Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M@XIMUS
jetta A2 i golf MK4 rules
jetta A2 i golf MK4 rules
Posty: 1294
Rejestracja: pn sie 10, 2009 23:43
Lokalizacja: opole

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: M@XIMUS » sob lut 11, 2012 19:13

Tomek gd, servo przecieka


VR6-->drze się nie do wytrzymania, w ogóle nie jedzie, trzepie, a jeźdzę jak *#cenzura#*, cała wypłata na benę w jedną noc

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: lgruszkos » sob lut 11, 2012 21:38

Tomek gd pisze:też mam problem z pedalem sprzęgła wciskam i wrzucam 1 , pedał zostaje w podłodze :-( , pomaga wyjęcie nogą przy wyższych biegach niema problemu. Płyny hamulcowego nie ubywa. Co to może być?
Wymień płyn hamulcowy na nowy, odpowietrz skrzynie korbową i bedzie gitara. Też tak miałem i narazie juz póltora roku i nic sie nie dzieje.
Pedał mi cześto zostawał w podłodze i tylko przeważnie przy ruszaniu na światłach :), przeba było go wyciągnac i jechać dalej.
Płyn hamulcowy jest tez odpowiedzialny za odpowietrzenie skrzyni korbowej, tak że do wymiany i po problemie :bigok:


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
M@XIMUS
jetta A2 i golf MK4 rules
jetta A2 i golf MK4 rules
Posty: 1294
Rejestracja: pn sie 10, 2009 23:43
Lokalizacja: opole

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: M@XIMUS » sob lut 11, 2012 23:00

lgruszkos pisze:odpowietrz skrzynie korbową i bedzie gitara
a skrzynia korbowa to tam gdzie się korbowody kręcą? coś nie czaje bo tam nic nie ma do odpowietrzania


VR6-->drze się nie do wytrzymania, w ogóle nie jedzie, trzepie, a jeźdzę jak *#cenzura#*, cała wypłata na benę w jedną noc

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: wesol » ndz lut 12, 2012 08:34

lgruszkos pisze:Płyn hamulcowy jest tez odpowiedzialny za odpowietrzenie skrzyni korbowej, tak że do wymiany i po problemie
Cos ci sie kolego chyba pomyliło. uklad hamulcowy nie ma nic do ukladu korbowego i odmy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: Tomek gd » pt lut 17, 2012 21:27

M@XIMUS pisze:servo przecieka
ogólnie było blisko, przetarł się przewód idący od pompy i płyn zaczął uciekać (niby nie wiele uszło ale już pedał nie wracał) :grrr: jutro wstawie foto. Używki znaleść niebyło czasu, zamienników niema :grrr: w aso 310zl :banghead: ale padaka jeździ :okej:



Awatar użytkownika
pawikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 14, 2008 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: pawikk » pt mar 23, 2012 15:38

Pytanie do research1 czy sobie poradziłeś ze sprzęgłem bo ja mam taki sam problem od maja 2011r.

Byłem już nawet w serwisie VW celem zdiagnozowania przyczyny wpadania pedału sprzęgła - odpowiedź była ciekawa zacznijmy od najtajniejszej części, czyli pompy sprzęgła. Podziękowałem i podjechałem jeszcze chyba do dwóch mechaników ale żaden nie był w stanie odpowiedzieć czy to jest wysprzęglik czy pompa sprzęgła. Chociaż bardziej odstawiali pompę sprzęgła twierdząc że w sześciobiegowych skrzynkach gdzie wysprzęglik jest w środku to psuje się pompa a nie wysprzęglik.

W sobotę postanowiłem podejść sam do tematu. Wyjąłem pompę sprzęgła oczywiście nie obyło się bez strat - złamany jeden element mocujący sprężynę a następnie rozebrałem pompę. Są tam dokładnie trzy uszczelki dwie uszczelniające tłoczysko i jeden oring. Tak naprawdę dziwi mnie że nie ma do tego zestawów naprawczych. Wyczyściłem pompkę obróciłem uszczelki i założyłem do autka nie zakładając sprężyny która odpycha pedał sprzęgła (tak na marginesie to rozwiązanie VW moim zdaniem jest kiepskie bo przy wyciskaniu pedału są szarpnięcia - właśnie przez ta sprężynę).
Sprzęgło narazie stoi bardzo wysoko ale dopiero 5 dni więc dam znać co dalej.
Dodam jeszcze że wcześniej podejmowałem próby odpowietrzania podczas którego naprawdę spłyną niezły syf.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: research1 » pn mar 26, 2012 21:52

pawikk, u mnie okazało się że padł wysprzęglik, po wymianie problem jak ręką odjął. Śmigam już 5 miesięcy i wszystko jest OK.



Awatar użytkownika
pawikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 14, 2008 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: pawikk » wt mar 27, 2012 09:11

research1 pisze:pawikk, u mnie okazało się że padł wysprzęglik, po wymianie problem jak ręką odjął. Śmigam już 5 miesięcy i wszystko jest OK.
Bo jesli dobrze doczytałem to Ty masz wysprzęglik w skrzyni (skrzynia 6 bioegowa) czyli musiałeś zrzucić skrzynię. Powiedz czy przy okazji wymieniałeś dwumas i sprzęgło.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: research1 » śr mar 28, 2012 21:06

tak skrzynia musiała być zrzucana niestety. Nie wymieniałem sprzęgła gdyż mechanik powiedział że tarcza jest jeszcze dość gruba, dwumasu też nie bo póki co nie daje żadnych złych objawów podczas jazdy.



mario205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 19:30
Lokalizacja: Zagłębie

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: mario205 » wt paź 02, 2012 22:11

[quote="kulsi"]...dziwne prztyknięcie i pedał w podłodze...samochód na pobocze, udało mi się nogą podciągnąć...chciałem spróbować podpompować...niestety pedał znów wpadł...i nie ma mozliwości go odciągnąć, blokuje go końcówka od pompy (fotka w załączniku)


To dziwne prztyknięcie, jak piszesz, to nic innego jak spadająca sprężyna, niczego nie wymieniaj tylko załóż z powrotem sprężynę na swoje miejsce ( sprężyna odpowiada za powracanie pedału sprzęgła ). Jeden koniec sprężyny zakładasz na ten króciec z pedału sprzęgła, a drugi wspiera się na grodzi(jest tam takie plastikowe łoże pod tą sprężynę. Dostęp jest syfiasty :banghead:( nie obejdzie się bez przekleństw) , ale da się to zrobić bez demontowania całego zestawu pedałów.

UWAGA ! Porada dotyczy mk3

Obrazek


P.S Pewnie już doszliście do sedna problemu, ale napisałem dla potomnych
Ostatnio zmieniony śr paź 03, 2012 09:07 przez mario205, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: waski1 » wt paź 02, 2012 22:28

mario205 pisze:P.S Pewnie już doszliście do sedna problemu, ale napisałem dla potomnych.
No pisali w marcu to pewnie jeszcze pracują.Odgrzałeś kotleta.



mario205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 19:30
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: mario205 » śr paź 03, 2012 09:04

waski1 pisze: No pisali w marcu to pewnie jeszcze pracują.Odgrzałeś kotleta.
Zamiast ironizować, było napisać chłopakowi poradę w marcu 2012r. Nie pomyślałeś, że może jeszcze się komuś po marcu 2012r. zdarzyć taka usterka i będzie szukał pomocy na forum ? Widocznie brakuje ci fachowej wiedzy aby pomagać, więc ogranicz się do czytania forum, powstrzymując się od uszczypliwości wobec tych, którzy pomagają innym w konkretny sposób.



margon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 03, 2012 21:24

Re: Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgł

Post autor: margon » pt mar 08, 2013 19:58

wesol pisze:Ewentualnie dodalbym jeszcze cos takiego ze niektore uklady sprzeglowe maja taki zaworek polzwrotny wlasnie w celu spowolnienia powrotu plynu hamulcowego i mozliwe tez ze to uleglo awarii. Mialem taki przypadek w insigni i wymieniono polowe gratów zanim okazalo sie ze to tego wina.
Pacjent to Golf MK4 1.9 TDI ALH. Czy mógłby ktoś powiedzieć czy taki zaworek jest w tym modelu?
Gdy próbowałem odpowietrzyć metodą wężyk na odpowietrznik wysprzęglika i jego koniec do zbiorniczka-zauważyłem że przy wcisnięciu sprzęgła płyn "idzie do przodu" lecz gdy pedał sprzęgła cofnie się sporotem płyn w węzyku wraca, coś jakby 2 kroki w przód , jeden w tył podczas pompowania pedałem, jest to prawidłowy objaw?



Awatar użytkownika
pawikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 14, 2008 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Nieodbija pedał sprzęgła - wysprzęglik czy pompa sprzęgła ?

Post autor: pawikk » wt wrz 03, 2013 14:35

pawikk pisze:W sobotę postanowiłem podejść sam do tematu. Wyjąłem pompę sprzęgła oczywiście nie obyło się bez strat - złamany jeden element mocujący sprężynę a następnie rozebrałem pompę. Są tam dokładnie trzy uszczelki dwie uszczelniające tłoczysko i jeden oring. Tak naprawdę dziwi mnie że nie ma do tego zestawów naprawczych. Wyczyściłem pompkę obróciłem uszczelki i założyłem do autka nie zakładając sprężyny która odpycha pedał sprzęgła (tak na marginesie to rozwiązanie VW moim zdaniem jest kiepskie bo przy wyciskaniu pedału są szarpnięcia - właśnie przez ta sprężynę).
Sprzęgło narazie stoi bardzo wysoko ale dopiero 5 dni więc dam znać co dalej

Więc do dnia dzisiejszego jeżdżę na tej prowizorce - opis powyżej. Ostatnio jednak problem zaczął powracać i mam objaw że z rana pedał jest delikatnie opadnięty wówczas trzeba ruszyć kilkukrotnie pedałem sprzęgła żeby go napompować - dlatego też przekonany jestem że u mnie to na pewno pompa sprzęgła zwłaszcza że prowizorka z zamianą gumek działała ponad rok. Znalazłem od skody nową pompę sprzęgła za 100 zł więc w najbliższym czasie będzie wymienione.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości