Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: sidewind76 » śr sie 15, 2012 22:34

za prędkość jeśli jest jak w a6 to odpowiada za to czujnik na wyjściu na półoś przy skrzyni
tam jest czujnik halla
tak jak indukcyjny
mierzy szczelinę ale z tego czujnika również automat bierze sygnał do komputera
nie mam teraz dostępu do dokumentacji bo na wakacjach jestem


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » śr sie 15, 2012 23:27

sidewind76 pisze:nie mam teraz dostępu do dokumentacji
To pech.
sidewind76 pisze:bo na wakacjach jestem
Udanych wakacji.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pt wrz 21, 2012 12:10

sidewind76 pisze:jak będziesz w vagu chrobotania nie będzie bo sterownik dostaje inne napięcia i sygnały tak nic nie wyjdzie czasem delikatnie różnią się prędkości
Tak napięcie idzie ze słupa min. 500votl a sygnały z Nasa.
Poniżej link do diagnozy przyporządkowania i sprawdzenia czujników ABS serwis vw
https://picasaweb.google.com/waskivr6/A ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli ma ktoś problem z odczytaniem pisać na pw prześlę na email.



Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: Cytryn » pn gru 15, 2014 14:03

Odkopię temat - u mnie podobnie, raz na jakiś czas (ost jakby częściej) zaraz przed zatrzymaniem czuje na pedale chrobotanie, z tym, że nie jest to takie typowe działanie ABSu (czyli jednostajne odbijanie pedału, to raczej takie mocne drżenie/stukanie). Podczas ostrego hamowania, czyli wtedy kiedy ABS ma działać, też nie jest to takie odbijanie, tylko właśnie chrobotanie. W zeszłym tyg wymieniłem tarcze z tyłu i klocki (których już właściwie nie było i miałem nadzieję, że to właśnie przez to tak dziwnie działa ABS) ale nic nie pomogło, z przodu tarcze i klocki będą jeszcze służyły długo, tarcze też raczej nie są powyginane (wtedy pewnie podczas hamowania czułbym to na pedale). Czy ktoś rozwiązał już taki problem? Czy będzie miało sens sprawdzenie czujników podczas jazdy z kimś kto będzie obserwował wskazania prędkości na poszczególnych czujnikach przy zatrzymywaniu się?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pn gru 15, 2014 16:33

Cytryn pisze:Czy będzie miało sens sprawdzenie czujników podczas jazdy z kimś kto będzie obserwował wskazania prędkości na poszczególnych czujnikach przy zatrzymywaniu się?
Ma to sens bo sprawdzisz działanie czujników.Postaraj się jechać na wprost i utrzymuj małą prędkość.Można włączyć wykres wtedy widać który czujnik ewidentnie zaniża jeśli jest uszkodzony.



oskar990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 20, 2014 16:43

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: oskar990 » wt gru 16, 2014 17:32

Kolega wyżej ma racje. Podczas jazdy na wprost sprawdź prędkości kół. Podobny problem miałem w B5. Czujnik był za mocno wysunięty to powodowało właśnie takie "chrobotanie". Różnica jest ta, że w golfie czujnik ten jest przykręcany, więc jeśli nie sam czujnik to może coś z pierścieniem, którego czujnik sczytuje prędkość.



Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: Cytryn » śr gru 17, 2014 14:15

Dzięki za odp, jak skombinuję kogoś do pomocy to sprawdzę sobie te czujniki vagiem podczas jazdy. Mam jeszcze pytanie do samego ABSu - tak jak napisałem, podczas ostrego hamowania, kiedy ABS włącza się bo koła faktycznie się blokują ABS działa dziwnie, tzn pedał raczej drży, chrobocze niż odbija. Wiem, że ABS w różnych samochodach działa różnie (tzn różnie czuć to bicie na pedale), ale czegoś takiego jak u mnie to jeszcze nigdy nie spotkałem/czułem. Odkryłem to dopiero niedawno, bo odkąd mam ten samochód (2 lata) miałem problem z czujnkiem G200 przez co nie działał mi ESP i ABS i od zawsze jeździłem z tymi systemami niesprawnymi. Naprawiłem to i już się cieszyłem, że wszystko z ESP/ABS będzie w końcu sprawne a tu taki zonk. Czy takie dziwne odbijanie pedału hamulca może być związane z jakąś awarią pompy, czy tak powinno być i się nie przejmować (oczywiście nadal muszę rozwiązać problem niepotrzebnego włączania się ABSu)?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: pironet » śr gru 17, 2014 22:30

kolego ewidentnie masz zły odczyt z któregoś czujnika,podłącz lapka i podczas jazdy wskaże ci koło z odchyłem to najszybszy sposób,może kupiłeś jakiś zamiennik z innym wymiarem.

co do tempomatu to wydaje mi się że czujnik na skrzyni jest tylko jednym ze składowych potrzebnych do działania,wydaje mi sie o ile pamietam że potrzebne są równierz sprawne czujniki abs,czujnik na skrzyni wskazuje prędkość zadaną.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » śr gru 17, 2014 22:40

pironet pisze:wydaje mi sie o ile pamietam że potrzebne są równierz sprawne czujniki abs
Czytałeś temat od początku? Zrobiłem testy na pojazdach.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: pironet » czw gru 18, 2014 07:54

waski1 pisze:Czytałeś temat od początku? Zrobiłem testy na pojazdach
czytałem,nie wiem nie byłem przy tych testach i to że u Ciebie kolego coś działało nie oznacze że będzie działało w innym aucie.Odłaczenie czujnika i przejechanie się to nie test.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: Michał_1977 » czw gru 18, 2014 08:27

Cytryn,mówimy o aucie
Cytryn pisze: Auto: Bora 2.0 4Motion
Silnik: 2.0
tak?
Piasty którejś nie zmieniałeś przypadkiem?
Może nie dużo wniosę,ale kiedyś miałem taki problem :bajer:
viewtopic.php?t=343238" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: Cytryn » czw gru 18, 2014 13:44

Czujnik od ESP, o którym wspomniałem, że wymieniałem to G00 (u mnie akurat G251, bo 4motion) jest w kabinie, pod kierownicą, czyli z czujnikami od ABS to nie ma nic wspólnego :) Piasty nie zmieniałem, łożysko jedno, ale to raczej nie ma znaczenia. Tak jak wspomniałem przy zmianie tarcz i klocków z tyłu mechanik przepatrzył czujniki i pierścienie i poza tym, że są pordzewiałe to nic nie widać, błędów też żadnych nie ma. Muszę skombinować drugą parę oczu do tego testu z vagiem, ale to pewnie dopiero w weekend.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości