Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KRISMIKOLOW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn sty 11, 2010 14:38
Lokalizacja: Mikołów

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: KRISMIKOLOW » czw cze 27, 2013 22:20

Witam. Czytałem posty na ten temat i wiem co może być grane.. Ale mam prośbę do kogoś blisko Gliwic/Mikołowa kto mógł by to dobrze zdiagnozować.. Vacum sprawne na bank-sprawdzone. A nie chciał bym "na daremno" bez diagnostyki kupować serva. Ogólnie to słychać "syczenie" pod pedałem i nie ma hamulców.....Pedał twardy jak kamień...
Pomoże ktoś? Pozdr



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: Michał_1977 » pt cze 28, 2013 07:12

Sprawdź szczelność przewodu podciśnienia przy serwie.
Samo serwo również może być nieszczelne i trzeba będzie wymienić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

KRISMIKOLOW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn sty 11, 2010 14:38
Lokalizacja: Mikołów

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: KRISMIKOLOW » ndz cze 30, 2013 11:32

tzn ze strony technicznej wiem co może być... Ale ja wole przy samochodzie nic nie grzebać. Nie mam do tego "smykałki". Dlatego prośba na forum :jezor:


Już wiem co jest grane. Tylko teraz kolejna prośba... Serwo padło i teraz nie wiem jakie kupić. Czy wszystkie do mkIV są takie same? Czy do mojego jest jakieś inne/lepsze? Golf to ARL 4Motion. Najlepiej jak by ktoś podał nr części bo ja przed zdjęciem swojego starego nie sprawdzę... A potrzebuję je kupić jak najszybciej.... Może jakieś odpowiedniki są?


WVWZZZ1JZ3D504358 numer vin



marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: marcin998 » wt wrz 24, 2013 11:14

Kolego u mnie też syczy. Dodatkowo zaczęło delikatnie piszczeć jak puszczam hamulec (zazwyczaj jak delikatnie hamuję).
Jakie miałeś objawy padniętego serwa, bo u mnie hamulce żyleta? Tylko czasami mam wrażenie, że pedał za bardzo do spodu idzie.



GenIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 10, 2014 12:05

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: GenIV » ndz lut 01, 2015 00:15

Witam.Ja również proszę jakąś mądrą głowę o podpowiedz....u mnie po odpuszczeniu pedału hamulca słychać krótkie syczenie... czy powinienem się tym martwic ? Czy ewentualna nieszczelność może mieć wpływ na podciśnienie sterujące łopatkami turbiny? Pytam bo na schemacie podciśnień widziałem że połączone jest ono z serwo.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: waski1 » ndz lut 01, 2015 10:15

GenIV pisze:Witam.Ja również proszę jakąś mądrą głowę o podpowiedz....u mnie po odpuszczeniu pedału hamulca słychać krótkie syczenie... czy powinienem się tym martwic ? Czy ewentualna nieszczelność może mieć wpływ na podciśnienie sterujące łopatkami turbiny? Pytam bo na schemacie podciśnień widziałem że połączone jest ono z serwo.
Skoro syczy to ucieka podciśnienie z układu.Najlepiej założyć manometr i sprawdzić czy spada podciśnienie w układzie.
W tej sytuacji chyba będziesz musiał pomyśleć o wymianie serwa.



GenIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 10, 2014 12:05

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: GenIV » pt cze 05, 2015 17:03

Dzięki.Będę mierzył..a to się nie mierzy wakuometrem?... a i gdzie się najlepiej wpiąć?

Witam po długiej przerwie. Dla uściślenia mojej usterki..."gdy pedał hamulca wraca na swoje miejsce wtedy syczy"...jak wróci to jest ok.mam wrażenie jakby wypychał powietrze które dostało się do serwo podczas wciśnięcia pedału...... ale czy to możliwe :otepienie:



Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Prośba o pomoc "syczy pod pedałem hamulca"

Post autor: Prezes156 » czw lip 09, 2015 22:51

Ja mam z kolei inny problem... syczy mi z okolic serwa po wyłączeniu silnika, tylko zastanawiam się czy najpierw nie wymienić przewodów bo są już zmęczone życiem. Mam też problem że przy wolnej jeździe, słyszę cykanie jakby właśnie z ABS?? Miał ktoś podobne problemy??


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości