G201 i G214 brak abs i esp

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

john_rd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 08, 2014 15:59

G201 i G214 brak abs i esp

Post autor: john_rd » pn gru 08, 2014 18:31

Witam

Auto to BORA variant 1.9 TDi AHU (110KM) 1999

Mam problem z ABS i ESP a raczej jego brakiem. Żadne kontrolki mi się nie świecą i wcześniej nawet się nie pojawiały, problem odkryłem przy hamowaniu jak mi koła zblokowało, "potestowałem" i faktycznie nie ma. Kontrolki ogólnie działają (przy zapłonie i przy podłączeniu kabla). Przy wyłączeniu przyciskiem ESP też nic się nie pojawia.

na vagu wyszło mi coś takiego:
1314 Sterownik silnika
nie autoryzowane
1435 Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym - G201
nie autoryzowane
813 Nadajnik ciśnienia w układzie hamulcowym dwa
nie autoryzowane G214
814 Elektromagnes ciśnienia w układzie hamulcowym
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem N247
812 Przełącznik elektromagnesu ciśnienia hamulca
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

teoretycznie czujniki, ale problem jest taki że jak sprawdziłem pod pąpą przy serwie to wcale ich tam nie mam. Problemów ze światłami hamowania nigdy nie miałem, więc wykluczam ten trop (taj jak wyczytałem to może też być to), czujników ABSu jeszcze nie sprawdzałem bo wydaje mi się, że to na razie pompa.

Obrazek

pytanie jest takie: czy mogą być gdzie indziej te czujniki? czy może pompa jest niewłaściwa (nie znam dokładnej historii auta więc bym się nie zdziwił)?
W takim razie jaka pompa powinna tam być? Z 1 czy z 2 czujnikami? Gdzie szukać kabli od czujników które tam powinny być? Jest możliwe aby coś było nie tak a kontrolki się nie zapalają? czyba ze jeszcze jakieś inne rzeczy powinienem posprawdzać?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

G201 i G214 brak abs i esp

Post autor: grg474 » ndz gru 21, 2014 19:26

jedyne co mi do głowy przychodzi to że ktoś podmienił pompę abs na esp


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

JARGUT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 23:11
Lokalizacja: Bochnia

G201 i G214 brak abs i esp

Post autor: JARGUT » ndz gru 28, 2014 17:27

Sprawdż połączenie sterownika pompy ABS/ESP z okablowaniem wypnij wtyczke i sprawdz czy nie sa pośniedziałe piny !
Powodzenia



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: G201 i G214 brak abs i esp

Post autor: Adek99 » ndz gru 28, 2014 18:08

Po pierwsze to jak mówisz że nie reaguje na wł esp to wyjmij ten włącznik i zobacz czy wogóle jest kostka do niej bo tak jak greg pisze może być zmieniona pompa i specjalnie ktoś włożył włącznik esp



john_rd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 08, 2014 15:59

G201 i G214 brak abs i esp

Post autor: john_rd » wt sty 06, 2015 14:26

Przeczyściłem wszelkie możliwe połączenia, kostkę na pompie ABS i przy kołach. ABS na szczęście powrócił:) ale to chyba najmniejszy problem bo z ESP pewnie będzie więcej zabawy. Ogólnie jeżeli chodzi o włącznik to jest do niego dopięta duża czerwona kostka z całym okablowaniem więc tam powinno być OK. Sprawdzając kody wyposażenia na naklejce w bagażniku seryjnie powinno być zamontowane ESP (kod 1AT).

Martwi mnie ta pompa hamulcowa że nie ma żadnego czujnika w sobie. Patrzyłem na innego golfa z ESP i na pompie ma jeden czujnik (golf z 2004r) ale pewnie konstrukcja też może być inna. Jest możliwe aby działał ESP bez czujników na pompie przy serwie? Jak podmieniłbym pompę to czy serwo tez powinienem wymienić?



Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

G201 i G214 brak abs i esp

Post autor: ankonian7 » pt sty 09, 2015 21:10

Podjedz do serwisu VW, podaj im swoj nr VIN, przy miłej obsludze dostaniesz wszelkie nr podezspolów oraz faktyczny podglad tych elementów. :bigok: U mnie się to kiedyś sprawdziło.


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości