Ciągle krzywiące sie tarcze

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

04Angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 26, 2012 15:23

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: 04Angel » czw lip 26, 2012 16:27

Witam Wszystkich

Mam problem z ciagle krzywiącymi sie tarczami hamulcowymi. Tarcze wytrzymuja jakies 1 - 3 tys km i zaczynaja delikatnie bić. Z biegiem czasu bicie sie powiększa.
Zawieszenie nie ma żadnych luzów, wymienione są łożyska łacznie z piastami. Dodam że nie jeżdżę jakoś bardzo dynamicznie przez co jeszcze bardziej dziwi krzywienie sie tych tarcz
W skrócie
1. Wymienione tarcze - po 2 tyś zaczyna sie bicie.
2. sprawdzane piasty ( czy nie sa krzywe ) i przetaczane tarcze - po kolejnych 2 czy 3 tys to samo ...
3. Wymienione piasty razem z łożyskami plus nowe tarcze - po kolejnych 2 to samo ...

Generalnie problem chyba jest gdzies indziej... tylko gdzie ... ? Proszę o pomoc jeśli ktoś sie z tym spotkał i rozwiązał zagadke.

Na czesciach nie oszczedzam bo nie chcialem tego robic ( tak jak teraz ) co 5 tys km... tarcze za kazdym razem ATE.
Auto ma spory przebieg i robioną przekladnie kierowniczą bo miała wyciek. Może tu gdzieś jest coś nie tak ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: italiano_83 » czw lip 26, 2012 17:36

Obie tarcze dostają bicia czy tylko jedna.. jak duże jest odchylenie względem osi ? Sprawdzałeś czy po zamontowaniu tarcz są one dobrze osadzone i czy już wtedy nie mają bicia.. ? Jarzma nie są uszkodzone ? Jakie ma klocki do tych tarcz założone ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: arek żet » czw lip 26, 2012 21:06

daj na gwarancje i wtedy dadza ci dobre w koncu



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: art_2008_a_ » czw lip 26, 2012 22:14

a zaciski pracują prawidłowo ?

nic się nie grzeje po dłuższej jeździe i hamowaniu ?

dziwne..

rozumiem jakieś badziewie ale ate ?



04Angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 26, 2012 15:23

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: 04Angel » pt lip 27, 2012 01:13

@ art_2008_a_ :
Co do dłuższej jazdy to nic nie ociera/czy nic sie nie grzeje... jak moge sprawdzic czy działaja prawidlowo ?
@ italiano_83 :
Tego czy obie dostaja bicia czy jedna to nie wiem niestety. Klocki sa z kompletu do tarcz ATE wiec rozumiem że też ATE. Mechanik jest stosunkowo dokladny wiec raczej odpada niechlujne założenie a zaraz po zalozeniu jest ok przez jakies 1-3 tys km ( zalezy czy pojezdze po miescie czy w trasce po autostradzie ). Możesz opisać o jakich jarzmach mówisz ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: Michał_1977 » pt lip 27, 2012 06:09

04Angel pisze:tarcze za kazdym razem ATE
Pojawiło się bardzo dożo podróbek ATE.Zwłaszcza na allegro.
Załóż TRW z normalnego sklepu motoryzacyjnego i będzie git.Przed założeniem wyczyść idealnie piastę do białości,papierem ściernym lub drucianką na wiertarce/szlifierce.
04Angel pisze:przetaczane tarcze - po kolejnych 2 czy 3 tys to samo ...
Tak się robiło 25-30 lat temu,gdy był kryzys z częściami do aut.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: art_2008_a_ » pt lip 27, 2012 07:57

04Angel pisze:@ art_2008_a_ :
Co do dłuższej jazdy to nic nie ociera/czy nic sie nie grzeje... jak moge sprawdzic czy działaja prawidlowo ?
no chodziło mi tylko o to, czy przy naciśnięciu pedału hamulca zacisk się przesuwa łatwo i wyraźnie a nie tylko sam tłoczek wychodzi i z trudem przesuwa się obudowa zacisku powodując w końcu wyginanie tarcz :hmm:
04Angel pisze:Auto ma spory przebieg i robioną przekladnie kierowniczą bo miała wyciek. Może tu gdzieś jest coś nie tak ?

myślę, że raczej nie ma to wpływu



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: szadrak » pt lip 27, 2012 10:04

Ja dzisiaj też dałem do mecha wymienić tarcze z tego samego powodu co autor wątku. 2 lata prawie od wymiany tarcz -wcześniej były textar tarcze zał. Teraz bedą ATE. Zobaczymy ja długo wytrzymają bez bicia.
A jeżdzę normalnie-nie szlaleję. Staram się hamowac silnikiem; nie rozpędzam się jak mam zaraz hamować.
A częsta "śwpiewka" mechów, że tarcza któraś przegrzana, albo że rozgrzaną tarcza wjechalem w wode i sie pokrzywila i dlatego bije....
jeszcze Mały OT.
czy ktoś kupował tarcze na e-autoparts.pl



04Angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 26, 2012 15:23

Re: Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: 04Angel » pt lip 27, 2012 10:23

Michał_1977 pisze:
04Angel pisze:tarcze za kazdym razem ATE
Pojawiło się bardzo dożo podróbek ATE.Zwłaszcza na allegro.
Załóż TRW z normalnego sklepu motoryzacyjnego i będzie git.Przed założeniem wyczyść idealnie piastę do białości,papierem ściernym lub drucianką na wiertarce/szlifierce.
04Angel pisze:przetaczane tarcze - po kolejnych 2 czy 3 tys to samo ...
Tak się robiło 25-30 lat temu,gdy był kryzys z częściami do aut.
Nigdy nie kupuje czesci do auta na allegro. Wszystkie byly z duzego sklepu ktory zaopatruje sporą cześć miasta.

art_2008_a_ pisze:
04Angel pisze:@ art_2008_a_ :
Co do dłuższej jazdy to nic nie ociera/czy nic sie nie grzeje... jak moge sprawdzic czy działaja prawidlowo ?
no chodziło mi tylko o to, czy przy naciśnięciu pedału hamulca zacisk się przesuwa łatwo i wyraźnie a nie tylko sam tłoczek wychodzi i z trudem przesuwa się obudowa zacisku powodując w końcu wyginanie tarcz :hmm:
04Angel pisze:Auto ma spory przebieg i robioną przekladnie kierowniczą bo miała wyciek. Może tu gdzieś jest coś nie tak ?

myślę, że raczej nie ma to wpływu
Wszsytko pracuje równo i bez zacięc czy jakiejs dodatkowej siły. Klocki wycieraja sie równo.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: art_2008_a_ » pn lip 30, 2012 07:38

04Angel pisze:Tego czy obie dostaja bicia czy jedna to nie wiem niestety.
i od tego bym zaczął ... zamiast ufać mechanikom samemu bym to sprawdził, podnośniki pod wahacze zwalamy koła i sami się dokładnie przyglądamy co i jak

jeśli faktycznie pokrzywione to już bym poszukał innego sklepu i innej marki tarcz

a no i rozsądne docieranie :D

bo ciężko tu coś innego wymyślać



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: szadrak » pn lip 30, 2012 09:17

czytałem też wątek o tarczach na forum A6. Niektórzy pisali, że powodem krzywienia sie tarcz moga byc walniete lozyska.
http://www.a6klub.pl/-a6-c6-bicie-tarcz ... 640,90.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: sidewind76 » pn lip 30, 2012 10:25

z tymi łożyskami to chyba bzdurka bo niby jak by to miało wpływać


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: art_2008_a_ » śr sie 01, 2012 13:36

musiały by być bardzo zużyte te łożyska chyba, było by słychać głośne wycie



mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Ciągle krzywiące sie tarcze

Post autor: mateo1988 » śr sie 01, 2012 22:08

Ja dziś wyciągnąłem z auta Komplet TRW tarcze 280mm i klocki, prawa tarcza krzywa. Oczywiście przy montażu wszystko sprawdzone i oczyszczone. Nie wpadłem w kałużę, ostrożnie docierałem wszystko i po 800km problem się pojawił..., przy demontażu miałem na tych tarczach zrobione około 1500km. Dodam że przy demonatżu pękła jedna z blaszek trzymająca klocek w tłoczku (ta środkowa w lewym zacisku).... Jutro oddaje na reklamacje. Jak dostanę odpowiedź to napiszę w tym wątku.
Ogólnie odnoszę wrażenie że jakość większości znanych marek przestała istnieć...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości