golf 7 klejący pedał szprzęgła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bakheniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 05, 2017 05:01

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: bakheniek » pn lip 17, 2017 23:08

Witam
Jestem właścicielem golfika 7 1.4 TSI 150 km. Kilka miesięcy temu byłem w ASO pierwszy raz ze względu na dochodzący hałas z przedziału silnikowego na biegu jałowym. precyzując miałem (i nadal mam) wrażenie, iż silnik na "luzie" wydaje z siebie różne dźwięki które to cichną i powracają po wciśnięciu sprzęgła. Oczywiście kamienne twarze w ASO nie słyszały tego co ja, stwierdzając że wszystko OK. Później wyczytałem na forum, że ponoć te silniki tak mają. Niestety po wspomnianej wizycie zauważyłem, że czasami podczas jazdy pedał sprzęgła haczy-klei się (podczas zmiany biegów pedał odbija z opóźnieniem). Nie jest to wina wycieraczki ani obuwia. Jadąc do ASO naliczyłem 5 takich przytrzymań pedału na odcinku 80 km. Naturalnie ponownie w ASO nic nie stwierdzono (komputer + kilometrowa przejażdżka nie potwierdziły problemu). aktualnie mam przejechane 25000 km i mniej niż miesiąc do końca gwarancji. mam wrażenie, iż głównie klejenie pedału występuje przy pokonywaniu ostrych zakrętów na krzyżówkach oraz zjazdach z obwodnic. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: marcin7x5 » wt lip 18, 2017 09:17

Skoro kończy ci się gwarancja to niech chociaż odnotują ci w Aso że zgłaszasz taką usterkę to zostanie chociaż ślad na przypadek naprawy pogwarancyjnej sprzęgła lub skrzyni biegów. Może to być wina docisku sprzęgła lub pompki sprzęgła lub zupełnie czego innego co mogliby ci wymienić na gwarancji a nie chcą.



bakheniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 05, 2017 05:01

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: bakheniek » śr lip 19, 2017 14:57

Dzięki Marcin. Przed przeglądem spróbuję jeszcze raz ich odwiedzić i zrobić jak napisałeś.



respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: respect_ » śr sie 23, 2017 18:29

Mam dokładnie to samo co Ty. Też podczas puszczania jakby na chwile blokował mi się pedał sprzęgła, najczęściej podczas redukcji biegów. Czuję na podeszwie że jak puszczam pedał to on jakby na chwilkę w pewnym położeniu nie "szedł za stopą" tylko wyraźnie czuć że na chwilkę się jakby zablokował i potrzebuje większej siły żeby odskoczyć. Próbowałem wyczuć ten moment i nawet lekkie wciśnięcie sprzęgłą w momencie gdy się haczy nie pomaga i nadal przy puszczaniu czuć ten moment jakby klejenia. Mam 1.4 140KM i 40000 przebiegu. Zdiagnozował kolega co jest przyczyną ? Pozdrawiam.



respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: respect_ » śr sie 30, 2017 18:12

Nikt nie ma podobnego problemu w VII 1.4 TSI ???



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: 21Golfista21 » sob wrz 30, 2017 22:26

Na początek proponuje odpowietrzenie sprzęgła. Ale obstawiam na mechanizm przy pedale.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: respect_ » sob paź 07, 2017 23:22

Sprzęgło jest na 100% odpowietrzone. Na wyłączonym silniku podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła ze skrzyni dochodzą odgłosy "piszczenio, kwiczenia" Jakby słoneczko docisku albo łożysko oporowe tarło podczas przesuwania.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: marcin7x5 » ndz paź 08, 2017 14:49

Skoro to ze skrzyni to przyjdzie ją rozebrać i sprawdzić stan docisku.



respect_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:04
Lokalizacja: Poznań

golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: respect_ » śr paź 11, 2017 07:23

W ASO zdemontowali skrzynie i wymienili docisk z tarczą i łożyskiem. Podobno nie było widać na docisku żadnych niepokojących śladów, ale dla spokojności wymienili ;) Na razie jestem pierwszy dzień po wymianie i jest niby ok. Zobaczymy czy już tak zostanie. Pozdrawiam



firemantom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 28, 2008 00:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: firemantom » ndz mar 18, 2018 16:11

Kupiłem Golfa 7 1.4 TSI 140 KM z 2013 r. Auto mam nie cały miesiąc. Mam ten sam problem: na zimnym silniku coś terkocze, po wciśnięciu sprzęgła cisza. Auto kupiłem używane w autoryzowanym salonie w innym mieście. Auto już po gwarancji ale dali jakąś 3 miesięczną i właśnie mam załatwioną na jutro diagnostykę w serwisie w moim mieście. Obaczymy co powiedzą ale wyczytałem, że wiele osób się z tym zmaga i żadna wymiana sprzęgła i takie tam nic nie daje - podobno jakaś wada konstrukcyjna. Podobno to niegroźne... Sam nie wiem co o tym myśleć.



Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: Pugilares » czw kwie 12, 2018 01:33

Po dłuższym postoju jest wszystko ładnie. W miarę jak w ciągu dnia jeżdżę, to stopniowo coraz bardziej czuję chrobotanie przy wciskaniu i puszczaniu pedału sprzęgła. Muszę użyć siły, aby zmienić 4->3 lub 3->2 gdy łagodnie redukuję np. płynnie dojeżdżając do świateł, gdy zmienia się czerwone na zielone i chcę przestać wytracać prędkość i zacząć łagodnie przyspieszać z niższego biegu.
Zauważyłem to niedawno, czyli gdzieś w okolicach 6500 km. Teraz mam na liczniku 8 tys. km. Silnik 1.4 TSI 150 KM.
Akurat tak się składa, że tuż przed tym, gdy to zauważyłem, byłem na pierwszej naprawie w ASO. Stuki pod bagażnikiem - naprawa polegała na umocowaniu osłony termicznej tylnego zawieszenia. Teraz się zastanawiam, czy przy okazji nie ukradli mi sprzęgła i wstawili zużytego.
Da się jakoś sprawdzić, czy nie było majdrowane przy sprzęgle?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 12, 2018 12:29

Masz auto na gwarancji to zgłaszaj to i ich męcz.



Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: Pugilares » czw kwie 12, 2018 22:31

Dziś byłem w innym ASO w związku z wymianą opon, więc zgłosiłem też chroboczący pedał sprzęgła. Sprawdzili przy mnie i wszystko jest jak należy według nich.
Znalazłem sobie spokojne miejsce na parkingu i kładąc się na siedzeniach wsadziłem głowę pod kierownicę, poświeciłem latarką i zajrzałem, jak to wygląda na dole. Siłownik przy pedale sprzęgła jest mokry, a właściwie tłusty. Czy to normalne? Ponaciskałem pedał ręką i wydaje mi się teraz, że ten siłownik jest byle jaki. Jego praca nie jest płynna, tylko po drodze są skoki. Czy też ten olej to jest smarowanie siłownika i ma być w dotyku tłusty? Ogólnie mechanizm pedału sprzęgła sprawia wrażenie plastik-fantastik.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: golf 7 klejący pedał szprzęgła

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 13, 2018 07:40

Tam nie ma prawa być nic tłuste/mokre. Zapewne sączy się delikatnie płyn.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości