Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

etz0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 14:30
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: etz0 » ndz mar 22, 2015 20:22

Witam,
Mam problem związany z drżeniem kierownicy podczas hamowania . W Golf 4 TDI 90 KM mocy .
W Aucie 60 tyś km temu wymieniałem kpl drążki kierownicze , gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora , sworznie wahacza, tuleje wahacza - łożyska kół.
Około 3 tyś temu wymieniłem tarcze+ klocki przód . W dniu dzisiejszym zmieniłem koła na letnie i dalej usterka występuje .

Dodam ,ze problem występuje okresowo raz drgania są takie , że prawie kierownice wyrwie a raz bardzo delikatne .

Przed wymianą tarcz i klocków tak efekt był . Po wymianie nie występowała usterka i znowu się pojawiła .
Proszę o pomoc na co zwrócić uwagę , jakieś pomysły , porady ?



ridernr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob lut 12, 2011 01:41
Lokalizacja: Nowa Ruda

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: ridernr » ndz mar 22, 2015 22:40

Sprawdzenie zawieszenia , wyważenie kół no i warto sprawdzić czy tarcze hamulcowe nie są krzywe



etz0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 14:30
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Re: Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: etz0 » pn mar 23, 2015 08:23

Jutro sprawdzę na stacji diagnostycznej luzy w zawieszeniu . Jeżeli np. będzie miał luz sam drążek kierowniczy ( nie końcówka ) czy ma to wpływ na wpadanie w drgania OKRESOWE kierownicy ?
Dodam ,ze drgania zwiększają się im prędkość jest mniejsza tzn. kierownica ma większy "skok" na boki ( lewo /prawo ) . Im większa prędkość tym skok kierownicy jest mniejszy lecz prędkość robi swoje i mrowienie czuć
W jaki sposób mogę sprawdzić luz na listwie maglownicy ?

Z drugiej strony wątpię ,ze tylko 60 tyś km wytrzymało mi zawieszenie lemforder (kpl tak jak pisałem ).



ridernr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob lut 12, 2011 01:41
Lokalizacja: Nowa Ruda

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: ridernr » pn mar 23, 2015 17:45

Jeśli drążek jest mocno wybity może mieć wpływ na drganie kierwonicy ale wątpie że to to , spróbuj może przełożyć opony z przodu na tył , może opona jest uszkodzona



etz0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 14:30
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: etz0 » wt mar 24, 2015 00:20

Wczoraj zmieniłem na lato opony wraz z felgami. W dniu dzisiejszym wyczyscilem lewy zacisk hamulcowy nasnarowalem prowadnice itd.jest troche lepiej ale to nie to



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: Tominator » wt kwie 07, 2015 00:14

Przy jakich predkosciach wystepuje to drganie, na luzie takze? Czy podczas hamowania wystepuje tylko? Czy po zmianie tarcz usterka wystepowala od razu?



etz0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 14:30
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: etz0 » śr kwie 08, 2015 19:08

Usterka występuje okresowo czasami drgania są delikatne , czasami tak drga kierownica ,ze wibracje przechodzą na całe nadwozie .
Drgania występują podczas jazdy jak i przy hamowaniu , dodam iż bardzo często nie wstępują w ogóle . Zauważyłem ,że ostatnio występowały od ok 100km/h przy ok 150/160km/h wibracje przenosiły się tak ,że rzeczy w schowku "latały " ponad to zauważyłem ,że jak przyspieszam tak " gwałtownie " ( na tyle na ile można 90KM silnikiem .... ;) ) i odpuszczę to drgania powoli maleją ....
Hamulce maja ok 3 tyś km tarcze Brembo nacinane + klocki Brembo



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: Freddy » ndz maja 10, 2015 12:30

zaciski sprawne w 100%?? moim zdaniem skrzywione tarcze przez zaciski któryś może trzymać lub nie domagać dlatego występuje czasem raz podczas jazdy raz podczas hamowania znaczy że może tłoczki zacisków czasem działają czasem nie bo są na wykończeniu aż w końcu staną przydało by się tam zajrzeć i sprawdzić czy układ hamulcowy nie jest zapowietrzony



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problem z drżeniem kierownicy podczas hamowania

Post autor: 1 6 D » pn maja 11, 2015 08:14

Piasty nie mają luzów, jak stan łożysk?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości