Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: mzawrotniak » wt sie 25, 2015 20:07

Bardzo proszę o pomoc/radę..
Osiadłem właśnie za granicą 1500 km od Polski z awarią hamulców z moim golfie 1.9 TDI (AJM). Miałem mijankę w terenie górzystym baaardzo, musiałem ostro przyhamować, co w momencie naciśnięcia pedału hamulca skończyło się "odbiciem" pedału hamulca, momentalnie stwardniał, poszedł do góry i hamulec osłabł. Twardy, syczący pedał, hamulec po naciśnięciu działał, ale słabiutko, auto "toczyło" się w dół.. Myślałem, że przegrzałem hamulce - niestety na drugi dzień to samo, hamulce słabe. Pedał w czasie jazdy jest ok, do pierwszego naciśnięcia, chwyta w miarę ok, ale po kilku sekundach idzie do góry i hamulec słabnie. Przegazowanie oczywiście poprawia sprawę - na chwilę. Sprawdziłem króciec od pompy vaccum - jest ok, jeszcze dodatkowo go uszczelniłem silikonem na wszelki wypadek. Podciśnienie w układzie się utrzymuje raczej (sprawdziłem palcem po ściągnięciu "bańki" na podciśnienie, po wyłączeniu silnika i odczekaniu chwili podciśnienie trzymało). Pedał hamulca po zgaszeniu silnika zachowuje się tak samo, tzn kilka minut po zgaszeniu dalej działa ok (miękko) do naciśnięcia, następnie w kilka sekund twardnieje i idzie do góry.

Proszę o jakieś rady, co próbować robić/sprawdzić, bo nie chciałbym tu serwisować auta.. Szczególnie na ślepo. A wracać 1500 km przez alpy z takim hamulcem też średnia sprawa..

ps. Mam ze sobą komputer z VAGiem jeśli się przyda do diagnostyki (wożę ze sobą na wszelki wypadek ;) ).



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: muszkatobiasz » wt sie 25, 2015 20:15

serwo padło



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: bioly05011 » wt sie 25, 2015 21:14

sprawdź przewód od serva do pompy vacum czy szczelny...gruby czarny...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: Michał_1977 » śr sie 26, 2015 07:03

Kolego mzawrotniak, nie jesteś od wczoraj na forum,więc szanuj zasady i zakładaj tematy w odpowiednich działach :chytry:
Pkt.4 reg. forum.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Re: Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: mzawrotniak » śr sie 26, 2015 11:00

Michał_1977 pisze:Kolego mzawrotniak, nie jesteś od wczoraj na forum,więc szanuj zasady i zakładaj tematy w odpowiednich działach :chytry:
Pkt.4 reg. forum.
- przepraszam, zwykle bywam w "silnikach", nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu, a że sytuacja taka a nie inna napisałem w dziale najbardziej pasującym.. Wybaczcie :)

Co do przewodu - niestety jest ok :/ Czyli serwo tak jak myślałem.. A czy może rozlecieć się na tyle że w ogóle stracę hamulce? Czy bez wspomagania, ale będą działać?
Rozeznałem się na rynku lokalnym i szanse naprawy tego tutaj są praktycznie zerowe.. albo nikłe..



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: Maszan » śr sie 26, 2015 11:58

Hamulce dzialaja bez serwa tyle, ze pedal twardy i trza sie mocno zapierac.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Awaria hamulców - problem pilny (wyjazd zagraniczny)

Post autor: XV2 » ndz lis 15, 2015 21:44

Zaworek zwrotny na przewodzie serwa albo dziura na tym przewodzie.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości