Słabe tylne hamulce Golf III

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tukzar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 11:04

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: Tukzar » pn kwie 04, 2011 15:14

Witam

Spotkała mnie dziś niemiła niespodzianka. Po powrocie od gumiarza, zimowe opony wyniosłem i spakowałem do piwnicy. Już miałem zabierać się do domu, gdy usłyszałem klaksony na osiedlu. Zaintrygowany wyjrzałem z klatki schodowej i w tym momencie zdębiałem. Mój samochód stał na środku jezdni, dosłownie 20cm od stojącego prostopadle samochodu sąsiada. Zjechał z miejsca parkingowego, które znajduje się na lekkim wzniesieniu o całą swoją długość tarasując przejazd na ulicy, mimo że hamulec ręczny był maksymalnie zaciągnięty. Na szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało. Teraz zostawiam auto na wstecznym biegu. Niedawno byłem u mechanika miałem problem z zablokowanym bagażnikiem po zimie. Od razu zleciłem mu sprawdzenie tylnich hamulców, bo wydawało mi się że słabo trzymają. Powiedział bez przekonania że wszystko w porządku (sądząc po jego zachowaniu nawet do nich nie zaglądał) ale uznałem że nie ma się czym przejmować.
Aż do dzisiejszego dnia. Nie znam się na mechanice samochodowej, ale mogę powiedzieć tyle że całe tylne hamulce są strasznie pordzewiałe. A dzisiejszy dzień jest wybitnie paskudny. Cały czas deszcz leje a na ulicach pełno wody.
Nie wiem czy mam linkę zerwaną, czy okładziny wytarte, czy po zimie powstał jakiś luz, który w połączeniu z deszczową wodą, która dostała się do hamulców wywołała takie zdarzenie. Ale wiem jedno, to nie powinno mieć miejsca, chyba że hamulec postojowy jest kupa warty i trzeba wymienić. Jeśli macie jakieś sugestie podzielcie się z początkującym kierowcą. Z góry dzięki i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kaman001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr gru 22, 2010 21:52
Lokalizacja: Białystok

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: kaman001 » pn kwie 04, 2011 16:20

Musisz zobaczyc czy okladziny masz nie zjechane czy linka nie pekla lub jest slabo naciagnieta. Jezeli masz taka mozliwosc to sciagnij bebny i sprawdz jak tam to wszystko sie ma. Jezeli bedziesz sciagal bebny to sprawdz odrazu czy rantu nie maja .



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: Tomasz Bis » śr kwie 06, 2011 00:00

Po zimie różne rzeczy się dzieją , stają cylinderki , samoregulacje , linki .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

jacek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: sob sty 15, 2011 21:49

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: jacek100 » śr kwie 06, 2011 09:04

mozliwe zapowietrzyl sie tyl



Awatar użytkownika
Jaras
Mk3 Golf Fan
Mk3 Golf Fan
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 23, 2011 19:22
Lokalizacja: Lipno

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: Jaras » pt kwie 08, 2011 13:08

Być może okładziny w bębnach już są wytarte i to jest powodem "nie trzymania" hamulca. Tak jak napisał kaman001 linki też mogą być za słabo naciągnięte... pod popielniczka za ręcznym jest regulacja. wyciągnij popielniczkę i zobaczy czy dwie linki się wyciągają.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: Tomasz Bis » pt kwie 08, 2011 20:27

Kolega Tukzar, porzucił temat :grin: , może to się przyda . Zanim zacznie się naciągać linki ręcznego trzeba się upewnić czy samoregulacja działa prawidłowo . Niestety bez ściągnięcia bębna niewiele da się stwierdzić :-(
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=337678" onclick="window.open(this.href);return false;


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

shinobi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 21:11

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: shinobi » czw wrz 03, 2015 21:28

Witam wszystkich.
Posiadam golfa 3,w którym mam brak tylnich hamulców, lecz wcześniej wymieniałem w nim po oby dwóch stronach szczotki i cylinderki chociaż ponoc jeszcze nie musiałem, bo były w miarę dobrym stanie, potem wymieniłem serwo oraz przekaźnik siły hamowania, przewody ponoć są też dobre. I mam taki problem na przodzie hamulce są dobre zaś z tyłu jedno koło hamuje a drugie nie łapie, zaś na ręcznym hamulcu wszystkie koła hamują i nie wiem jaka może być tego przyczyna. Czy ktoś może mi coś doradzić?



Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: machul333 » pt wrz 04, 2015 20:06

korektor hamowania sprawdź , piszesz że wymieniłeś ale na nowy czy używany ?
albo gdzieś masz powietrze.



shinobi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 21:11

Słabe tylne hamulce Golf III

Post autor: shinobi » śr wrz 09, 2015 21:40

Witam.
Dzięki za radę. Korektor kupiłem nowy, ale okazało się że następnego dnia pojechałem na przegląd i wszystko było ok :), widocznie musiało się uleżeć. Hamulce już mam sprawne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości