Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: Kolec » pn mar 14, 2016 07:45

Witam. Mam od paru dni problem z hamulcami. Po uruchomieniu samochodu niby wszystko jest ok. Przejade kilka set metrow i jak kilka razy nacisne pedal hamulca, hamulec zaczyna sie robic twardy wrecz agresywny. Lekkie nacisniecie i auto staje. Prawie nie jedzie. Tarcze gorace. Jak postoi tak z 10 minut znowu jest ok. Sprawdzilem zaciski wszystko chodzi ok. Wymienilem pompe hamulcowa. Tydzien bylo ok. Od wczoraj to samo. Dzisiaj odpialem wtyczke od pompy abs i jechal normalnie. Czy to moze byc coś jeszcze czy to bedzie ta pompa abs?


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

maccieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 19, 2016 18:00

Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: maccieq » ndz mar 20, 2016 11:36

Mam wręcz identyczną sytuację :( Poradziłeś już sobie z tym problemem?



Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: Kolec » ndz mar 20, 2016 21:43

Nie :(
Wymieniłem pompę ABS na "nową starą" - używaną, i niestety to nie to.
Zrobiłem może z 3km po mieście i tak zaczął hamować, ze nie mogłem dojechać ~50m do wolnego miejsca postojowego (żeby na środku drogi nie stanąć) - a "darłem" na 1-dynce bo na 2-ce momentalnie sie zatrzymywał i gasł.
Postał potem około 20 minut i dało się dojechać do garażu, choć znowu zaczynało się hamowanie.

Nie wiem co to jeszcze może być :(


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

maccieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 19, 2016 18:00

Re: Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: maccieq » ndz mar 20, 2016 23:10

Mój akurat stoi u mechanika. Jutro mam iść po diagnozę. Szczerze to aż się boję bo tyle rzeczy co były z tymi hamulcami robione to już nie wiem co to może być. Jeden mechanik radził by wymienić kable hamulcowe, ale też kurczę sprawdzałem ich przepływ i wszystko gicio działa. Też jestem ciekaw bo ABS działał mi normalnie przed tym jak odpowietrzyłem i naprawiłem zapieczone hamulce z tyłu :/ Proszę podziel się jeśli uporasz się z tym problemem. Ja również będę służył pomocą :)



maccieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 19, 2016 18:00

Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: maccieq » pn mar 21, 2016 22:40

Problem rozwiązany!!! Moja pompa hamulcowa nie posiadała zaworka zwrotnego. Podczas wymiany jej uszczelek gdzieś się zgubił i dlatego nie działało. Nowa pompa założone i wszystko śmiga. Powodzenia z Twoim problemem :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: doggie » ndz lis 13, 2016 14:24

Czy możliwe jest, aby awaria czujnika ciśnienia w pompie ABS mogła powodować blokowanie się tylko jednego koła? Czytałem o przypadkach blokowania się wszystkich kół ale nie tylko jednego. Przypadek jest taki, że w Passacie B5 FL TDI znajomego zdarza się, że przy niewielkiej prędkości samoistnie blokuje się prawe koło tak jakby ASR/ESP świrowało, strach jeździć. Przychodzi komuś coś do głowy? /dodam że jeszcze nie wiem czy w sterowniku są błędy/



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: Mavrick » pt gru 02, 2016 09:01

Odlacz wtyczke od pompy abs i zobacz czy problem ustapil.



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Re: Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: 21Golfista21 » śr gru 07, 2016 22:00

doggie pisze:Czy możliwe jest, aby awaria czujnika ciśnienia w pompie ABS mogła powodować blokowanie się tylko jednego koła? Czytałem o przypadkach blokowania się wszystkich kół ale nie tylko jednego. Przypadek jest taki, że w Passacie B5 FL TDI znajomego zdarza się, że przy niewielkiej prędkości samoistnie blokuje się prawe koło tak jakby ASR/ESP świrowało, strach jeździć. Przychodzi komuś coś do głowy? /dodam że jeszcze nie wiem czy w sterowniku są błędy/
miałem podobny problem w Passacie ale łapało koła po przekątnej czyli np lewy przód i prawy tył.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Mk4 Caly czas hamuje. Czy to pompa ABS?

Post autor: cinek2004 » czw gru 08, 2016 11:16

Moim zdaniem czujnik przy kole wariuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości