Mk5 problem układ hamulcowy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Mk5 problem układ hamulcowy

Post autor: steelek » czw sie 21, 2014 10:11

Siema mam pewien problem. Podejrzenie pada na układ hamulcowy. Od jakiegoś czasu chwile po odpaleniu silnika zapalają mi się kontrolki ABS i ESP. Po chwili gasną. Dziś miałem jednak inny problem. Wyprzedzalem szereg aut. Ale przed ostatnim musiałem wyhamować bo z naprzeciwka nadjezdzal inny samochód. Przy tym hamowaniu. Radio na moment się wyciszylo z buzzera poszły dwa gongi zapalily się kontrolki ABS i ESP. A po chwili kontrolka wspomagania. Po kilku sekundach ABS i ESP zgasly wspomaganie po kilku kolejnych tez. Auto nie zachowywalo się przez ten czas inaczej niż zwykle wspomaganie działało hamulce tez. Miał ktoś coś podobnego? Ogólnie na dniach musze w końcu zamówić kabel bo pewnie jakiś błąd mi sie e tam pojawi. Do elektryka nie pojadę bo Ci zdziercy biorą 50 zł za podłączenie i wykasowanie błędów.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mk5 problem układ hamulcowy

Post autor: jhosef » czw sie 21, 2014 12:26

steelek pisze:Do elektryka nie pojadę bo Ci zdziercy biorą 50 zł za podłączenie i wykasowanie błędów.
Straszne, że ktoś chce zarobić... Powiedz mi, gdzie z Twoich usług można skorzystać za darmo w ramach wolontariatu? A wiesz, że oryginalny kabel VCDS kosztuje 1800 zł?

Mozesz mieć problem z brakiem prądu ale to wymaga weryfikacji.



steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: Mk5 problem układ hamulcowy

Post autor: steelek » czw sie 21, 2014 19:02

Tak to bardzo straszne. Pewnie dlatego, że marzą takiej usługi to grubo ponad 10000 %

Za skasowanie błędów to jeszcze nigdy od nikogo nawet piwa nie wziąłem.

Edit Apropos oryginalnego interface.

A wiesz ze serwis VW sobie weźmie 120 zł za każdą roboczogodzine?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mk5 problem układ hamulcowy

Post autor: jhosef » czw sie 21, 2014 22:23

steelek pisze:A wiesz ze serwis VW sobie weźmie 120 zł za każdą roboczogodzine?
Raczej 200-240. Wiem bo korzystam.



steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: Mk5 problem układ hamulcowy

Post autor: steelek » śr sie 27, 2014 22:02

No i jest. Dorwalem dziś vcdsa

W układzie kierowniczym jest 00446 ograniczenie działania na skutek za niskiego napięcia.

Podejrzewam że problem może być z akumulatorem. Jest oryginalny a auto ma już te 6 lat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości