłodniczego ale i objawy też by były różne )twarde węże, wywalanie płynu)
Płyn własnie czasami wywala ( widze po zbiorniczku jak czasami jest ulany na obkolo) i duze ciśnienie jest w zbiorniczku jak jest rozgrzany nie odkręcę korka bo wywali cały płyn ze zbiorniczka , chyba zamówię tester do sprawdzenia z allegro i zobaczymy



nikodem30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 21, 2016 16:56

Problem z nawiewem

Post autor: nikodem30 » pt kwie 28, 2017 09:44

Witam Panowie posiadam golfa 5 1.9 TDI 105KM z 2004 roku mam taki problem z moją klimatyzacją dwustrefową gdy zmniejszę temperaturę na najniższą LO to przestaje dmuchać z nawiewów dam o raz wyższą temperaturę zaczyna działać czyżby coś z silniczkami się działo miał może ktoś podobny problem?

Podłączyłem VCDS i wyskoczyły mi dwa błędy
00716-Air recirculation flap positioning Motor (V113)
01274-Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
Zresetowałem ustawienia klap i wróciło wszystko do normy tylko na jak dlugo
Dodam, że maksymalnie temperatura na klimie zejdzie do 15 stopni może brakuje czynnika, rurki ktore ida od sprezarki ta grubsza jest zimna a ta ciensza jest letnia tak ma być czy cos jest z kompresorem?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Problem z nawiewem

Post autor: radekrp90 » sob kwie 29, 2017 12:30

Sprawdź na start ciśnienie w układzie i wysterowanie zaworka przy pomocy VCDS'a.

Przy tych temperaturach zewnętrznych jak teraz (mało letnio-wiosennych) ten układ raczej nie będzie się wysilał.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości