[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: PELE » śr mar 03, 2010 13:51

w tym temacie dyskutujemy na temat pielęgnacji oraz czyszczenia wnętrz aut, plastików, kokpitów oraz wszelkiego rodzaju tapicerek
zadajemy również pytania na temat konkretnych środków oraz dyskutujemy na ich temat.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gawior pisze:Witam. Szukałem podobnego tematu na forum, ale nic nie znalazłem ciekawego.
Chodzi mi o środki i sposoby czyszczenia/nabłyszczania tapicerki ( materiał, skóra ),plastików i wykończeń. Jak i czym Wy czyścicie swoje auta ?
Jak kupiłem auto ( przez komis ) to było bardzo ładnie wyczyszczone, tapicerka czymś nabłyszczona i ten efekt utrzymywał się przez miesiąc, może ponad. Od tamtej pory sprawdzam wiele środków itp. do czyszczenia i nie mogę się zbliżyć to tamtego efektu. Plaki i inne środki w sprayu nie za bardzo równomiernie się rozprowadzają ( trzeba by całą dużą butlę wypryskać żeby ładnie wszystko pokryć ).
Jedynie ( ktoś mi polecił taki sposób ) używając kremu glicerynowego do rąk ( biały ) był taki ładny efekt nabłyszczenia i beż żadnych smug itp, ale bardzo szybko przyciągało to kurz.
Mam też plamy od wody, takie białawe kółka ( chyba woda z solą po zimie ) na siedzeniach czarnych, materiałowych GTi Edition i nie wiem czym to usunąć, a nie chciał bym bardziej tego popaprać. W sklepach każdy zachwala specyfiki które sam sprzedaje, ale ma się to nijak do rzeczywistości.
Jedyna rzecz którą zachwalał gościu w sklepie i rzeczywiście tak działała to TURTLE Car WAX Premium PTFE ( z teflonem i polimerem ), który utwardza powierzchnie i zabezpiecza np. przed zamykającą się bramą :jezor: i rysami ( przetarłem szmatką i śladu nie było po bramie ).

Liczę na trochę wpisów w temacie. Co jak i czym czyścić ( czyścicie ).
Przyda się to nie tylko mnie, ale zapewne wielu użytkownikom.
Za dobre chęci i porady będą +++++
Z góry wszystkim dziękuję.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 15:39 przez Gawior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr mar 03, 2010 14:04

Polecam kosmetyki Turtle, naprawdę daja radę... Może i są drogie ale jakość do ceny jest na wymiernym poziomie.

Sam stosowałem i stosuje od kilku lat i nie ma powodu do narzekań. Szczególnie polecam wok.

Co do tapicerki np prania używam do odkurzacza piorącego specyfiki firmy ActiwJet. Ale ostatnio spotkałem kumpla który wyprał paska za pomocą polskiegoi Wezyr-u czy coś wtym rodzaju (do pramnia dywanów), i efekt nawet lepszy niż przy aktiwie.

[ Dodano: 03 Mar 2010 13:04 ]
Za to nie polecam tych kosmetyków z schell na okładce dają efekt ale krótkotrwały...


Dziki

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr mar 03, 2010 14:05

jak nic temat pasuje w technicznym :bajer:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr mar 03, 2010 14:26

W technicznym, bo temat nijak pasuje do kategorii "Style" i chyba żadnej innej.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr mar 03, 2010 14:38

no jesli wybór mydła to problem techniczny z autem to sory



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » śr mar 03, 2010 18:01

Dobre rzeczy są firmy Sonax, za wyjątkiem pianki do czyszczenia tapicerki tej firmy. Radzę nie używać tego specyfiku do czyszczenia np, jasnej podsufitki- napewno będą zacieki i wszystko trzeba będzie powtórzyć vanishem. Właściwie do do tapicerki nie polecam żadnych pianek, lepiej kupić vanish do dywanów lub nawet ten w paczce za 3 zł i rozpuścić w wodzie i efekt jest bardzo dobry.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr mar 03, 2010 21:47

no jesli wybór mydła to problem techniczny z autem to sory
Jeżeli temat tak kole w oczy, to proszę przenieść go w "odpowiednie" miejsce, jeżeli takie istnieje, albo niech "siły wyższe" forum stworzą odpowiedni dział na takiego typu tematy.

Po za tym inni użytkownicy forum pisali w dziale TECHNICZNE na tematy typu " jak usunąć plamę " itp. ...
Więc tym się sugerowałem, bo skoro temat taki w dziale TECHNICZNE istnieje już jakiś czas, to znaczy że nikomu nie przeszkadzał, nie łamał regulaminu i nie został usunięty.
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 21:48 przez Gawior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » czw mar 04, 2010 19:59

ja do prania foteli uzywam vanish do dywanow czy jak to sie tam pisze. efekt jest super i bardzo wydajne pieronstwo. ale kazdy robi jak chce i czym chce


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kobson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 13:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: kobson » pt mar 05, 2010 18:26

ja używam proszku natryskowo-ekstrakcyjnego KARCHER RM 760.
Bardzo skuteczny, daje sobie radę nawet z bardzo starymi plamami.


DYPLOMACJA - powiedzieć komuś "spie*dalaj" tak, aby odczuł ekscytację na myśl o nadchodzącej podróży... :)

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » sob mar 06, 2010 00:43

tedeI 66kw pisze:ja do prania foteli uzywam vanish do dywanow czy jak to sie tam pisze. efekt jest super i bardzo wydajne pieronstwo. ale kazdy robi jak chce i czym chce
Też używam vanish lub ostatnio wezyr (oba ze spryskiwaczem czy coś :) ). Tym drugim mam wrażenie że łatwiej się czyści.

Używałem kilku pianek specjalnie dedykowanych do tapicerki samochodowej ale wszystkie są do d... .

Do plastików kupiłem spray Moje Auto i nie jest najgorszy ale był to jedyny specyfik który nie nabłyszczał ( nie lubię po prostu jak mi się deska świeci )
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 00:55 przez tom17, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » sob mar 06, 2010 01:27

tom17 pisze:Też używam vanish lub ostatnio wezyr (oba ze spryskiwaczem czy coś :) ). Tym drugim mam wrażenie że łatwiej się czyści.

a ja wlasnie tylko sam koncentrat i rozrabiam wedlug instrukcji. robie piane i wcieram w fotel i pozniej nawet nie trzeba plukac tylko czekam az wyschnie i gotowe ale efet jest idealny. wszystkie pianki itp. sie kryja. pianki zostawiaja jakies plamy a vanish to rewelka.

pozdrawiam :helm: :helm: :helm: :helm:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn mar 08, 2010 12:10

No to nie będę chyba oryginalny - ale przynajmniej potwierdzę to, co inni wyżej pisali - wg mnie vanish do dywanów najlepszy na tapicerkę. Żadna pianka nie dała mi takiego efektu jak vanish.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 08, 2010 15:18

Ja jakoś nie mam zbyt dobrych doświadczeń z Vanish. Może dlatego ze w jednym aucie miałem białe fotele, a w drugim strasznie brudne:). Na białych praktycznie nie było widać czyszczenia, były dość brudne. Na ciemnych niewiele odeszło. Były straszne zacieki, dużo kurzu. Mimo dokładnego odkurzenia niewiele się poprawiło. Dodatkowo Vanish zostawiał mi dziwne ślady na czarnych plaskitach, jakieś białe odbarwienia.
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 17:07 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Orcio

Post autor: Orcio » pn mar 08, 2010 16:57

Nie kupujcie pianki do tapicerki firmy K2
MAAASAKRAA to ma czyscic a nie brudzic
jedynyy plus ladnie pachnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości