Włączający się ciągle ABS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Włączający się ciągle ABS

Post autor: Komas » czw lut 27, 2014 00:31

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z ABS-em. Mianowicie w czasie zwalniania/hamowania samoczynni mi się włącza. Dzieje się to przy prędkości poniżej 20km/h włącza się pompa ABS pedał hamulca odbija i słychać charakterystyczny „gruchot” Dodam że nie wywala żadnego błędu w VAGU nie znajduje żadnych błędów kontrolka tez się nie zapala. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Jak temu zaradzić, jazda po mieście staje się uciążliwa a hamowanie niebezpieczne bo spada sprawność hamulca


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Włączający się ciągle ABS

Post autor: -=ren=- » czw lut 27, 2014 00:36

Amortyzatory masz w jakim stanie? Jeśli zagraża to według Ciebie bezpieczeństwu, zablokuj narazie ABS, żeby hamowanie odbywało się bez niego -odepnij jeden z czujników i będzie normalne hamowanie, w tym czasie szukaj usterki...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Włączający się ciągle ABS

Post autor: Komas » czw lut 27, 2014 00:42

A jaki mają związek amory z włączającym się ABS-em? Oba amory mają sprawność ok 70% na stronę. Co do usterki, jakby wywaliło błąd było by łatwiej, czujniki na kołach ok, okablowanie i bezpieczniki ok


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Włączający się ciągle ABS

Post autor: Shmatan » czw lut 27, 2014 06:34

1. duży związek - jeżeli koło odrywa się od ziemi przez wylany amor to abs świruje. Dobrze to widać w trakcie hamowania na mocno dziurawej drodze
2. jakie opony przód/tył?
3. czy prędkości z poszczególnych czujników sprawdzone? nie mówię o błędach tylko o niejako logu dynamicznym z jazdy z blokami dot. prędkości abs
4. wieńce abs czyszczone?



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Włączający się ciągle ABS

Post autor: Komas » pn mar 24, 2014 21:23

Dzisiaj sprawdziłem w VAGu prędkość na każdym z kół. Prawy przód pokazuje 0km/h przy prędkości auta poniżej 20km/h, powyżej tego odczyty z czterech kół są praktycznie jednakowe. Czujnik był wymieniany, błędów żadnych nie wywala jedyne co zostaje to tylko wieniec. Przy wymianie kół na letnie przyjrzę się temu czy nie jest zanieczyszczony i czy jest prosty. Jeżeli tu będzie ok to już nie mam pomysłów


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Włączający się ciągle ABS

Post autor: xlsss » wt mar 25, 2014 19:10

Czyli ten czujnik lub koronka przy tym czujniku do wymiany/ przeczyszczenia. Komputer ABS źle odczytuje prędkości koła i wariuje. Najprawdopodobniej koronka do czyszczenia lub wymiany.



nike1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 18, 2010 18:14

Włączający się ciągle ABS

Post autor: nike1978 » sob wrz 13, 2014 11:34

Miałem podobny przypadek,winny był stary płyn hamulcowy zrobiło się coś podobnego do towotu a abs wariował po wymianie płyny problem zniknął



anna1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 24, 2012 17:13
Lokalizacja: Łabapa,NWE

Włączający się ciągle ABS

Post autor: anna1987 » czw lis 06, 2014 07:43

Tu chyba mogę się podpiąc-:)
W moim golfie miga kontrolka ABS.Wymienialam czujnik 2 razy i dalej migało przeważnie na dziurach bo na asfalcie jak sie wlączyła kontrolka tak swiecila.. Jesli chodzi o komputer to pokazywal błąd czujnika i dlatego wymieniłam na nowy no i niestety dalej to samo. Dodam że to czujnik w tylnym lewym kole. jakies tam koronki i koszyczki tez wymieniane byly. Ale to nie koniec bo jak jest ABS to nie zawsze ale czasem podczas hamowania hamulec robi sie twardy i po pewnym czasie puszcza .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości