[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
ElJenkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 23, 2013 06:12

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: ElJenkins » czw maja 23, 2013 06:51

Witam,

Niedługo odbieram Golfa 6 z jasną alcantarą. Chciałem zapytać czym to najlepiej zaimpregnować żeby zabezpieczyć przed plamami i ogólnie brudem. Boki foteli i drzwi bedą miały jasny materiał. Czy to też się impregnuje?
Znalazłem tylko coś takiego jak Laderzentrum. Możecie napisać jakie macie doświadzenia? Tapicerka będzie jasna więc margines błędu mam bardzo zawężony ;)



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: minio70 » pt maja 24, 2013 12:38

Witam,

Ja z kolei chciałem zapytać o jakiś środek koloryzujący do czarnej skóry. Na siedzisku fotela kierowcy są takie pozadzierania materiału od ostrego guzika, coś jakby ktoś otro zaciągnął paznokciem i teraz są takie białe zadrapania. Oczywiście żeby to później wszystko nie przeniosło się na materiał jak zmiesza się z potem albo słońce dogrzeje ;). Oraz jakiś środek żeby po takim zabiegu odświeżyć całość bo materiał jest już bardzo twardy i zmatowiały.



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Salwinek91 » pt maja 24, 2013 21:34

minio70, strong cleaner z colourlock do wyczyszczenia całości, pad szlifujący do wyrównania zadrapań, benzyna do odtłuszczenia, rozcieńczalnik do rozluźnienia starej farby, farba tonująca, top coat lakier wykończeniowy, leder versiegelung na całość.

Chyba że chcesz po taniości to trzeba wyczyścić całość, odtłuścić miejsce gdzie chcesz pomalować, położyć farbę tonującą i na to leder versiegelung


ElJenkins, lederzentrum ma w swojej ofercie środek do czyszczenia jak i zabezpieczania alcantary. Możesz spróbować. Są i inne firmy które mają środki do impregnacji tapicerek materiałowych 303 AP, carpro, gtechniq, 4nano


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak umyć tylne lampy od środka ?

Post autor: jhosef » śr maja 29, 2013 13:06

Ja myłem lampy do mk2 w zwymarce. Ogóle elekt był niezły ale na jednym z plaskików pojawiło się odbarwienie, zeszło po przeszlifowaniu...
Nie wiem czy środek za agresywny (tabletki ludwik) czy temperatura suszenia im zaszkodziła.



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: prezes0071 » ndz lip 28, 2013 14:39

ja plastiki takie jak rączka drzwi kierowcy, w ktorej są przelączniki elektrycznych szyb, blastkik dookola gałki zmiany biegow jak i zaslepke wysowaka uchwytow na kubki nad radiem potraktowalem lakierem strukturalnym BOLL do plastikow, efekt meeeega, dla ciekawych moge wrzucic fotki ;p
Ostatnio zmieniony ndz lip 28, 2013 16:24 przez prezes0071, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Shmatan » ndz lip 28, 2013 14:58

prezes0071, malowanie ma mało wspólnego z detailingiem



prezes0071
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob sty 12, 2013 19:10
Lokalizacja: Szczecin

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: prezes0071 » ndz lip 28, 2013 16:19

Shmatan pisze:malowanie ma mało wspólnego z detailingiem
rozumiem, ze detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Główne procesy dokonywane w procesie detailingu wnętrza polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich, podsufitki, kokpitu, wszelkich elementów plastikowych i metalowych. Bardzo duży nacisk kładziony jest na odnowę najdrobniejszych szczegółów i przywrócenie stanu fabrycznego.
Jednak przy powłoce jaka zostala zastosowana na plastikach w golfie nie jestesmy w stanie przywrocic stanu fabrycznego bez fizycznego połozenia nowej powłoki i tutaj mozemy przydzielić to do pojęcia regeneracji ;)



Gawin 1.6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 14, 2013 09:24
Lokalizacja: Izabelin

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Gawin 1.6 » ndz lip 28, 2013 23:21

Ja też zadam swoje pytanie bo jednak po przeczytaniu wielu postów nie rozwikłałem zagadki mojego Golfa. Mam beżową tapicerkę (zwykły welur, bez skór i bajerów) i mam małą plamę - na szybko była czyszcząca płynem do mycia naczyń (wiem, wiem, dziwna praktyka). Czym można to doprowadzić do ładu (został tylko ślad po czyszczeniu, nie plama czarna). Do tego jak można robić żeby jakoś zabezpieczyć materiał przed plamami i tego typu rzeczami?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Bio » śr lip 31, 2013 15:27

prezes0071, jesteśmy.

Plastidip :P

Gawin 1.6, pranie ekstrakcyjne a pozniej 303 Fabric Guard


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: liteon0 » pt sie 02, 2013 11:35

Witam
Mam mały problem, ponieważ, kupiłem płyn do czyszczenia tapicerki, chodziło mi głównie o fotele (są takie jak w tym linku http://allegro.pl/vw-golf-iv-1j0-fotele ... 50914.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Koleś w sklepie polecił mi Turtle Wax Upholstery Cleaner no i po zastosowaniu tego g***a plamy zrobiły się na całym fotelu... przedtem fotele szczególnie kierowcy miał delikatne plamki, więc chciałem go odświeżyć i efekt 100 razy gorzej :banghead:, jakieś zacieki na całym fotelu. Wziąłem trochę wody z płynem do prania tkanin delikatnych i teraz jest o niebo lepiej, ale do ideału brakuje... czym najlepiej czyścić taką tapicerkę?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: jhosef » pt sie 02, 2013 11:57

Cokolwiek byś zastosował - wazna jest technologia prania. Tylko ekstrakcyjnie moim zdaniem.



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: [wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerk

Post autor: maj0nez » pt sie 02, 2013 12:00

liteon0 pisze:Witam
Mam mały problem, ponieważ, kupiłem płyn do czyszczenia tapicerki, chodziło mi głównie o fotele (są takie jak w tym linku http://allegro.pl/vw-golf-iv-1j0-fotele ... 50914.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Koleś w sklepie polecił mi Turtle Wax Upholstery Cleaner no i po zastosowaniu tego g***a plamy zrobiły się na całym fotelu... przedtem fotele szczególnie kierowcy miał delikatne plamki, więc chciałem go odświeżyć i efekt 100 razy gorzej :banghead:, jakieś zacieki na całym fotelu. Wziąłem trochę wody z płynem do prania tkanin delikatnych i teraz jest o niebo lepiej, ale do ideału brakuje... czym najlepiej czyścić taką tapicerkę?
Pranie ekstrakcyjne załatwi temat.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Post autor: Młody Golfiarz » sob paź 12, 2013 23:01

"Prał" ktoś fotele i dywany za pomocą tego nowego Vanisha co się sypie , odczekuje 15 min i odkurza ? Nie zniszczy to koloru foteli ?



Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: [wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerk

Post autor: killerx » pn lis 18, 2013 07:59

Witam,

Mam w swim mk4 czarną skóre recaro i na pierwszy rzut oka może wydawać się na zadbaną lecz tak niestety nie jest. Skóra jest twarda i zaczyna pękać. W szczególności przednie fotele, które są najczęściej używane. Potrzebuje jakiegoś dobrego zestawu, który oczyści, nawilży (skóra zrobi się bardziej miękka) i zabezpieczy skóre. Czytałem już o zestawach gliptone i colourlock lecz nie jestem pewnien co do ich siły nawilżania.

Pozdrawiam


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości