Problem podczas jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Problem podczas jazdy

Post autor: iNitiaL » wt gru 12, 2017 05:47

NIech Ci powie ile bierze za wyjęcie/włożenie skrzyni (ile będzie kosztować zrobienie 'luzem'). No i ile w tym za tajle a ile za robotę. Nie powinien Ci robić łaski.

Co do skrzyni jest jeszcze jedna opcja, poszukać skrzyni nie 'nitowanej'. Np. w moim przypadku posypana CHD z 2.0 8V nie była opłacalna naprawa (1600zł, posypane wszystko co się dało) - kupiłem identyczną ale nie zajechaną bo sobie pyrkała w Vento 1.8 90KM. Dałem do przejrzenia skrzyniarzowi - wymienił 1 łożysko, dał olej, poskładał i skasował za wszystko 200. Przekładka we własnym zakresie.
W Twoim przypadku kupowanie identycznej oczywiście mija się z celem bo piszą że wszstkie te skrzynie w 1.4 i 1.6 były ciulnięte nitami:
DUU, DUS, DUW, DUV, ERT.

Przy czym informacje się często powtarzają że ERT po 2003 roku są niby na śrubach.
Ale może i poszukać z czego innego podejdzie? W motorkach 2.0 nie było tych problemów również w mk4.


___

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » wt gru 12, 2017 13:51

Inital skrzynia juz sie remontuje i podobno ma zastąpić nity śrubami. Ale mam nadzieje ze nie poleci w kulki i nie założy nitów ale ja nie sprawdze tego. Mechanik powiedzial ze odsyła skrzynie do kogoś i skrzynie robi za 1000 zl bo wie co sie w nich psuje. No a 400 mechanikowi co do mechanika zdjęcie i włożenie skrzyni mysle ze weźnie 300 i tam olej jakiś. I suma sumą wyjdzie 1400zl



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » wt gru 12, 2017 16:16

Teraz tak nie wiem czy to to ale.cos mowił o igłach w skrzyni czy to te nity???



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » ndz mar 18, 2018 11:14

Odświerze temacik, auto po naprawie skrzynia ,,bez awaryjna,, podobno. Ale od pewnego czasu podczas jazdy też coś dzwoni tylko ciszej i nie ważne czy z wcisniętym gazem czy nie. Oczywiście po wciśnięciu sprzęgła ustaje to. Mechanik twierdzi teraz że to sprzęgło. Tak pomyślałem inna skrzynia no i w skrzyni jest olej wiec nie powinno to dzwonic. Co o tym myślicie? Na dodatek np na 3 biegi gdy auto jedzie wolno słychać takie tarcie takie ,,suche,, czy oni sprzęgło źle mogli skręcić??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 18, 2018 11:40

Może to łożysko oporowe stuka. Jest pod tym zielonym deklem.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » ndz mar 18, 2018 11:49

Oby bo nie chce słyszeć o skrzyni juz :), bo jeździć sie jeździ ale martwie sie o te dzwięki



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 18, 2018 12:04

Auto na podnośnik i posłuchaj czy podczas uruchomionego silnika i zapiętego biegu dochodzi stamtąd ten dźwięk.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » ndz mar 18, 2018 14:13

Tak zrobie akurat musze podnieść auto bo mi osłone silnika wydarło podczas zimy bo auto jest niskie i musze założyć bo boje sie o miske olejową i żeby syf tam nie wpadał nigdzie.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » pn mar 19, 2018 20:55

A to może być to łożysko gdy auto sie zatrzymuje i obroty silnika zaczynają być nie równe przez chwile lub rzadko ale auto zgaśnie poprostu?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » pn mar 19, 2018 21:26

Te łożysko nie ma wpływu na pracę silnika i jego ewentualne gaśnięcie.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » pn mar 19, 2018 22:31

To kolejny problem heh, tak jak u góry po wciśnięciu sprzęgła obroty falują czasem dochodzi do zgaśnięcia auta, ale przypomniałem sobie o pewnej rzeczy a mianowicie podczas dodawania gazu auto nie zbiera się odrazu tylko tak jakby coś go dusiło(dajesz gazu i czuj reakcje po ok 1-2 sekundach) nie ważne czy to zimny czy ciepły silnik


Problem ze świecami? Co prawda wymieniałem je z.półtora roku temu ale bardzo dużo km robie.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Problem podczas jazdy

Post autor: SkorpionPL » śr mar 28, 2018 15:39

Wszystko jest ok, podpiołem pod komputer auto i wyskoczył błąd związany z czujnikiem.halla został usunięty i jest ok z obrotami jak cos :).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości