[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: jhosef » pn lis 18, 2013 09:37

Młody Golfiarz pisze:"Prał" ktoś fotele i dywany za pomocą tego nowego Vanisha co się sypie , odczekuje 15 min i odkurza ? Nie zniszczy to koloru foteli ?
Daj sobie siana. Jeśli masz syf to tylko ekstrakcyjnie.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: czarekcw » pn lis 18, 2013 15:40

killerx pisze:Mam w swim mk4 czarną skóre recaro i na pierwszy rzut oka może wydawać się na zadbaną lecz tak niestety nie jest. Skóra jest twarda i zaczyna pękać. W szczególności przednie fotele, które są najczęściej używane. Potrzebuje jakiegoś dobrego zestawu, który oczyści, nawilży (skóra zrobi się bardziej miękka) i zabezpieczy skóre. Czytałem już o zestawach gliptone i colourlock lecz nie jestem pewnien co do ich siły nawilżania.
Bierz zestaw Strong z Colourlock (potem możesz dokupić sam cleaner w wersji Soft) i do tego np Poorboy's Leather Stuff lub Surf City Garage Voodoo Blend Leather Rejuvenator (mam oba, dają fajne wykończenie na skórze)


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Kondzio » śr lis 20, 2013 13:37

czarekcw pisze: killerx napisał(a):Mam w swim mk4 czarną skóre recaro i na pierwszy rzut oka może wydawać się na zadbaną lecz tak niestety nie jest. Skóra jest twarda i zaczyna pękać. W szczególności przednie fotele, które są najczęściej używane. Potrzebuje jakiegoś dobrego zestawu, który oczyści, nawilży (skóra zrobi się bardziej miękka) i zabezpieczy skóre. Czytałem już o zestawach gliptone i colourlock lecz nie jestem pewnien co do ich siły nawilżania.


Bierz zestaw Strong z Colourlock (potem możesz dokupić sam cleaner w wersji Soft) i do tego np Poorboy's Leather Stuff lub Surf City Garage Voodoo Blend Leather Rejuvenator (mam oba, dają fajne wykończenie na skórze)
A ja właśnie używam Gliptone. Kupiłem też trochę zaniedbaną skóra i do jej wyczyszczenia i nawilżenia użyłem Gliptone GT12 i GT11. Po nawilżeniu zostawia po sobie fajny zapach skóry i skóra robi się dużo bardziej 'elastyczna' :-)


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: [wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerk

Post autor: killerx » pn lis 25, 2013 23:15

Kupiłem ostatnio gliptone GT11 + GT12. Dzisiaj zrobiłem tym zestawem całe wnętrze(fotele, kanape, boczki, mieszek, ręczny, kierę). Pierwsze co zauważyłem to skóra na fotelach po GT12 już sporo bardziej elastyczna niż przed czyszczeniem, brud schodzi co widać po brudnych "szmatkach". Zobaczę na rano jak będzie wyglądać to wszystko jak GT11 wchłonie się całkowicie, bo obecnie po nałożeniu GT11 zrobiła się lekko świecąca gdzie wcześniej po GT12 była całkowicie matowa.

Pozdro


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Kondzio » wt lis 26, 2013 10:55

killerx pisze: po nałożeniu GT11 zrobiła się lekko świecąca gdzie wcześniej po GT12 była całkowicie matowa.
Będzie fajny satynowy odcien :bigok: po drugiej warstwie zrobi się lekko świecąca, ale znośnie :-)


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

hitchcock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 07, 2013 10:53

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: hitchcock » wt wrz 29, 2015 18:44

Pytanko: z czego jest właściwie wykonana kierownica w Golfie MK3? Kiera z airbagiem. To samo pytanie odnośnie tego miękkiego obicia na górze deski rozdzielczej. Dzięki.



Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Steryd » ndz paź 18, 2015 11:16

Środkową kratkę trochę zniszczyłem, tzn jest ubytek farby i źle to wygląda. Ciężko mi kupić samą środkową za normalne pieniądze.
Czy pomaluję ją tak żeby nie było widać różnicy między nią a resztą? Jeśli tak to czego użyć żeby to dobrze wyglądało?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: vegetarrit20 » pn paź 26, 2015 11:43

Polecicie coś matowego do kokpitu? Zastanawiałem się nad Turtle Wax oraz sonaxem



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Re: [wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerk

Post autor: gusiak11 » pn paź 26, 2015 20:08

vegetarrit20 pisze:Polecicie coś matowego do kokpitu? Zastanawiałem się nad Turtle Wax oraz sonaxem

Poor BOY Natural LOOK !!!


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: vegetarrit20 » wt paź 27, 2015 12:49

Trochę drogi, ale efekt robi rewelacyjny!



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: gusiak11 » wt paź 27, 2015 15:14

vegetarrit20,

nie wiem ile kosztuja produkty wymienione prze Ciebie jak ma byc tanio to duży plak czy K2 i ''będzie'' Pan zadowolony... no właśnie "nie będzie "bo plak daje tluste wykończeni i sie do niego wszystko klei...

Co do PB NL no nie wiem... detailng to drogie hobby ... :) i czym dalej w las tym więcej drzew :)
my generalnie używamy tylko tego daje fajne satynowe wykończenie, pieknie pachnie migdałami i jest bardzo wydajny, nam butelka 9xx starcza na jakies 2 sezony, nie polecam z atomizerem zwykły jest bardziej kontrolowalny jeśli chodzi o użytą ilość preparatu a nadmiar jak wosk jest i tak usuwany fibrą


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

franek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 13:23

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: franek87 » pn sty 25, 2016 10:49

Panowie

Polecicie coś do osunięcia rys na schowku ??? Jest jakaś pasta? Słyszałem że niektórzy lekko traktują rysy opalarka , czy to działa ?



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: vegetarrit20 » wt sty 26, 2016 12:00

Schowek plastikowy więc raczej pasty słabo, nie lepiej znaleźć jakiś po taniości na allegro w dobrym stanie i wymienic?



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5940
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: piteks » wt sty 26, 2016 13:13

Dokładnie. Tak się uda osiągnąć najlepszy efekt. Opalarką też można się pobawić ale zawsze zostanie jakiś ślad.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości