Problem ABS i esp

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hagen20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 07, 2017 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Problem ABS i esp

Post autor: Hagen20 » pt lip 07, 2017 17:42

Cześć wszystkim. Bardzo bym prosił o pomoc w sprawie mojej bory. Mam bore 2.0 2002 rok. Od kilku dni zaczęło mi wywalac ABS i ESP na zegarach. Pierw pomyślałem czujnik ABS lecz gdy po dłuższej jeździe zgasilem samochód, zostawiłem na 2-3h. Po ponownym odpaleniu kontrolka esp zgasla a ABS zgasl po rozpedzeniu auta. Pomyślałem "super" problem z głowy. Lecz gdy pozostawilem auto w garażu na noc, nazajutrz znów pojawiły się kontrolki, znów musiałem trochę pojeździć i znikło. Taka sytuacja pojawiała mi się przez około 5 dni, za każdym razem to samo. Zacząłem podejrzewać czujnik ABS. Zdjalem prawe przednie koło i zauważyłem ze wtyczka na czujniku jest bardzo luźna. Wyczyscilem ładnie, założyłem i tu po zapaleniu zapłonu dalej kontrolki się świecą... Pojezdzilem trochę myśląc że zadziała tak jak ostatnio, ale jednak nie, ABS i esp cały czas się teraz świeci wogole nie gaśnie. Zauważyłem tez ze przy dohamowaniu i skrecaniu jednocześnie pedał hamulca lekko podbija. Stąd mam pytanie co to może być? Wiem że najłatwiej podpiąć pod kompa i zobaczyć co jest nie tak. Ale w tym momencie autko jest unieruchomienie i chce się jeszcze dowiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację. Może uda mi się to zrobić bez podłączania pod kompa. Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek rady i pomoc. Pozdrawiam :)



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem ABS i esp

Post autor: myszazro » pt lip 07, 2017 18:19

Sprawdź wtyczkę przy bezpiecznikach na akumulatorze



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Problem ABS i esp

Post autor: luckyboy » pt lip 07, 2017 21:50

Uszkodzony czujnik. Kiedyś jechałem Audi 80 w którym ABS pracował przy lekkim hamowaniu.



Hagen20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 07, 2017 16:59
Lokalizacja: Śląsk

Problem ABS i esp

Post autor: Hagen20 » pt lip 07, 2017 22:18

Ok sprawdzę to jutro i dam znać co i jak. Z góry wam dzięki za odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości