Bicie przy hamowaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawidek2101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 03, 2016 11:08

Bicie przy hamowaniu

Post autor: dawidek2101 » pn paź 03, 2016 12:14

Witam Kolegów.

Moje auto to Golf 6 1.6 TDI variant 105 KM chip na 134KM

Mam bicie na kierownicy przy hamowaniu dość silne ale nie są to tarcze bo jest założony 2 Kpl. teraz opisze całą sytuacje

Miałem wyjazd na zachód więc przegląd samochodu przed wyjazdem patrze klocki do wymiany i ranty na tarczach do podebrania patrzę guma pęknięta na końcówce drążka to do wymiany bo i tak poleci niedługo od razu drążek też wymieniłem (zbierzność zrobiona) nowe klocki ATE. więc jedziemy poi przejecaniu 300-400km czuje bicie na kierownicy zajechałem na miejsce i pomyślałem że może to zle podebrane tarcze na tokarce sam robiłem bo mam takie możliwości. więc brat przysłał tarcze zmieniłem same tracze klocki zostały bo cóż im by było po przejechaniu 1300km. Przychadzi wyjazd do domu to jedziemy na tych nowych tarczach po przejechaniu 500-700 km znów czuje bicie więc wróciłem do domu auto na podnośnik wymiana tarcz i klocków znów na nowe ATE i znów spokój 200-300 Km i dalej bije. więc na 100 % nie są to tarcze wymieniłem jeszcze silentblock wahacz lewy i prawy bo prawy miał troszkę luzu. Koła wyważone próbowałem również na stalowych i dalej bije byłem na 2 stacjach diagnostycznych ale nic nie widać wszystko jak w nowym aucie. Auto na 1000% nie uczestniczyło w żadnej kolizji piasty są dobre sprawdzane pod kontem bicia. Bardzo proszę o pomoc . Z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: VAG
Silnik: CAYA

Bicie przy hamowaniu

Post autor: slawek987 » pn paź 03, 2016 23:21

Sprawdź prowadnice zacisku. Maiłem identyczny problem. Przyczyna leżała w prowadnicy zacisku. Smar wyschnął i pojawiał się efekt bicia. Wystarczyło rozebrać przesmarować i śmigać dalej. Problem u mnie był tego typu że jedna prowadnica nie była oryginalna, bo była nieco grubsza i to było całą przyczyną. A tarcze to dwa komplety poszły na reklamacje :bigok:



dawidek2101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 03, 2016 11:08

Bicie przy hamowaniu

Post autor: dawidek2101 » śr paź 05, 2016 09:11

Kolego prowadnice są w dobrym stanie. z lewej strony nowe bo już było wyrobione miejsce na klucz. Jutro jestem umówiony na wizytę w serwisie VW zobaczymy co mi powiedzą. dawajcie koledzy propozycje bo może uda się jeszcze uniknąć tego serwisu. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Bicie przy hamowaniu

Post autor: Passatb5DW » wt paź 11, 2016 16:30

Zobacz przeguby wewnętrzne... U mnie tak jakoś dziwnie było że też taki bicie występowało a następnie na jakiś czas przestawało... z Prawej strony zmieniłem przegub zewnętrzny i wewnętrzny i spokoj ;)



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Bicie przy hamowaniu

Post autor: 21Golfista21 » wt paź 11, 2016 20:48

A powierzchnia pod tarczą wyczyszczona?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości