TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Havan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 16:10

Re: TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Havan » czw paź 15, 2015 19:19

Michał_1977 pisze:
Havan pisze:A co się działo z tymi składakami w porównaniu do pompy która wyszła seryjnie bo nie wiem o co chodzi w tym motywie
Podstawowym problemem jest ciśnienie wewnętrzne.Ciężko jest się wstrzelić z odpowiednim i nawet jeśli uda Ci się go jakoś wyregulować i ujarzmić dół,to tyle góra może być do doopy lub odwrotnie.
To tak na szybko :bajer:
Myślę że marcinas1983 może to spokojnie potwierdzić,bo on z tymi składakami przeszedł więcej niż ja :-)
No dobra skoro tak wychodzi sprawa i z ciśnieniem wewnętrznym to co jakby się wsadziło taką pompę na maszynę i ustawiło się na maszynie ciśnienie wewnętrzne a na aucie już kąt ustawiło tak aby to śmigało nie na zegar.

Czy wtedy to byłby kompromis? Na moje myślenie wygląda taka sprawa legitnie bo na maszynie pompa się tylko kręci i wraz z obrotami zmienia się ciśnienie to jakby tam je dostroić a potem poprawić to na aucie z statycznym kątem... :popcorn:

Czy to nie ułatwiło by sprawy? Mogę się mylić i pewnie ktoś mnie zaraz zweryfikuje ale czekam na to bo nie wiem wszystkiego.


Tuning D/TD/MTDI? Pisz PW.

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: marcinas1983 » czw paź 15, 2015 19:49

Samo podbicie ciśnienia wewnętrznego do pewnej wartości nie rozwiąże sprawy. Na ciśnienie wewnętrzne wpływa też to co wraca z głowiczki poprzez otworek w tłoczku a następnie przez szczelinę, którą zasłania pierścień ( daje większą dawkę ) lub ją odsłania ( mniejsza dawka ). I teraz jeśli podbijesz ciśnienie, że będzie wszystko GIT chodzić bez obciążenia tylko kręcąc pompą to może się okazać, że jak dasz przy pewnych obrotach w dechę do końca to ciśnienie spadnie i będzie problem z utrzymaniem wyprzedzenia dynamicznego kąta wtrysku... i zacznie się dym. Do tego spasowanie elementów w pompie... nikt nie zwraca uwagi na to, że tłoczek może mieć w różnych rozmiarów kanał ten podłużny... jeden będzie dłuższy, drugi krótszy i od pozostałych elementów ( fala, podkładka ) będzie zależeć czy się wszystko poprawnie będzie zgrywać czy będzie lipa. Z pompami to jest temat rzeka... a najlepszym tematem jest zapodanie głowiczki z tdi do td i później pisanie, że ten typ tak ma i będzie tarabanić :helm: . Sam mając mtdi i ori pompę nie modzoną, ale usunięte ograniczniki, tak żeby wyciągnąć z niej najwięcej miałem ciekawe zjawisko.... na 1,2,3 biegu było OK ( silnik szybko wkręca się na obroty ) ... dymu brak, ale jak wrzucałem 4 bieg koło 3-5-4 tys obr/min to auto dostawało muła i dymiło po chwili to ustawało i jechał dalej... ( tu raczej problem był z ciśnieniem w pompie i jego spadkiem przy pełnym bucie ) :bajer: . Tak w skrócie może to wyglądać podczas jazdy :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: drakula500 » czw paź 15, 2015 20:07

Havan przecież walczyłeś z pompą na tłokorozdzielaczu TDI z tego co się nie mylę to powinieneś wiedzieć z czym to się je..

Wracając do turbin, uff troche roboty i zbieraniny, dzięki za numer i robię porównania

Wyjdźmy od bardzo dobrej Turbiny do jazdy codziennej jaką jest T15, kto jeździł na podkręconym 1z to wie;)

T15
śr zew / śr wew / wysokość łopatki
Kompresor 44.00mm / 32,95mm / 3.50mm
Wirnik 42mm / 32mm / 5,85mm

Grubość ośki 5mm, grubość łożyskowania 7,88mm
Ilość łopatek wirnika 10
AR 0.33 lub 0.34

T3 w golfie 2, tu w zależności od szczęścia i numeru turba trafiamy na TB0218 lub TA0304 więc po kolei

TBO218 - to chyba jakaś mało popularna wersja T3 w mk2, zwraca uwagę średnica wylotu wirnika, 35mm... ja takiej nie widziałem.
Kompresor 48mm / 32mm / 4.3mm
Wirnik 47mm / 35mm / 7,56mm

Grubość ośki 6mm, grubość łożyskowania 9.20mm
Ilość łopatek wirnika 11
AR 0.55

TBO304 - to jest standardowy T3 kloc z mk2 z wirnikiem 50mm, coś w sam raz dla arwama :rotfl:
Kompresor 60mm / 35mm / 3mm
Wirnik 59mm / 49mm / 6,25mm
Ilość łopatek wirnika 11
AR 0.55

T3 z LT - ojej, tutaj vw poszedł po rozum do głowy, dla większego silnika zmniejszył wylot spalin o całe 10mm, pewnie nieźle to turbo przytykało :bigok:
Kompresor 52.20mm / 36,90mm / 5,46mm
Wirnik 53mm / 38mm / 8,85mm
Grubość ośki jak w T3 innych
Ilość łopatek wirnika aż 9, jak to ma w ogóle wstawać przy takich gabarytach hehehe :very happy:
AR - nie mam danych, ale pewnie 0.50 jak każde T3, a moze i większe..
Przy tej turbinie jest jeszcze jedna ciekawa rzecz, sam VW się jej pozbył bo późniejsze (92rok) silniki 2.4 dostawały T2 z wirnikiem 38mm, T2 ma AR wielkości 35, pewnie kierownik odczuł ulgę :grin: To była turbina 075 145 703A i może warto na nią rzucić okiem jaki postęp zrobił producent na tym samym silniku po 10 latach.. a więc

T2 TB2553
Wirnik 53mm / 38mm / 6mm
Kompresor 52,20 /36,95/6,00
AR35
Grubość ośki T2 6mm grubość łożyskowania 9.20mm, łopat 11.
Tu się wiele nie zmieniło, ale z drugiej strony zmieniło się bardzo dużo. Producent zdecydował się totalnie zmniejszyć AR żeby turbo szybciej gnać. CZy to by oznaczało że AR rzędu 35 jest wystarczające dla silnika TD, przecież to 6cylindrowy 2.4, a niektórzy twierdzą że musi być AR50 bo inaczej spaliny się nie pomieszczą. :smile: No i dlaczego te 11 łopatek zamiast 9ciu? Pewnie po to żeby EGT było wyższe :smile:

TD04 z bmw 525, ciężko z danymi do tych turbin
Kompresor 51 mm / 38.3mm / 4.64mm
Wirnik 47,2mm / 40 mm / 6.58 mm

ilość łopat wirnika 12
grubość ośki 5mm, grubość na łożyskowaniu 7.50mm

Turbiny K03 z benzyny
K03-005 aka K03 Specs:
Compressor: 50/36 /4.75mm
Turbine: 45 / 38 /6,80mm

K03-029 aka K03S Specs:
Compressor:50/36
Turbine: 45 / 40

K03-073 Specs:
Compressor: 51/38
Turbine: 45 / 40

Średnica wirnika ośka 4mm, średnica łożyskowania 7mm!!!
Ilość łopatek wirnika 11
AR - różnie od 0.5 do 0.7

Teraz tak, na wyższym zestawieniu widać, że T3 nie zapewnia większej wydajności powietrza niż garet T15, wirnik jest ciężarówkowy oraz AR taki jak w silnikach powyżej pojemności 3.0. Waga ośki lepiej nie komentować.

Warto zwrócić uwage na turbiny K03, jest kupa do wyboru, najmniejszy AR jeśli się nie mylę to nawet 0.48, zawsze cienka ośka, zawsze lekkie łożyskowanie. Jeśli chodzi o porównanie z TD04, to porównując ją z najmniejszym k03.. kompresory mają bardzo podobnej wielkości, z lekką przewagą po stronie td04 w przypadku średnic, i z lekką przewagą dla k03 w przypadku wysokości łopatki. Z wirnikiem juz jest inaczej bo k03 wydaje mi się że tu wygra, raz że ma mniej łopatek, dzięki temu wirnik jest lżejszy, ośka jest cieńsza o 1mm na mocowaniu kółka i deczko cieńsza na łożyskowaniu. Średnica wylotu jest również mniejsza o 2 mm średnio - to jest akurat dużo bo taka różnica średnic potrafi być między turbinami typu mała/średnia. Wydaje mi się że k03 z serii 005 będzie przyjemniejszą turbiną od td04 do jazdy codziennej, powinna szybciej wstać i mieć lepszą górę ze względu na 11 łopatek, nie wiem też jakie jest AR turbiny TD04, ale nie wydaje mi się że jest dużo większe bo porównując obydwie to są to turbiny o porównywalnej technologii wykonania. Wniosek jest taki że raczej już będzie ciężej znaleźć wyraźnie lepsze turbo na WG niż TD04 w tej klasie wielkości, T3 zostaje tutaj oczywiście zupełnie pozamiatane, jeśli ktoś jeszcze wątpi w zdolności przegrzewania T3 to niech porówna wielkości kompresorów, mówienie tutaj że TD04 coś w ogóle podgrzewa w jeździe codziennej jest po prostu śmieszne, a wysokość łopatki poświadcza że T3 jest słabe na wydajności sprężania - niska łopatka niestety. Może tu też dochodzić do innej sytuacji, jak się pałuje to TD04 jeśli nawet grzeje to tylko przez to że pracuje, posiada mniejszy wirnik niż T3, dzięki temu nie przepuszcza bokiem spalin tylko je wykorzystuje, jeśli je wykorzystuje to napędza kompresor, turbina wchodzi na obroty bije ciśnienie i dzięki temu macie efekt w postaci temperatury. T3 przy swoim wielkim wirniku po prostu nie daje żadnej wydajności więc trudno mówić tutaj o temperaturach, brak temperatury w tym wypadku oznacza niestety brak wydajności. Podczas gdy TD04 zaczyna pracować to T3 nadal puszcza powietrze przez łopaty wirnika 59/49, lub w przypadku T3 z LT, powietrze sobie leci przez 9 łopatową firankę. Pod koniec się coś rozpędza i dusi ostro kompresor wielkości T15... tylko co z tego jak obroty są w górze a silnik błaga o powietrze którego nie ma a przy okazji temperaturka, mniejsza od TD04 - ale czy to powód do jakichś racji i słuszności przekonań jeśli turbo nie działa wydajnie? A jeśli nawet ta temperatura na T3 jest, to już na pewno nie jest to wina turbiny samej w sobie tylko pompy mix. Już lepiej założyć T15, będzie miała pierdyknięcie powietrza z dołu to przynajmniej nam moment jakiś wygeneruje nisko.
Jeszcze można zwrócić uwagę, że te turbiny mają po 6 łopat na kompresorze, to jest taki uniwersalny kompresor, składając kiedyś hybrydę można się pokusić o kompresor albo 8 łopatkowy do wytworzenia NM, lub 4tkowy do jazdy górą... ale ten ostatni to raczej dla obrotów benzynowych.

I jeszcze jeden wniosek, nie ma lepszych turbin na WG klasy wiadro niz k03s, większe AR, leciutki układ wirujący, duże kółka.


EDIT:
ciśnienie wewnętrzne można opanować drążoną ośką samoregulatora, można przytrzymać dół a później puścić górę, lub od razu walić ciśnieniem po pompie, do ustawienia albo na aucie z manometrem albo na stole, nie jest to idealna regulacja ale potrafi pomóc.

No i takie pytanie, Panowie, to macie na 3jce jadąc spokojnie jednego bara przy 2000 choć? W tdi T15 robi ponad 1bara przy 2000obrotów na dwójce, jak to jest z tym TD04, turbo codzienne czy raczej codzienno/wyscigowe?



Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » pt paź 16, 2015 08:25

Michał_1977, a pamietasz co ci sie zapytalem zanim Ci doradzilem taka opcje?
Jaka moc chcesz uzyskac i jaka chcrakterystyke. Bazwladnosc t3 jak i jej wada i zaleta, zanim sie wkreci na obroty to schodzi odrobine, ale jak juz wskoczy i osiagnie doladowanie to auto ladnie idzie.
T3 z lt na AAZ mozna postawic juz z pelnym boostem w okolicach 2500-3000rpm w zaleznosci i od stanu turbo i od ustawien pompy,
Ale nie o tym temat.
Wracajac do td04 jak kazde uzadzenie ma swoj potencjal. Ono wyjatkiem nie jest.
A poniewaz mocno grzeje powietrze w szczegolnosci przy wysokich obrotach, to jest fakt, mam porownanie bo wstawialem do AAZ zarowno t3 i z 1.6td jak to z 2.4td jak i td04.
Wracajac do strat zwiazanych z chodzeniem.
Jak chlodzimy spada objetosc, trzeba zwiekszyc obroty kompresora zeby utrzymac doladowanie, zeby tak sie stalo, przy zalozeniu ze nie zwiekszamy ilosci spalin, to musimy przymknac wg.
Efekt jest taki ze rosnie i BP i EGT
Polecam sobie zalozyc obydwie wspomniane sondy i pobawic sie wtedy i cisnieniami i ic
Po drugie jak schladzasz dolot, spada temperatura nieco ale znaczaco wzrastaja obciazenia korb, potem w polaczeniu z ciasnym wydechem juz lista strat jest calkiem spora.
Za to Michał_1977, jesli ci t3 z lt lezy bez czynnie i jest w dobrym stanie chetnie odkupie.
Bedzie kolejny sadzolot do mojej kolekcji :los2:
A na powaznie to ochloncie i przeczytajcie moj poprzedni post jeszcze raz ze zrozumieniem.
Nie napisalem nigdzie, ze to zle turbo, jest to fajna opcja kto nie ma ciaglego glodu mocy.
Ja go mam i dlatego jest dla mnie za male.
Za to jak ci Michal mocy malo a chcesz jeszcze wiecej polecam zabawe z gtb2260vk. Wstaje jeszcze szybciej bo mozna uzyskac 1.6bara juz nawet przy 1500rpm, tylko ze tego silnik nie chce przetrawic.
Po zabawie gtb2260vk przestaniesz sie zachwycac td04.
Td04 jeszcze raz powtorze ze:


Jej glowne zalety, to szybka reakcja, latwy montaz, niska cena.
Jej realny potencjal oceniam na 160-180KM powyzej bedzie juz gwaltownie roslo EGT i obciazenie mechaniczne i termiczne tlokow i korbowodow.

Dla mnie jest za male, lubie duze zabawki, co nie znaczycze td04 sie nie nadaje do niczego.
Porocz rozmiarow kompresora na ogrzewanie powietrza ma wplyw jeszcze srednica i szerokość szczeliny W KOMPRESORZE a nie w zeliwie.

Po drugie nie rozumiem jednej rzeczy wstawil kejpi filmik i napisal ze turbo grzeje mocno powietrze, nikt go nie zapytal o podstawy tego stwierdzenia tylko fala hejtu sie rozlala.
Masz michal filmik z t3 i nie domagajacy filtrem paliwa, to zamiast mowic ze jest cos beemto trzeba bylo wrzucic filmik z td04 i dobrym filtrem paliwa, a nie wsciekac sie bo nie ma oco,
T3 jak ci nie odpowiada to ja nim sie chetnie pobawie.
Pozdrawiam i zyczyl bym soebie dyskusji bez klotni.
Kazdy ma swoje zdanie i upodobania. I tutaj nikt nikomu niczego nie narzuca.



Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » pt paź 16, 2015 08:33

drakula500, ciekawe co pisze ze t2 ma taki sam komresor jak t3 az chyba pojde i zrobie foto kompresora t2 i t3 tuz obok siebie.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: drakula500 » pt paź 16, 2015 08:54

Taaa.... AR kompresora, jak zwykle podważanie faktów oby tylko je podważyć, ciekawe skąd jest ten cytat, oj chyba ze strony producenta turbin. Przetłumaczyć Ci?

Compressor A/R - Compressor performance is comparatively insensitive to changes in A/R. Larger A/R housings are sometimes used to optimize performance of low boost applications, and smaller A/R are used for high boost applications. However, as this influence of A/R on compressor performance is minor, there are not A/R options available for compressor housings.

Takie ma znaczenie wielkie AR kompresora, że praktycznie wszystkie strony fachowe (wraz z producentem) polecają sobie nim głowy nie zaprzątać, ale ty oczywiście musisz na odwrót.

Rozmiary kółka T2 z mk2? Proszę Ciebie bardzo:
48,00 / 32,20 / 3,50

Porównamy??
T2 z LT
Kompresor 52,20 /36,95/6,00

T3 mk2
60mm / 35mm / 3mm

TD04
51 mm / 38.3mm / 4.64mm

No i co o fakty chcesz się kłócić? O to że EX na T3 jest przewymiarowany a IN więcej nie wciągnie niż wciągnie bo ma 35mm? I nawet jeśli uważasz że 2mm to dużo to jeszcze przy okazji radzę popatrzeć sobie na AR i wagę i zastanowić się gdzie kończy to Turbo - jest beznadziejne. Dziwne też, że kompresor o mniejszych rozmiarach zasila silnik 2.4, producent pewnie założył że w busie trzeba w zimie dogrzać EGT żeby pasażerom było cieplej bo buda większa, po 10 latach produkcji zmniejszają turbo - pewnie cofnęli się w rozwoju :okej:. Czy może po prostu od lat 80tych zauważa się ciągłe zbijanie wagi i rozmiarów elementów wirujących, a straty na rozmiarach pokonuje się wydajnością wirnika i wysokością łopatki kompresora i tu jest ukryta wydajność , pewnie nie wiesz dlaczego? No ja Ci tłumaczyć nie będę, żyj sobie w swoim świecie, który się zatrzymał na turbinach z lat 80 tych i przekonuj wszystkich jakie to one cudowne są.



Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » pt paź 16, 2015 09:01

No to jeszcze terac sprawdz kryzy w obudowach :bigok:

Rozmiary kompresora i turbiny to jedno a srednica walka to drugie.
Turbiny sa mniesz po to zeby zapewnic parametry uzytkowe przy nizszych obrotach.

A jak chcesz uzyskac duza moc to najpierw podn8sisz doladowanie i dawki, w pewnym momencie to juz przesta wystarczac bo osiagasz granice wytrzymalosci mechanicznej silnika i mozesz pojsc juz tylko w strone wiekszej turbiny
Poprawic napelnienie i isc w obroty.
A pozniej na spokojnie i tak wrzuce foto kol kompresorow
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2015 09:09 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: drakula500 » pt paź 16, 2015 09:06

Kryzę to ty sobie możesz wiesz gdzie sprawdzić... :hmm: tylko nie pisz do moderatora, że Ciebie się tu dyskryminuje :grin:
arwam pisze:Po drugie jak schladzasz dolot, spada temperatura nieco ale znaczaco wzrastaja obciazenia korb, potem w polaczeniu z ciasnym wydechem juz lista strat jest calkiem spora.
Od dzisiaj wywalamy ICeki Panowie, szczególnie takie co kiedyś nam arwam polecał - te wielkie, (wielkie Turba już wywaliliśmy bez jego pomocy) lista zysków jest całkiem spora :grin:
arwam pisze:Turbiny sa mniesz po to zeby zapewnic parametry uzytkowe przy nizszych obrotach.
Ależ tu się z Tobą w pełni zgodzę, 4000 to oczywiście niskie obroty, 4500tys to średnie i 5000 tys to wysokie, bo poniżej Twoje auta nie jadą, a znowuż takie T15 to przecież turbina według Ciebie do niczego, bo ona działa, ale poniżej niskich obrotów uznawanych przez Ciebie :rotfl: Po co w ogóle taką T15 wyprodukowali? Pewnie po to żeby pięknie dmuchała fordowskiego Ecoboosta który ma 5litrów pojemności i każda z nich obsługuje 2.5L, mówię Ci dławi się.
Ostatnio zmieniony pt paź 16, 2015 09:18 przez drakula500, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arwam
Tdiesel Power Driver
Tdiesel Power Driver
Posty: 9109
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Zurawica
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: arwam » pt paź 16, 2015 09:15

No i jakie zyski na masie, proponuje jeszcze wyrzucic drzwi i szyby :rotfl:

a na koniec jeszcze karoserie

A na powaznie piszac z tel lub z tableta niestety bykow jest sporo.

Co do ic to tepm spada, reszta jak dalej, dlatego opro pozostawienia ic i to sporego, staramy sie znalezc turbosprezarki takie ktore maja jak najwieksza wydajnosc a jednoczesnie jak najmniej ogrzewaja powietrze.

Jak mowisz ze td04 nie nadaje sie do jazdy na codziej zaloz zeliwo z 11g to zacznie sporo wczesniej wstawac, ale w gorze to juz mocniej odczujesz



drakula500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 22:58

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: drakula500 » pt paź 16, 2015 09:23

arwam pisze:No i jakie zyski na masie, proponuje jeszcze wyrzucic drzwi i szyby :rotfl:

a na koniec jeszcze karoserie
szyby? po co tak daleko sięgać, wystarczy założyć Twój setup a i z czasem auto się z podłużnic odchudzi i będzie dobrze :helm:


PS.
wedlug mnie robi się typowy arwamowy gnój z tego wątka, za wszelką cene przebijanie swojej racji, ja spadam.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Michał_1977 » pt paź 16, 2015 09:36

arwam pisze:amietasz co ci sie zapytalem zanim Ci doradzilem taka opcje?
Jaka moc chcesz uzyskac i jaka chcrakterystyke. Bazwladnosc t3 jak i jej wada i zaleta, zanim sie wkreci na obroty to schodzi odrobine, ale jak juz wskoczy i osiagnie doladowanie to auto ladnie idzie
Pamiętam.
Pamiętam też,jak mi mówiłeś,że tylko krowa nie zmienia poglądów.
W tej chwili mam TD04 i nie zamierzam zmieniać na żadną inną. Jak się rozleci,to założę taką samą,no chyba że w międzyczasie pojawi się trend na jakiś inny wynalazek i będzie to poparte dowodami od kilku/kilkunastu osób. Skończyła mi się cierpliwość do modzenia metodą prób i błędów. Żona,dzieci,czyli mam dla kogo żyć,a warsztat służy mi do zarabiania,a nie modzenia Golfa.Nie żyje tylko dla Golfika. Stąd też m.in. brak jakiegoś filmu YT z TD04.
Mam nadzieję,że jasno się wyraziłem. Przekaż to też,koledze ze Stalowej :bajer:
Wczoraj zarzucał mi,że na ostatnim filmie mój jest muł,a ja Ci Arek powiem,że jakbym go przewiózł w tej chwili tym mułem,to przypadkowo on mógłbył się zmulić.....tylko że w gacie :-)
drakula500 pisze:wedlug mnie robi się typowy arwamowy gnój z tego wątka, za wszelką cene przebijanie swojej racji, ja spadam.
Dlatego czasem warto odpuścić i ochłonąć.
W przeciwnym razie zrobi to mod lub admin i da na ostudzenie,a możecie mi wierzyć- wszystkie oczy wielkiego brata są skierowane na ten wątek :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Havan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 16:10

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: Havan » pt paź 16, 2015 17:48

drakula500 pisze:Havan przecież walczyłeś z pompą na tłokorozdzielaczu TDI z tego co się nie mylę to powinieneś wiedzieć z czym to się je..
Nooo... faktycznie ta pompa mnie przyprawiła o kilka siwych włosów. Ale to nie była wina pompy że składak tylko mechanik u którego składałem sobie silnik miał bojowe zadanie udowodnienia swojej racji że AAZ który ma więcej mocy jak AFN nie ma prawa jeździć no i mu całkiem nieźle wychodził sabotaż. Pompa była kosmicznie rozregulowana w LDA burdel a pompa przestawiona o ząbek. Z racji że miałem jeszcze słabe pojęcie to trochę mi z tym zeszło a tak to pompa bajlando. Ona była na fali z TDI ale teraz jest na fali z AAZ i tłoczku 10mm ale nie mam jej gdzie założyć na razie :P
Michał_1977 pisze:jakbym go przewiózł w tej chwili tym mułem

A może jakieś filmik by się jednak pokazał?? :hmm: Jestem piekielnie ciekawy jak jedzie :satan: pewnie nie tylko ja :D


Tuning D/TD/MTDI? Pisz PW.

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: slawko333 » pt paź 16, 2015 18:58

to może tez i ja cos napisze o td04-11g :helm: , uzytkuje ja ponad 2 lata, wcześniej miałem k24 z roznymi pompami skladakami, najpierw z cromy chyba, rover, i tdi, kazda miała jakas zalete ale dużo więcej wad, jedna była mocna gora a dol to masakra, jedna była cichutka nastepna klepala jak ojca ursus 330, na ostatniej z tdi zalozylem td04, dol się trochę poprawil ale nadal jazda była uciazliwa, dym i ciagle spoglądanie w lusterko, jak się zmiejszylo dawke to znowu jechal gorzej od Michala zwykłego klekota, w końcu zalozylem ori pompe z aaz, Michał ustawil kat wtrysku zegareczkiem i auto w końcu zaczelo lepiej jechać, ale ciagle trochę nieprzyjemnie kopcil i nei był elastyczny z dolu, zdjalem sporo z dawki paliwa i auto się ozywilo, z dolu po lekkim dodaniu gazu jest elastyczny, kopcenie zniwelowalo się sporo ( teraz kopci jak zdrowe tdci :helm: ) teraz w koncu :helm: milo sie jeździ, jedyny minus to rano na zimnym po odpaleniu strasznie klepie kilka minut, później już ladnie pracuje, jezdze na ciśnieniu ok 1,5 bara , ic ze sprintera, wydawal mi się duzy trochę ze niby później przez to mogl wstawac i zalozylem ic z grande punto ten mniejszy, ale przytkało silnik i to dalo się odczuc i zawital spowrotem ze sprintera
moje zdanie jest takie ze jeśli ktoś zlozyl taka pompe wtryskowa w fabryce to chyba wiedzial co zrobić żeby dane auto mało polilo, było zwawe i do tego dalo się tym milo jezdzic, pomodzic to można sobie z roznymi turbinami, wtryskami(i to tez z glowa) podkrecaneim dawek pomp oryginalonych, ale skaldanie pomp z kilku roznych moedeli to raczej nieporozumienie, wiem to po sobie :bigok:



dybol666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 23, 2013 13:25

TD04 do 1.6/1.9 TD wasze doświadczenia

Post autor: dybol666 » czw lis 05, 2015 12:45

Wiam. Moje doswiadczenia z td04. Mialem 158 km Na t3 i pompie 10mm. Blok aaz z walem z tdi z uszczelka na 2karby ze sprzeglem 228. Jezdzilem rok az tydzien temu zalozylem td04 ustawione na 1.6 bara no i niestety dzis rano prawdopodobnie podpora nie wytrzymala. Tydzien sie nacieszylem. Teraz znow trzeba bedzie w garazu siedziec po godzinac. balem sie o korby a tu podpory nie wyrzymuja. Pytanie moje czy jak zaloze uszczelke na 3 karby i odpreze silnik to podpory nie beda pekac? Bo raczej przez *#cenzura#* pekla podpora.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości