[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
29
21%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
20%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 138

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob cze 25, 2011 13:38

Postanowiłem kontynuować archiwalny temat z uwagi na często pojawiające się pytania dot. wyboru klocków lub tarcz: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233469" onclick="window.open(this.href);return false;
A więc z twojego doświadczenia jaki będzie najlepszy zestaw klocków oraz tarcz hamulcowych? (w ankiecie można oddać 1 głos na klocki i 1 na tarcze).
Dyskusja na temat mile widziana - zapewne nie jeden skorzysta :wink:
Pozdrawiam



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: rafxxx » sob cze 25, 2011 18:46

ja jezdze na tarczach brembo i klockach ferodo( przejechalem 12 tys. od listopada zeszlego roku) i spisuja sie bardzo dobrze, oczywiscie ATE sa lepsze ale duzo drozsze, uwazam ze zawsze trzeba zadac sobie pytanie jak bedziesz jezdzil, czy duzo przyspieszal i duzo hamowal, ja staram sie hamowac przedewszystkim silnikiem :hmm: tylko trzeba uwazac zeby nie trafic na jakies chinskie podrobki bo to ostatnio plaga



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz cze 26, 2011 17:14

Mam pytanie do ludzi którzy którzy używają TRW klocków oraz tarcz.
Czy zestaw wam nie popiskuje? Czy ogólnie jesteście zadowoleni?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Qto » ndz cze 26, 2011 17:36

Sata pisze:Mam pytanie do ludzi którzy którzy używają TRW klocków oraz tarcz.
Czy zestaw wam nie popiskuje? Czy ogólnie jesteście zadowoleni?
w ojcowej Fabii masakrycznie piszczy taki zestaw, zaczął po przejechaniu kilku tyś km...do tego tarcze się delikatnie wygięły - ale to szczegół w porównaniu do tego jakie dźwięki z siebie wydają

W Golfie mam zestaw ATE (przód i tył...tarcze + klocki), przejechane 10tyś km i nic złego nie mogę powiedzieć...nic nie piszczy, tarcze proste, hamowanie ok



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: RA_FEEL_IT! » wt cze 28, 2011 11:39

Qto pisze: piszczy taki zestaw
Czasem rzeczywiście coś popiszczy

Prawdą jest to że ATE były montowanie fabrycznie w mk4? :chytry:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Qto » wt cze 28, 2011 14:26

Sata pisze:Prawdą jest to że ATE były montowanie fabrycznie w mk4? :chytry:
Nie sądzę żeby dało się jednoznacznie odpowiedzieć bo nie pakowali zestawów tylko jednej firmy.
Na tyle klocki na pewno były LUCASa, tarcze bywały BOSCHa ale na pewno też innych firm.
Na przodzie z dobrego źródła wiem że pakowali tarcze Zimmermanna - u nas nie jest to popularna firma jednak na zachodzie tak
ATE na pewno też dostarczało części dla VW - wydaje mi się że gdybyśmy kupili tarcze w ASO to właśnie dostalibyśmy ATE



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: JacekB » wt cze 28, 2011 20:15

Ostatnimi czasy wymieniałem w swoim aucie wszystkie klocki i tarcze. Robiłem to sam więc wiem o czym pisze.
Mam VW Borę Variant, u mnie zamontowany był fabrycznie zestaw klocków i tarcz ATE na wszystkich kołach. Z klocków można było to gołym okiem odczytać a na tarczach od strony piasty (wewnętrznej) po przeczyszczeniu dobrym druciakiem na wiertarce można było ujrzeć sygnatury VW AUDI oraz logo ATE. Podczas wymiany musiałem także wymienić jarzma zacisków hamulcowych, tutaj polecam TRW bo są idealnie bliźniacze z fabrycznymi lecz polecam zachować oryginalne śrubki.

Tutaj pewnie wiele osób zarzuci mi, że "Skąd On może wiedzieć, że klocki i tarcze które miał były fabryczne, a nie wymieniane". Odpowiedź moja jest prosta, wszystkie elementy były zatopione w kleju, a nie sądzę, żeby jakiś zakład czy ktoś prywatnie bawił się z klejem na gorąco przy montażu nowych klocków i tarcz. Może to nie jest jednoznaczne stwierdzenie, ale moim zdaniem mogę śmiało stawiać, że była to seria. Po za tym na zamiennikach nie zawsze wytłoczone są sygnatury VW AUDI oraz zużycie tych elementów pasowałoby do tego, że to jeszcze seria, bo było to już na granicy wytrzymałości.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Sosen123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 27, 2010 00:41
Lokalizacja: Otwock

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Sosen123 » śr cze 29, 2011 16:52

Wiec wiadomo ze wybor klocka zalezy od wielu parametrow, ja osobiscie na zaciskach od s2 uzywam ferodo racing ds2500, lub ds3000 zalezy czy do scigania sie czy do jazdy po ulicy. Tarcze tak naprawde trzeba dobrac pod klocek, jedne sa bardziej miekkie i twardy klocek je odrazu zniszczy a miekki klocek przy twardej tarczy nie bedzie dzialac albo sie wysypie. Wiec dobranie odpowiedniego kompletu to zupelnie indywidual :bigok:



Awatar użytkownika
Edition's
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 05, 2007 09:41
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Edition's » śr cze 29, 2011 21:17

Only ATE :bajer:



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mxsebek » śr cze 29, 2011 21:21

Sata pisze:Mam pytanie do ludzi którzy którzy używają TRW klocków oraz tarcz.
Czy zestaw wam nie popiskuje? Czy ogólnie jesteście zadowoleni?
Kupiłem na przód komplet TRW /niby made in Germany i wogóle/ Na początku było OK, ale po paru tysiącach tarcze się lekko skrzywiły /minimalnie odczuwalne na pedale hamulaca, niby nie przeszkadza ale mnie denerwuje / Co jeszcze zauwarzyłem to łatwo je zagrzać mimo że tarcza wentylowana /na porzednich tego nie było, co oryginał to oryginał/

Cena przy zakupie TRW może i kusi, ale ja nie polecam.


mxsebek

bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: bartek_ostr » czw cze 30, 2011 09:49

Na przednich klockach ATE zrobiłem 70k km, caly czas hamowały rewelacyjnie, nawet jak juz były zużyte. Nie specjalnie brudziły felg/kołpaków. Więc chyba warto troche dołożyć.


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw cze 30, 2011 11:12

Zauważcie że TRW na 2gim miejscu w ankiecie są :chytry:
Jak tak patrze na allegro to rzeczywiście cena ATE lekko przeraża :wink:



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: marekTDI » czw cze 30, 2011 11:56

ciężki temat te hamulce. Podejżewam że narzekania na trw są jedynie spowodowane tym, iż ate są droższe, i rzadziej kupowane, przez co mniej osób narzeka, a generalnie na 10aut 5 ma hamulce trw, 2ate a 3innych marek. Przy 1000 aut 500ma trw, 200ate, 300 innych marek.
Dlatego jeśli każda firma będzie miała 5% reklamowanych produktów to trw przeklnie 50użytkowników, ate 25, a reszte to będą znikome ilości.
Więc moim zdaniem takie gadanie że trw to kopa, że wadliwe bo kolega miał mija się z celem.
Po za tym dużo reklamacji hamulców wynika ze złego użytkowania tarcz/klocków w pierwszym zakresie kilkuset km od montażu. Bo wyjeżdża osiołek jeden czy drugi, założy nowe hamulce i pierwsze co robi to but i hebel żeby mu się ułożyły i żeby sprawdził czy dobrze hamują. Więc myślę że większość narzekań spowodowana jest złym użytkowaniem bądź nawet montażem niż wina produktu. Choć wiadomo, wady fabryczne też się zdarzają jak przy wszystkim.
Sam osobiście w golfie mam ori hamulce i sprawują się bardzo dobrze, natomiast w firmowym aucie przeleciałem już sporo producentów klocków mniej tarcz no ale wiadomo, i jeździłem na ferrodo,delphi, icer [czy jakoś tak] no i trw i powiem szczerze że nigdy z żadnymi nie mialem problemu a najbardziej chwale trw.
Natomiast co do samej ankiety to myślę że jak już swoje odwisi na forum i będą większe liczby widniały przy producentach to i tak uważam że spory % opini będzie polegał na tym że wchodzę, czytam i patrzę. I po mimo że jeżdżę na najtańszej tarczy i klocku np. Delphi to co zaznaczam? Ate - bo słyszałem same dobre rzeczy.
Możecie się ze mną nie zgodzić co do tej wypowiedzi ale to tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: doggie » czw cze 30, 2011 13:24

patrząc na stosunek ceny do jakości MIKODA, sam mam takie w swoim Mk5 i nic im nie mogę zarzucić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości