Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
didmajster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 09:56
Lokalizacja: Pałuki
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: didmajster » sob wrz 11, 2010 16:41

witam panowie. mam takie zapytanko czy do wymiany oleju konieczne jest podłozenie nowej podkladki miedzianej pod korek spustu oleju?? poniewaz nie posiadam tak owej a zamierzam zaraz wymienic olej. moje ato to golf III 1.9 TDI 90KM silnik oznaczony symbolem 1Z. bede wdzieczny za szybka odpowiedz. pozdrawiam serdecznie


być nie mieć to odwieczny dylemat
oto mój pojazd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3780673d805cdcdc.html macie jakies propozycje zeby go ulepszyć?

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: marcin999 » sob wrz 11, 2010 18:24

didmajster, W skrzyni biegów nie masz podkładki. Jeżeli chodzi Ci o silnik to nie jest konieczna wymiana.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
didmajster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 23, 2009 09:56
Lokalizacja: Pałuki
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: didmajster » ndz wrz 12, 2010 08:55

marcin999 chodzilo mi o olej silnika. po odkreceniu korka okazalo sie ze jest i zalozylem ta uzywana gdyz innej nie posiadalem. ale dzieks za porade.
dodam jeszcze ze poraz pierwszy zostal zalany mineralnym. czy wobec tego musze w jakis szczgolny sposob eksploatowac motur w zwiazku z tym? ponoc na mineralnym czesciej sie wymienia smarowanie silnika, tak? pozdro pozdro


być nie mieć to odwieczny dylemat
oto mój pojazd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3780673d805cdcdc.html macie jakies propozycje zeby go ulepszyć?

mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: mikith » pn kwie 11, 2011 09:03

chciałbym odświeżyć temat :)
przymierzam sie do wymiany oleju w moim aucie.. golf IV silnik 1.4
nie wiem jaki olej zalać... specyfikacja to pewnie 75w90, ale czy inwestować w jakieś drogie oleje, czy np zalać k2? http://allegro.pl/k2-75w90-olej-przekla ... 98943.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy ktoś używa tego oleju? cena jest naprawde atrakcyjna



BartekJuve
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 17, 2011 11:40
Lokalizacja: EPI

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: BartekJuve » śr kwie 13, 2011 12:31

Witam, mam zamiar sprawdzic stan oleju w skrzyni Golf 4 1.6, chcialem sie upewnic czy wlasciwy korek (jest to chyba imbus 17) mam zamiar odkrecic ;) ponizej zamieszczam zdjecie, jesl ktos cos wie na ten temat to prosze o podpowiedz:

Obrazek



Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: gello1 » śr kwie 13, 2011 13:00

BartekJuve, tak to ten korek. Tylko standardowo jest strasznie mocno dokręcony. I bez dobrego klucza się nie obejdzie :helm:



Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: k18t » śr kwie 13, 2011 13:34

Alchemik_2006 pisze:Wzmiana oleju w skrzyni rowna sie koniec zywotu skrzyni... czy ktoś sie ze mną zgodzi?
Może tak być. U mnie po wymianie, nowy olej wypłukał syf który znajdował się w skrzyni przez co zapchały się wyżłobienia na sworzniu satelit, a to doprowadziło do ich zatarcia i wysunięcia się sworznia. Efekt dziura w skrzyni
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=367105" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: Kajor » śr kwie 13, 2011 14:36

Kolego - w swoim temacie piszesz: "Zawleczka sworznia nie wytrzymała i ustąpiła", a tu zwalasz winę na syf wypłukany przez olej, który zresztą raczej zostałby zmielony przez tryby? Zresztą w skrzyni biegów raczej dużo syfu nie ma, bo jest szczelnie zamknięta... Poza tym według twojego twierdzenia nowe skrzynie na nowym oleju powinny się od razu sypać, a tak się raczej nie dzieje. :hmm:
Wybacz, ale już nie raz wymieniałem olej w skrzyniach i działało im to tylko na dobre, także twoje argumenty niezbyt mnie przekonują.
Oczywiście nie kwestionuję kompetencji Twoich i/lub mechanika, ale mam zgoła odmienne zdanie.
Pozdrawiam serdecznie.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

Awatar użytkownika
*adik*
Elo wariat
Elo wariat
Posty: 649
Rejestracja: wt sty 12, 2010 14:50
Lokalizacja: Olszynka/Prudnik

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: *adik* » pn kwie 18, 2011 12:37

odświeżam temat,
mam pytanie odnnośnie zminy/dolewki oleju do skrzyni w sharanie vr6.
Mianowicie jaki olej jest w skrzyni, w którym miejscu jest wlew? i jaki olej moge wleć do skrzyni ??


Gdy się urodziłem diabeł powiedział: "O k..wa! Konkurencja!"
Mój klekot :D - Diesel kopci, diesel czadzi - diesel nigdy Cie nie zdradzi :satan:

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: Misza1122 » czw kwie 21, 2011 16:47

k18t pisze:
Alchemik_2006 pisze:Wzmiana oleju w skrzyni rowna sie koniec zywotu skrzyni... czy ktoś sie ze mną zgodzi?
Może tak być. U mnie po wymianie, nowy olej wypłukał syf który znajdował się w skrzyni przez co zapchały się wyżłobienia na sworzniu satelit, a to doprowadziło do ich zatarcia i wysunięcia się sworznia. Efekt dziura w skrzyni
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=367105" onclick="window.open(this.href);return false;

Hmm, to wypłukał czy jednak się zapchały?

Swoją drogą, jaki olej do Golfa IV 1.9 TDI - ALH - 90KM . 98/99 rok. Oznaczenie skrzyni bliżej nie jest mi znane;/, ale ma 5 biegów.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: Kavior » ndz kwie 24, 2011 05:57

Olej do skrzyni biegów kupujcie tylko i wyłącznie oryginał w ASO. Co najlepsze jest tańszy od mobila czy castrola w zwyklym motoryzacyjnym sklepie. W poprzednim aucie polo jak zmieniałem olej w skrzyni to zalałem mobila 75W90. W zimie przy większym mrozie nie byłem w stanie po nocy wbić jedynki, po zalaniu oryginału z ASO problemu nie było. Kilka miesięcy temu w swoim mkIV zmieniłem olej w skrzyni na oryginał z ASO. Na drugi dzień skrzynia zaczęła lekko wyć :grrr: Przypadek ? Moja teoria jest taka że olej powinno w skrzyniach jak najbardziej się zmianiać ale systematycznie jak zaleca ich producent np ZF co np 60tyś.km a nie jak aso twierdzi, że w ogóle tego się nie robi. Ale jak pierwszą zmianę oleju zrobi się tak jak np u mnie po 200tyś.km to może ....



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: mariusz514 » śr lut 08, 2012 17:14

Panowie wczoraj wymieniałem olej w skrzyni biegów, powód ? - ok. 100 tys zrobione na starym, i problemy z biegami 1i 3 a czasami ze wstecznym, nic nie zgrzytało po prostu nie chciały wskoczyć , trzeba było poruszać skrzynią i wtedy bieg pożądany wchodził, pół dnia zmarnowane bo korek spustowy był zjechany, wpustowy odkręciłem zleciał ojej brązowy, w dotyku jak przerobiony ze rdzą olej , po prostu tragiczny porównując go do nowego :P , nowy olej Valvoline 75w/90 GL4 ,za litr dałem 36 zł , kupiłem 2, do skrzyni ku mojemu zdziwieniu wlazło 1400 ml. ( golf III silnik 1 z 1.9 TDI) żeby odkręcić korek spustowy musiałem dospawać inną śrubę , widoczne na fotce, może komuś przydadzą się :pub:
Jak na razie jeździ się suuuuper , skrzynia dostała nowe życie :P :P zobaczymy jak przyjdą mrozy Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: dr.house » czw lut 23, 2012 20:53

Witam, mam problem ze zmiana oleju w skrzyni biegow w moim Golfie IV (silnik 1.4 16V) korek spustowy to ten na duzego inbusa(chyba 17) czy ten na torxa ktory rozniez znajdusie sie na spodzie?


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów???

Post autor: mariusz514 » pt lut 24, 2012 00:14

dr.house pisze:Witam, mam problem ze zmiana oleju w skrzyni biegow w moim Golfie IV (silnik 1.4 16V) korek spustowy to ten na duzego inbusa(chyba 17) czy ten na torxa ktory rozniez znajdusie sie na spodzie?
kolego korek spustowy jak i wpustowy jest na klucz imbusowy 17



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości