terkotanie podczas przyspieszania w prawo

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

terkotanie podczas przyspieszania w prawo

Post autor: Sander » pt lis 03, 2017 21:47

Witam,

Mam problem w swoim Leonie BKD z 2006r.

Otóż podczas mocniejszego przyspieszania od 3 biegu i przy skręconych kołach w prawo coś terkocze, a czasem nawet jest przerywany, metaliczny dźwięk.
Również podczas gwałtownego przyspieszania na wprost na nierównej drodze słychać metaliczny przerywany dźwięk, ale to przynajmniej od 5 biegu.

Stawiam na przeguby i teraz pytanie czy wymienić całą półoś i którą lewą czy prawą?

To terkotanie podczas jazdy w prawo jest słyszalne jakby bardziej ze środka auta bądź nawet prawej strony, raczej nie lewej, ale wiadomo, że te dźwięki potrafią się roznosić.

A może to też od poduszek silnika? Te dwie okrągłe dolne były wymieniane, ale te górne, boczne nie.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

terkotanie podczas przyspieszania w prawo

Post autor: marcin7x5 » sob lis 04, 2017 19:21

Zobacz czy nie masz luzu na przegubach wewnętrznych...może być też wina przemieszczającej się skrzyni biegów w zakręcie wskutek wybitej poduszki zawieszenia...



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

terkotanie podczas przyspieszania w prawo

Post autor: Sander » ndz lis 05, 2017 22:07

Postaram się to wszystko sprawdzić w tygodniu.

Dzisiaj jeszcze starałem się poruszać wyłączonym silnikiem i tak jakby był luz po prawej stronie koło akumulatora.
Czy tam ma być luz, bo ledwo go tylko delikatnie ruszyłem ręką i się ruszał tak gdzieś ze 2-3mm ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

terkotanie podczas przyspieszania w prawo

Post autor: marcin7x5 » pn lis 06, 2017 07:42

Delikatny luz na poduszkach musi być bo wtedy drgałaby ci cała karoseria jakby luzu nie było.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości