ABS raz działa raz nie i drzenie pedału hamulca przy dohamow

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kuznia993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 08, 2014 02:32

ABS raz działa raz nie i drzenie pedału hamulca przy dohamow

Post autor: kuznia993 » pn gru 08, 2014 03:09

Witam,
Posiadam golfa IV 1.4 16v '98.
Od dłuższego czasu męczę sie z problemem w moim golfie i nie mam pojęcia co jest nie tak.
Wyświetla mi sie kontrolka abs raz jest raz jej nie ma pojawia się kiedy jej się spodoba. Do tego dochodzi problem z pulsujacym pedałem hamulca przy dohamowaniu. Np dojeżdżam do ronda hamuje jest wszystko ok ale gdy jest juz mała prędkość pedał robi sie twardy i drzy i mam odczucie ze popuszcza. Dzieje się tak gdy abs działa gdy swieci sie kontrolka jest wszystko ok. Ostatnio bywa też tak ze odpale samochod i swieci sie kontrolka rusze i pedał sam zaczyna drgac wtedy staje pare razy depne i jest ok przez caly dzień a nastepnego dnia może być to samo lub przy hamowania. Zaznaczę ze caly czas to się nie dzieje moze byc dzien dwa spokoju i nagle cos mu odwali zacznie drgac przwstanie i znowu spokoj.
Sory ze sie tak rozpisałem ale chcialem przedstawic jak naj jasniej sytuacje.
Proszę o pomoc.Obrazek



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

ABS raz działa raz nie i drzenie pedału hamulca przy dohamow

Post autor: Michał_1977 » pn gru 08, 2014 07:54

Stawiam na uszkodzony lub mocno zabrudzony czujnik przy którymś z kół.
Aby zaoszczędzić nam czasu i sobie roboty,podepnij VAG i zdiagnozuj przy którym kole ów czujnik świruje,a później rozbiórka i czyszczenie lub wymiana :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

kuznia993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 08, 2014 02:32

ABS raz działa raz nie i drzenie pedału hamulca przy dohamow

Post autor: kuznia993 » pn gru 08, 2014 13:29

Byłem u mechanika podpial i wyskoczył prawy przód absu wyczyścil go mówił ze jest sprawny ale podczas jazdy dalej sie to dzieje



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: ABS raz działa raz nie i drzenie pedału hamulca przy doh

Post autor: waski1 » pn gru 08, 2014 14:22

kuznia993 pisze:Byłem u mechanika podpial i wyskoczył prawy przód absu wyczyścil go mówił ze jest sprawny ale podczas jazdy dalej sie to dzieje
Podpiąć vaga i porównać w kanałach prędkości kół. Tam trzeba szukać błędu czujnika.Jeden z czujników będzie szalał pokazywał błędne wskazanie.
Tu masz link i opis w jednym z moich postów jak to zrobić.
viewtopic.php?f=141&t=474431&p=5706374#p5706374" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: ABS raz działa raz nie i drzenie pedału hamulca przy doh

Post autor: piter007i » śr gru 17, 2014 23:02

Słuchaj u mnie było podobnie z on objawami sprawa stała tak:
Pewnego dnia zmieniałem sprężyny na eibach... Z prawej z tylu nie odpialem kabelka od ABS i przy wyciąganiu sprężyny... Po złożeniu w całość od razu wyskoczył ABS... Na pocztku raz świecił problem raz nie. Kasowalem co jakiś czas błąd prawego tylnego koła... Psikałem WD40 po złączce i nic, szukałem przerwy w kablu i nic... Całe lato jeździłem z błędem. Dziś zmienił mi kumpel czujnik ABS problem znikł. A wydawało się 100% pewne ze kabel gdzieś mógł się naderwac a jednak...

Wysłane z mojego JY-G4


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości