wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Post autor: krzychod » pn wrz 25, 2017 12:27

Koledzy, chcę wymienić osłonę przegubu zewnętrznego ale nie potrafię ruszyć śruby centralnej czy jak się tam fachowo nazywa (klucz 30). Już 2 klucze zniszczone. Jaki klucz polecacie, który dałby temu radę? Problem, że auto potrzebuję na jutro, więc na razie będę musiał jakoś polepić starą osłonę ale na przyszłość chciałbym sobie sprawić jakiś porządny przyrząd.



ziutol94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw sie 10, 2017 21:50

wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Post autor: ziutol94 » pn wrz 25, 2017 17:18

Ja polecam kupić palnik, nawet taki z wymiennymi wkładami, kilka minut podgrzejesz i śruba puści bez jakiś większych problemów :) Kilka razy już to przerabiałem, chyba wszelkimi możliwymi metodami i mogę śmiało stwierdzić, iż palnik jest najlepszą z nich :) Ewentualnie porządny klucz pneumatyczny i porządny kompresor, ale to są już duże koszta



krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Post autor: krzychod » pn wrz 25, 2017 20:46

Byłem u mechanika. Porządnym kluczem nie ruszyło, pneumatycznym też nie. Właśnie też doradził palnik. Na razie polepiłem gumę żeby spróbować dojeździć do czasu aż będę miał możliwość wymiany...



Kamil_N
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 20, 2017 19:01

wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Post autor: Kamil_N » wt wrz 26, 2017 17:22

oblane chociaż było to porządnie jakiś odrdzewiaczem i zostawione na jakiś czas? ja u siebie w toledo 2 też nie mogłem tej śruby ruszyć, musiałem ją wypsikać wszędzie możliwie i zostawić na dzień/dwa


potem nasadka 30, przedłużka do kluczy nasadowych z tym dzyndlem do założenia na nią nasadki http://www.e-darmet.pl/dane/middle/8/81 ... 7d8def.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

długa rurka i delikatnie odkręcać



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Post autor: Hubi14 » wt paź 03, 2017 14:01

nie delikatnie odkręcać tylko jeden szybki i mocny ruch by zerwać połączenie.



krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

wymiana osłony przegubu i odpowiedni klucz

Post autor: krzychod » wt paź 03, 2017 19:29

Juz ok. Udało się odkręcić. Kupiłem trochę lepszy klucz ze sztywnym przegubem i ponad metrowa przedłużka. Auto stoi na kanale i czeka aż będę miał więcej czasu. Dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości