Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: cinek2004 » czw kwie 19, 2012 01:49

Jak zdejmiesz lewe kolo, to na boku skrzyni kolo zielonego dekielka z logiem VW zobaczysz korek na klucz ampulowy bodajrze 17 (jak nie masz, to mozna zrobic ze sruby i 2 skontrowanych nakretek). Jak go wykrecisz, to poziom oleju powinien siegac do tego otworu lub minimalnie ponizej (auto poziomo wzgledem podloza). Mozna sprawdzic palcem.

Oczywiste jest, ze najlepiej jest rozebrac skrzynie, sprawdzic co sie stalo i czy ewentualnie jeszcze sie do czegos nadaje.
Moze sie okazac, ze koszt gratow bedzie wiekszy niz uzywana skrzynia. Ja poza korpusem i zestawem nitow wymienilem jeszcze lozysko walka atakujacego (zuzyte) i wszystkie simmeringi (profilaktycznie).



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: Matifcb » pt kwie 20, 2012 00:04

zestaw naprawczy w ASO 330zl, zamowie na nowy tydzien i w majowke jak nie bede potrzeoiwal auta oddam do mechanika swojego. Niech rozbierze wyjmie skrzynie sprawdzi co jest wstawi nowe podkladki i sruby z zestawu naprawczego i oby sie wszystko udalo.

Mam oferte od kogos z forum kupic zestaw naprawczy za 150zl. Mowi ze byl kupiony za 70E oto zdjecia. Jedyny mankament to brak jednej srubki. Czy da sie jakos dorobic srubke brakujaca ? czy ten zestaw jest dobry i taki jak z ASO czy to cos moze byc typu slabe zestawy z allegro ktore i tak pozniej sie rozwalaja ?

http://images37.fotosik.pl/1475/eabf5def222e9d9fmed.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://images50.fotosik.pl/1522/6e389aee38dc0768med.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: cinek2004 » pt kwie 20, 2012 01:12

Wyglada na ORI. Szkoda tylko ze brakuje jednej sztuki. Twoja decyzja.

Mozesz sie jeszcze dowiedziec czy to zamiennik czy oryginal tutaj: http://www.otosklep.com.pl/WPZamow3.asp ... 8088%2FXXX" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam sruby, ktore trzeba stoczyc jakies 0,5mm. Jeszcze twardsze od oryginalnych, bo 12,9. Jak ktos ma dostep do sprzetu, to moze bedzie zainteresowany? Oddam po taniosci.



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: Matifcb » pt kwie 20, 2012 10:54

dzieki za pomoc, mysle ze z ta srubka nic nie zrobie. Szkoda ze kolerga zagubil ta srubke. Mysle ze mija sie to z celem zebym z jedna srubka biegal po tokarzach:( chociaz finansowo to wygladaloby lepiej. Chyba zostane przy 300zl z ASO na zestawie.. Mam nadzieje ze jak mechanik mi wyciagnie skrzynie nie powie mi ze tam sie cos jeszcze zepsulo czy to jakies lozysko czy cos w tym stylu..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: cinek2004 » pt kwie 20, 2012 13:05

Matifcb, lepiej lozysko niz zest naprawczy kola talerzykowego :) Moze najpierw niech mechanik zobaczy co w skrzyni piszczy i dopiero po tym rozpocznij zakupy.



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: Cambel » sob maja 12, 2012 06:00

witam! wszyscy pisza o skrzyniach DUU DUS DUW DUV ERT. Podobno tylko te skrzynie pasuja. ja wlozylem w zeszlym tyg. do swojego golfa 1.6 skrzynie od anglika z symbolem WWO i bez problemu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: marcin7x5 » pn maja 14, 2012 13:59

Cambel pisze:ja wlozylem w zeszlym tyg. do swojego golfa 1.6 skrzynie od anglika z symbolem WWO i bez problemu.
to raczej nie jest kod skrzyni biegów...ale mogę się mylić.



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: Cambel » pn maja 21, 2012 05:50

to jest kod skrzyni pytalem sprawdzalem.



furious69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 31, 2011 12:20

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: furious69 » pt maja 25, 2012 17:27

Podłącze się pod temat.Zerwały mi sie nity w skrzyni DUU.Na stronie skrzynie.eu znalazłem za 1200 zl (oddanie starej)taka właśnie po regeneracji.Wymienione nity na śruby z ASO VW, łożyska ,simmeringi.Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tego sklepu? Czy warto kupić taką skrzynie ?pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Cambel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:12
Lokalizacja: Września

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: Cambel » wt maja 29, 2012 05:16

czy warto? nie potrafie ci powiedziec, ja kupilem od sdi wwo za 800zl a stara duu oddaje do regeneracji. co dwie skrzynie to nie jedna :D pozd



maxior21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt mar 28, 2014 14:52

Re: Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: maxior21 » pt mar 28, 2014 15:19

Witam. Skrzynia WWO owszem pasuje do silnika 1.9SDI ale są jednak ale:
Skrzynia WWO nie jest fabrycznie montowana w tym silniku z pewnych przyczyn.
Fabryczne skrzynie montowane w 1.9SDI to DUS i DUU. Inne nigdy nie były montowane. Rozmawiałem z goście z VW i jestem pewien bo sprawdził na prawo i lewo.
Skrzynię WWO osobiście mam zamontowaną w swoim Golfie też z silnikiem 1.9 SDI i lepiej ich nie montować ponieważ:
Skrzynia oryginalna DUS i DUU obroty do prędkości na 5 biegu mają się tak:
- 100km/h - ~ 2100obr/min
Natomiast skrzynia WWO obroty do prędkości na 5 biegu mają się tak:
- 100km/h - ~ 2550obr/min
Jeździłem na tej skrzyni i na tej skrzyni i na 100% tak jest.

Z tego wynika, że gabarytowo i kształtem skrzynie się nie różnią natomiast różnią się średnicami poszczególnych zębate w skrzyni.
Dlatego też raczej nie ma sensu montować do SDI od benzyny bo ten silnik będzie miał bardzo wysokie obroty na małych prędkościach. Oczywiście nic się nie stanie ale po prostu silnik będzie pracował na wyższych obrotach.



rusek23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 14:55

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: rusek23 » sob kwie 12, 2014 06:59

witam, wszystkich, mam problem ze skrzynią w mio0m 1,9SDI, a mianowicie jest wyciek ze skrzyni i co chwile musze dolewać olej, z tegocu mówi mój mechanik jest to wyciek z wybieraka, a ponadto w czasie ruszania z pierwszego biegu auto strasznie szarpie i po wrzuceniu drugiego biegu słychać zgrzyt, (zgrzyt jest wtedy jak są duże obroty, ok 2000, jak rusze na jedynce, rozpędzę się i poczekam az obroty spadna to 2 bieg wchodzi normalnie. czy ktoś może mi powiedzieć co jest z moja skrzynia i czy opłaca się ja naprawiać czy kupić inną?



Awatar użytkownika
ssswer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 12, 2014 14:46

Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: ssswer » sob kwie 12, 2014 15:19

a czy skrzynie od starczych modeli też pasują? bo ogółem szukałem też tej skrzyni wwo ale wyskoczyły mi skrzynie do golf 1 golf 2 jetta polo itp, a mam golfa 4 1.9sdi i powiem szczerze, że chciałbym to załatwić jak najtańszym kosztem, nawet jakbym miał wsadzić skrzynie od starszego modelu :)



maxior21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt mar 28, 2014 14:52

Re: Jaka skrzynia biegów pasuje do Golf IV 1.9SDI?

Post autor: maxior21 » sob kwie 12, 2014 21:28

ssswer pisze:a czy skrzynie od starczych modeli też pasują? bo ogółem szukałem też tej skrzyni wwo ale wyskoczyły mi skrzynie do golf 1 golf 2 jetta polo itp, a mam golfa 4 1.9sdi i powiem szczerze, że chciałbym to załatwić jak najtańszym kosztem, nawet jakbym miał wsadzić skrzynie od starszego modelu :)
WWO to tylko pochodzi obudowa i mechanizm różnicowy jest o oznaczeniu WWO.
Jako tak skrzyni do Golfa 4 nie ma WWO. Zobacz sobie koło koła zapasowego powinna byc naklejka z oznaczeniami i tam będzie pisać jaką masz skrzynie, na pewno nie WWO.
Ciężko będzie załatwic to tanim kosztem.
rusek23 pisze:witam, wszystkich, mam problem ze skrzynią w mio0m 1,9SDI, a mianowicie jest wyciek ze skrzyni i co chwile musze dolewać olej, z tegocu mówi mój mechanik jest to wyciek z wybieraka, a ponadto w czasie ruszania z pierwszego biegu auto strasznie szarpie i po wrzuceniu drugiego biegu słychać zgrzyt, (zgrzyt jest wtedy jak są duże obroty, ok 2000, jak rusze na jedynce, rozpędzę się i poczekam az obroty spadna to 2 bieg wchodzi normalnie. czy ktoś może mi powiedzieć co jest z moja skrzynia i czy opłaca się ja naprawiać czy kupić inną?
Jeśli skrzynka nigdy nie była rozbierana to myślę, że warto rozebrać wymienić nity na śrubo-nity, komplet uszczelniaczy i jeździć. U mnie też mechanik powiedział, że z wybieraka, to się okazało, że łozysko poszło mechanizm różnicowy nie pracował tak jak powinien obdarł obudowę wytarło dziurę kilka zębów urwało i na tym święto. Nie zwlekaj!
Ile masz kilometrów przejechane ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości