w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2014 12:42

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Maciek Wilku » wt lip 15, 2014 13:32

Witam

Mam taki problem, podczas hamowania pulsacyjnego spadała wydajność hamulca, tzn dojeżdżając np do skrzyżowania ostatnie metry hamowania tak jakby się wydłużały, hamulec słabnął.

Zacząłem od wymiany płynu hamulcowego, później odpowietrzenie i tak jak by lepiej, pojeżdziłem trochę i znów zauważyłem że ten hamulec to nie jest to co powinno być, rozebrałem szczeki z przodu, miałem zeszklone klocki, przetarłem je papierem ściernym i wyczyściłem te tłoczki co popychają klocek, nasmarowałem smarem i wszystko poskładałem, nie pomogło... poczytałem że może być za to odpowiedzialna pompa Vacu że nie daje odpowiedniego ciśnienia na serwo, wymieniłem pompe vaku, poprawiło się ale dalej w momencie kiedy mam zatrzymać auto do całkowitego zatrzymania to muszę mocniej docisnąć pedał hamulca, popytałem mechaników itd i obstawiam w następnej kolejności pompę hamulcową.

Proszę napiszcie swoje opinie bo sam już nie wiem, podsumowując, hamulec traci siłę hamowania w momencie kiedy chcemy całkowicie się zatrzymać, chyba że z całej siły wpier... li się hamulec w podłogę to wtedy hamuje.

- pompa vaku wymieniona
- płyn hamulcowy wymieniony, odpowietrzone 3 razy, średnio po 100km
- klocki przetarte papierkiem bo były zeszklone plus tłoczki które popychają klocek
- tarcze oryginał jak nowe, klocki oryginał grube, jak nowe, jedynie były zeszklone bo auto trochę stało

- teraz zapadła decyzja o wymianie pompy hamulcowej...

Proszę napiszcie swoje opinie może ktoś miał takie objawy u siebie



Maciek Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2014 12:42

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Maciek Wilku » śr lip 16, 2014 11:32

Nikt nie ma żadnego pomysłu na takie objawy hamulca ???



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: hak64 » śr lip 16, 2014 12:36

Maciek Wilku pisze: zapadła decyzja o wymianie pompy hamulcowej...
I tego się trzymaj, bo prawdopodobnie przepuszcza (wcale nie musi być wycieków). Zużyła się i nie daje właściwego ciśnienia.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Shmatan » czw lip 17, 2014 05:10

Maciek Wilku pisze:podczas hamowania pulsacyjnego spadała wydajność hamulca, tzn dojeżdżając np do skrzyżowania ostatnie metry hamowania tak jakby się wydłużały, hamulec słabnął.
Normalne. Samochodem z ABS'em nie hamuje się pulsacyjnie



Maciek Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2014 12:42

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Maciek Wilku » pt lip 18, 2014 19:32

hamowanie pulsacyjne miałem na myśli że z daleka widzisz skrzyżowanie to zaczynasz zwalniać lekko naciśniesz pedał hamulca i puścisz, po chwili znowu naciśniesz i tak do skrzyżowania i przy trzecim, czwartym razem pedał robił się jak gąbka i nie było hamulca...

dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej żeby sprawdzili mi hamulce na maszynie, diagnosta powiedział że jest wszystko w porządku zarówno z przodem jak i z tyłem, równo hamuje itd... śmiał się że na wykresie jest powyżej 4, że tak mają ciężarówki i według niego to hamulec jest bardzo dobry...

wymienię tą pompę hamulcową to napiszę czy się poprawiło



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Yaro1981 » pt lip 18, 2014 22:37

Maciek Wilku, nie słuchaj moda pseudo mechanika bo ten to z czytaniem ma nawet trudności

miąłem podobne problemy z tym że po oględzinach zacisków okazało się że tylny lewy ma delikatny wżer i poci się tam, płyn nie ubywa ale objawy jak u Ciebie wymieniłem na nowy i wszystko oki . Sprawdż pierw dokładnie czy nie masz gdzieś mokro bo też stawiałem na pompę a okazało się co innego mimo iż zacisk był po regeneracji


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Maciek Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2014 12:42

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Maciek Wilku » śr sie 27, 2014 14:22

wszystkie zaciski są ok, nie maja wycieków itp, zabrałem się za wymianę pompy natomiast zamiennik który kupiłem okazało się że nie pasuję (jest węższe mocowanie do serwa), drugi raz zakupiłem oryginalną używkę ale okazało się po demontażu mojej że niby to samo ale moja ma taki bębenek który wchodzi do serwa zaś używka nie miała... masakra:)

Ale po ruszeniu pompy hamulcowej i odpowietrzeniu układu hamulec zachowywał się lepiej, pedał hamulca nie robił się gąbczasty i wszystko ok, auto znowu chwile postało i jest z powrotem tak samo, niby hamuje ale to nie jest to :(

Może węże hamulcowe zarosły w środku i nie jest taka przepustowość płynu hamulcowego jak powinna być ??

Napiszcie swoje propozycję bo sam już nie wiem...



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Maszan » śr sie 27, 2014 15:04

Moze ktorys gumowy sie rozwarstwil.Niech ktos Ci cisnie pedal a ty zobacz na weze gumowe czy nie jest ktorys wybulony.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Maciek Wilku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 13, 2014 12:42

w końcowej fazie hamowania brak hamulca

Post autor: Maciek Wilku » pt wrz 05, 2014 09:00

Sprawdzane były wszystkie węże, zamówiłem po raz 3 tą pompę hamulcową ale teraz już ma być na 100% do mojego modelu :grin:

Po 2 krotnym wykręceniu pompy i odpowietrzeniu hamulec był taki jak powinien być, na drugi dzień znowu to samo, także wnioskuję że pompa hamulcowa przepuszcza i zapowietrza mi układ hamulcowy.

Jak wymienię, to napiszę czy rozwiązał się problem z hamulcem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości