nowe serwo zamiennik.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

nowe serwo zamiennik.

Post autor: Kateer » pn lut 20, 2017 19:25

Witam w tam tym roku padło serwo w aucie siostry wymieniłem na używke ,teraz znowu ta sama sytuacja.Ceny oryginałów są oporowe ,ale znalazłem takie coś
http://allegro.pl/serwo-1j1614106e-golf ... ml#thumb/4" onclick="window.open(this.href);return false;
miał ktoś z tym kontakt ?działa to czy szkoda pieniędzy -gwarancja niby jest.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: nowe serwo zamiennik.

Post autor: amatorek » pn lut 20, 2017 21:16

Jednak zaryzykowałbym kupno drugiej używki,Twój wybór.
Zobacz post niżej dotyczący nowego serwa,a co dopiero zamiennik.



Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: nowe serwo zamiennik.

Post autor: Kateer » wt lut 21, 2017 21:39

20170221_183229.jpg
20170221_183240.jpg
Rozebralem serwo membrana jest peknieta w miescu gdzie serwo było lekko zardzewiale (na dole).dziwi mnie brak zestawów naprawczych do tego.A już cena oryginału za to to jakiś niesmieszny żart ,nie wiem za co tyle pieniędzy jak tu nic niema.
Zaryzykuje chyba z tym zamiennikiem.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

nowe serwo zamiennik.

Post autor: DejaVu » śr mar 29, 2017 19:38

Witam :) koledzy czy wszystkie serwa są takie same ?, czy jest różnica między benzyną a dieslem ? Dziś akurat odebrałem golfa z warsztatu , gdzie jak zwykle po zimie miałem do wymiany linki ręcznego(chociaż staram się nie używać) wymiana tłoczków i gumek w zaciskach , które mi notorycznie się zapiekają :grrr: klocki i tarcze :foch: Golfa mam 7 rok ,w tym okresie zmieniłem z przodu klocki raz (tarcze już do wymiany) z tyłu wymiana klocków co rok i 3 raz tarcze! i drugi raz linki :banghead: ogólnie to mój golfik ma raczej słabe hamulce i to jego największa bolączka , mechanik zaizolował też przewód gumowy od serwa , nie mógł go nigdzie dostać , no i mówił że serwo do wymiany?! i z stąd moje pytanie - bo na serwie nie można odczytać numeru seryjnego. A serwo niby dlatego do wymiany bo po pewnym czasie jak się hamuje to twardnieje pedał i w sumie zero hamowania - oczywiście dziś po wymianie tarcz i klocków o niebo jest lepiej :chytry: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: nowe serwo zamiennik.

Post autor: Kateer » śr mar 29, 2017 19:47

Najpierw doprowadź do porzadku podciśnienie do serwa to i może hamulec wróci .jaki masz silnik ?co do zapiekania tylnych zaciskow radził bym jednak zaciągać ręczny często (nieużywany organ zanika ) no i może zmienił mechanika jak co roku wymienia wszystko i dalej się zapieka .

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: nowe serwo zamiennik.

Post autor: DejaVu » czw mar 30, 2017 18:33

Kateer pisze:Najpierw doprowadź do porzadku podciśnienie do serwa to i może hamulec wróci .jaki masz silnik ?co do zapiekania tylnych zaciskow radził bym jednak zaciągać ręczny często (nieużywany organ zanika ) no i może zmienił mechanika jak co roku wymienia wszystko i dalej się zapieka .

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Silnik 1,9 sdi AGP :grin: Też tak pomyślałem że wpierw muszę dostać dobry przewód do serwa , który i tak trzeba zmienić , a raczej nie dostanie się go wraz z serwem? a mechaników to zmieniam często - ten też się pytał : '' kto ci składał te zaciski'' :hmm: ogólnie to kupiłem sobie zestaw do wyciskania tłoczków i sam miałem zmienić sobie klocki , ale tak to było zapieczone że nie dałem rady i przy okazji pękł przewód hamulcowy :foch: Na przyszły rok jak też będą takie problemy to zmienię zaciski na nowe!


Seat Mii 1.O CHYA

Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: nowe serwo zamiennik.

Post autor: Kateer » czw mar 30, 2017 19:25

Nie dostanie sie razem z serwem .Te przewody są dostępne nowe ,niestety trochę kosztują ,pojedź na jakiś szrot i kup ładny używany.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości