coś blokuje wrzucanie na luz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Euzebi » ndz wrz 20, 2015 18:28

Mam pewien problem bo czasami zdarza sie że nie mogę wrzucić na luz .. biegi 1,2,3 jest ok .. ale jak jadę na 4 i przykładowo dojeżdżam do świateł chcąc wrzucić na luzto muszę przydusić pedał sprzęgła.hmm ? czy może ja nie potrafię jeździć i wrzucanie na luz zawsze odbywa sie z przyciśnięciem pedału sprzęgła..ktoś coś wie na ten temat ?


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: bongo » ndz wrz 20, 2015 18:44

Euzebi pisze: czy może ja nie potrafię jeździć i wrzucanie na luz zawsze odbywa sie z przyciśnięciem pedału sprzęgła.
Tak, nie umiesz jezdzic :hehe:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Qto » ndz wrz 20, 2015 18:46

Euzebi pisze:nie potrafię jeździć
na to wygląda



Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Euzebi » ndz wrz 20, 2015 19:45

czyli wniosek z tego taki że powinienem sie przerzucić na coś prostszego typu rower albo hulajnogę ... :(
no ale poważnie pytam w takim razie ? czy przy wrzucaniu na luz wciska sie pedał sprzęgła czy nie ?


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Qto » ndz wrz 20, 2015 20:04

Euzebi pisze: czy przy wrzucaniu na luz wciska sie pedał sprzęgła czy nie ?
wciska się



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Stalu » ndz wrz 20, 2015 20:05

Euzebi pisze:czy przy wrzucaniu na luz wciska sie pedał sprzęgła czy nie ?
a czy przy wrzucaniu jakiegokolwiek biegu używasz sprzęgła ? i kolejne pytanie coś piłes paliłes czy tak o chcesz zrobić sobie jaja ?


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Euzebi » ndz wrz 20, 2015 20:26

i kolejne pytanie coś piłes paliłes czy tak o chcesz zrobić sobie jaja ?
nie .. po prostu gdy robiłem prawko był rok 2004 a potem już nie jeździłem samochodem i dopiero od około 2012 roku mam auto więc od kursu na prawko minęło prawie 8 lat więc do tej pory część informacji wyparowała z mojej czachy i dopiero teraz zaczyna do mnie dochodzić że coś tu nie gra w tym całym systemie biegowym. W każdym razie dzięki za oświecenie.


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Stalu » ndz wrz 20, 2015 20:32

Euzebi pisze:nie .. po prostu gdy robiłem prawko był rok 2004
już miałem zapytać jakim cudem zdałeś prawko, za każdym razem gdy zmieniasz bieg, ruszasz, cofasz czy cokolwiek robisz z lewarkiem biegów używasz sprzęgła, przy wrzucaniu na luz też


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Euzebi » ndz wrz 20, 2015 21:17

ok dzięki za info .. temat można zamknąć i wyrzucić do kosza żeby czasami nie zawędrował gdzieś na wiocha.pl. z treścią mojego pytania.


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Qto » ndz wrz 20, 2015 21:31

To jeszcze jedno...tak całkiem poważnie, jeśli Ty pisałeś poważnie. Proponuję wykupić sobie kilka godzin jazdy z instruktorem...bo być może zapomniałeś o jeszcze innych kwestiach, może instruktor udzieli pomocnych wskazówek...a na pewno taki kursik doszkalający nie zaszkodzi.



Euzebi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn lis 12, 2012 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: coś blokuje wrzucanie na luz?

Post autor: Euzebi » ndz wrz 20, 2015 22:14

Qto pisze:To jeszcze jedno...tak całkiem poważnie, jeśli Ty pisałeś poważnie. Proponuję wykupić sobie kilka godzin jazdy z instruktorem...bo być może zapomniałeś o jeszcze innych kwestiach, może instruktor udzieli pomocnych wskazówek...a na pewno taki kursik doszkalający nie zaszkodzi.
szkoda mi kasy .. już bym wolał to na paliwo przeznaczyć :).... "albo na choinkę o zapachu kokosowym do malucha"


Obrazek
Moje skromne auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5#p6125285" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości