Gwint prowadnicy zacisku hamulcowego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Gwint prowadnicy zacisku hamulcowego

Post autor: wojti2001 » czw sty 05, 2017 16:37

Panowie i Panie mam pytanie, czy nie orientuje się ktoś jaki gwint jest znajduje się na końcu trzpienia - prowadnicy zacisku hamulcowego przedniego w mk4 AJM 115KM ?? Niestety dziś zjechał mi się podczas przykręcania gwint w zwrotnicy, Na razie wkręciłem to tak jak się dało na pernamentnym kleju do gwintów, ale muszę zrobić to dobrze jak najszybciej. Ogólnie wydaje mi się, że jest tam M8 tylko nie znam skoku gwintu a mam to już wszystko skręcone. Chce w to miejsce założyć helicoil, ale muszę kupić odpowiedni zestaw pod dany gwint :)


MK IV AJM

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Gwint prowadnicy zacisku hamulcowego

Post autor: Mavrick » czw sty 05, 2017 22:57

Poszukaj na YT jest kilka filmikow pokazujacych regeneracje tego ustrojstwa wiec jest duza szansa ze ktorys z autorow owych filmow udzielil odpowiedzi na Twoje pytanie:).



Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Gwint prowadnicy zacisku hamulcowego

Post autor: wojti2001 » pt sty 06, 2017 10:44

faktycznie, znalazłem ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=LF7Y6-G-FZE" onclick="window.open(this.href);return false;

I też kożystają z helicoila, ale podany tam jest numer prowadnicy z opla: QB11202, która ma te same wymiary co w golfie, ale ma gwint M10, więc u siebie to przegwintuje.

Dzięki


MK IV AJM

Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 664
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Gwint prowadnicy zacisku hamulcowego

Post autor: Golf_Ekipa » sob sty 07, 2017 22:31



VW GOLF MK IV

userojojo_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 18:24

Gwint prowadnicy zacisku hamulcowego

Post autor: userojojo_vw » pn cze 12, 2017 11:50

Chciałbym odkopać temat - skoro nie widzę jawnej odpowiedzi w poście - to:

oryginalny gwint sworznia prowadnicy przedniego zacisku hamulcowego to M9x1.25 - 1J0 615 219

Chciałem wypisać tutaj zestaw narzędzi do użycia przy naprawie metoda helicoil - naprawy gwintu - sa filmy na youtube ale szczątkowe informacje w komentarzach pod filmami - ale zestawienia nie widziałem, a osobo u której zamawiałem zestaw - sugerowała - a moze potrzebuje narzynki na M9x125 ?

-Narzynka M8x1.25 plus uchwyt do narzynki - aby zmienić gwint z oryginalnego M9 na M8 - zalałem zestaw za około 16 PLN
-Zestaw helicoli do naprawy gwintów M8x1.25 - różni producenci. różne zestawy - zauwazyłem ze brakuje tam często uchwyu/oprawy do gwintownika - ja zdecydowałem sie na dedykowany do gwintu M8x1.25 - koszt 36 PLN - prononuje zacząc od wisania w google " ZESTAW DO NAPRAWY GWINTÓW M8x1.25"

Dodatkowe
- imadło - do trzymania prowadnicy i narzynania nowego gwintu
- Wiertarka/ wkretarka - do rozwiercenia gwintu
- Klej do gwintów - do zabezpieczenia helicoli - nie wiem czy jest w 100% potrzebny

Jeżeli coś pomyliłem proszę o info :)


Golf IV APF 1.6 Variant 1998 modelowo 1999

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości