[mk7] Hak holowniczy mk7

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, Haki, Qto, VIP

Hak holowniczy mk7

Postprzez volf_66 » N cze 18, 2017 18:04

Koledzy potrzebuje pomocy, mianowicie potrzebuję zamontować do swojego Mk7 z 2012 roku 1,4 TSI hak holowniczy, chcę to zrobić w miarę tanio i profesjonalnie, jeżeli ktoś ma doświadczenie lub wiadomości w tej sprawie proszę o informację,
pozdrawiam WW

volf_66
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 9h 47m

Hak holowniczy mk7

Postprzez Białek » N cze 18, 2017 18:33

Mam hak niefabryczny. Podobno wyzwaniem jest moduł i wiązka i to, co na pewno działa to westfalia, która robi haki na montaż fabryczny vw. Ja mam varianta i wyczepiany hak westwalii - jest super, bo wcale go nie widać, ale tani nie jest. Ja z uwagi na gwarancję montowałem w ASO. Nie pamietam ceny, ale pracowali przy tym z 6 godzin. Widziałem jak to robią - trzeba zdjąć zderzak, przeprowadzić kable - nie jest to szybka piłka.

Hak trzeba zakodować i nie mam pewności, że u mnie zrobiono to dobrze, bo przy fabrycznym po podłączeniu przyczepy wyłączają się tylne czujniki parkowania, a umknie wyją. Dodam tez, że hak waży i widać jak auto stoi tyłem niżej. I na koniec , hak likwiduje gniazdo do wkręcania zaczepu holowniczego.

Podsumowując - polecam moduł westwalii a sam hak jaki się podoba.

Białek
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 21h 55m
Auto: Golf 7 Variant
Silnik: 1.4tsi

Hak holowniczy mk7

Postprzez fantomasz » Pn cze 19, 2017 12:56

Też jestem zainteresowany montażem haka. Potrzebuje przewozić 3 rowery i myślałem o bagażniku na hak.

fantomasz
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 21h 39m
Auto: 2016 Golf 7
Silnik: 1.4TSI

Re: Hak holowniczy mk7

Postprzez volf_66 » Pn cze 19, 2017 15:43

Białek napisał(a):Mam hak niefabryczny. Podobno wyzwaniem jest moduł i wiązka i to, co na pewno działa to westfalia, która robi haki na montaż fabryczny vw. Ja mam varianta i wyczepiany hak westwalii - jest super, bo wcale go nie widać, ale tani nie jest. Ja z uwagi na gwarancję montowałem w ASO. Nie pamietam ceny, ale pracowali przy tym z 6 godzin. Widziałem jak to robią - trzeba zdjąć zderzak, przeprowadzić kable - nie jest to szybka piłka.

Hak trzeba zakodować i nie mam pewności, że u mnie zrobiono to dobrze, bo przy fabrycznym po podłączeniu przyczepy wyłączają się tylne czujniki parkowania, a umknie wyją. Dodam tez, że hak waży i widać jak auto stoi tyłem niżej. I na koniec , hak likwiduje gniazdo do wkręcania zaczepu holowniczego.

Podsumowując - polecam moduł westwalii a sam hak jaki się podoba.

zastanawiam się czy jest opcja np. kupna kompletu haka z wiązką i modułem np na allegro i montaż w ASO

np http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul- ... 17424.html

volf_66
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 9h 47m

Hak holowniczy mk7

Postprzez Białek » Pn cze 19, 2017 22:27

Tak właśnie zrobiłem. Umówiłem się z aso. Warunkiem było, by hak był Westfalii. Wyszło kilkaset złotych taniej, niż ten sam hak kupiony w ASO. Popełniłem tylk taki błąd, że wybrałem gniazdo 7 pin, a według nowych przepisów do bagażnika musi być 13 pin. Legalne są tylko bagażniki mające światło cofania i przeciwmgielne, a do nich trzeba 13 pin.

Białek
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 21h 55m
Auto: Golf 7 Variant
Silnik: 1.4tsi

Hak holowniczy mk7

Postprzez Misiek_ol » Wt cze 20, 2017 14:35

Białek jak możesz zdradzić, ile ASO policzyło Ciebie za montaż haka ??

Misiek_ol
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 9d 14h 19m
Auto: MK7 VarianT R-line
Silnik: 1.4TSI

Hak holowniczy mk7

Postprzez Michał_1977 » Pt cze 23, 2017 07:36

volf_66, w przyszłości,zakładaj tematy we właściwych działach :chytry:
Pkt.4 reg. forum.

:arrow: Zielony i jego AAZ- 191PS/443Nm :satan: + CLIMATRONIC :zimny: + swapujemy ARL-a :food:
Obrazek
:arrow: Służę pomocą na Forum,ale nie udzielam informacji technicznych w PW! Proszę to uszanować.
Michał_1977
_
_

Online: 773d 16h 22m
Auto: Golf mk2
Silnik: ARL

Powrót do Wnętrze i Nadwozie