[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw kwie 22, 2010 09:02

Ja ostatnio zaszalałem na plastikach... preparatem do obuwia ze skaju. Jestem na etapie rozbierania wnętrza gdyż okazało się ze mam wielką wodę pod dywanikiem kierowcy. Na razie zająłem się tunelem środkowym. Po umyciu natarłem tym diwajsem do butów - jest w postaci białej pianki, jak do golenia. Plastiki nabrały delikatnego połysku, odzyskały czerń. Po złożeniu auta do kupy wysmaruję resztę, zobaczymy jaki będzie efekt.



pikus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 18:42
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: pikus91 » czw kwie 22, 2010 16:08

Gawior jak spryskiwałeś spray-em plastiki w golfie to rozbierałeś je czy po prostu zabezpieczyłeś te elementy które nie miałby być spryskane np. szybę? Czy tym spray-em warto spryskać kierownicę? O jakie boczki ci chodzi jak piszesz ,,Po użyciu boczki wyglądają jakby je "wypastować" na czarno"?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » czw kwie 22, 2010 19:37

Ja mam GTi Edition. Boczek koło klamki i tego uchwytu do zamykania drzwi ( co za niego się ciągnie - jest z plastiku ) jest materiałem obłożony, a pozostała reszta jest jakby ze skaju czy czegoś takiego, kieszeń także jest plastikowa.
Nic nie zabezpieczałem, a szyby zawsze myję później płynem do mycia szyb z alkoholem.



Lukas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 05, 2009 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lukas111 » czw kwie 22, 2010 20:09

Można spróbować tym

http://www.myjauto.pl/product/60/turtle ... y-wosk-w-płynie.html



pikus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 18:42
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: pikus91 » czw kwie 22, 2010 21:26

Aha czyli ten spray można spokojnie potem zmyć z szyby, tak? Czego użyć do pomalowania grilla? Czy próbowałeś użyć tego spray-u do spryskania grilla?



Lukas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 05, 2009 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lukas111 » pt kwie 23, 2010 16:55

Jaki spray?



pikus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 18:42
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: pikus91 » pt kwie 23, 2010 17:54

Co polecacie do wyczyszczenia podsufitki? Czym poprawić jakość listw bocznych, czym je pomalować?
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 17:55 przez pikus91, łącznie zmieniany 1 raz.



trucker2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 09:34
Lokalizacja: WPR

Post autor: trucker2 » ndz kwie 25, 2010 11:48

Ja również potwierdzam siłę wanisha do dywanów naprawdę daje radę a np. tapicerkę drzwi nie musiałem odkurzać a efekt super. Nawet siedzenie w ciężarówce po powrocie od mechanika wyczyścił dokładnie chociaż było mocno zabrudzone smarami .stosowałem te gotowe specyfiki ze stacji benzynowych ale efekty kiepskie.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » ndz kwie 25, 2010 12:38

Grill malowałem sprayem Boll czarny mat. Jak myłem auto to listwy i inne elementy czarne ( zderzak itp. ) potraktowałem czernidłem 2 razy ( żeby zatrzeć ślady po wosku ). Później K2 Balsam ( super wygląd auta i do plastików rewelacja ) http://cokupic.pl/produkt/K2-Balsam-Do- ... Karoserii- , wystarczy tylko przetrzeć i nie trzeba polerować itp.
Balsam ten jest do lakieru, ale plastiki po przetarciu nim wyglądają jak po czernidle tylko że bardziej równomiernie czarne ( czernidłem nie do końca da się równomiernie pomalować ).

Na stronce o moim Mk3 GTi Edition są zdjęcia po umyciu auta w dniu wczorajszym.
( mycie, politura do lakieru z woskiem, czernidło 2 razy na plastiki bez grilla, później właśnie balsam K2 na lakier i plastiki i jeszcze czyszczenie wnętrza ).
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 6c#3960923

Zdjęcia te nowe ( po myciu itp ) dorzucam na stronę właśnie w tej chwili, więc niedługo będzie komplet na stronie.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » ndz kwie 25, 2010 16:12

Gawior,
a probowales moze kiedys pasty do butow do czarnych listw na zewnatrz samochodu?
mi kiedys braklo czarnidla i pasta kiwi wpadla mi w rece. posmarowalem i pozniej przetarlem i bylem mile zaskoczony bo bylo cacy. nawet opony sobie wypastowalem :helm:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » ndz kwie 25, 2010 17:42

Słyszałem kiedyś o paście do butów tyle że musi być w płynie jak pasta KIWI, bo te w metalowych pudełkach to brudzą i w ogóle kiepski efekt.
Ale sam pasty nie wypróbowałem bo czernidło tańsze :jezor: .

Mam jakieś tam czernidło (tańsze - 6zł czy 8zł) o konsystencji wody :/ (w ostatnim tygodniu nie mogłem dostać czernidła w żadnym sklepie, co mnie zdziwiło), a ostatnio byłem w REAL-u ( bo spaliła mi się żarówka w tylnej lampie, a było późno i musiałem tam jechać kupić) i na półce było czernidło SONAX-a w gęstej konsystencji, ale cena to 22,95zł :kac: i sądzę że takie czernidło kryło by bardzo dobrze itp.

Kiedyś miałem właśnie czernidło takie gęste jakiejś lepszej firmy ( jakiej już nie pamiętam ) i z szarych zderzaków zrobiłem czarne w innym aucie :) i ten kolor utrzymuje się do dzisiaj ( jakieś 4 lata ). Przy użyciu tego przez przypadek maznąłem po lakierze i też do dzisiaj jest ( rozpuszczalniki nie bardzo dają radę i pewnie jakiś by radę dał, ale razem z lakierem ).



Lukas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 05, 2009 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lukas111 » wt kwie 27, 2010 20:13

jak coś jest do butów to do butów a nie samochodu?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr kwie 28, 2010 08:50

Co do pasty kiwi w płynie to i tak większość butów jest z tworzywa, tak jak i listwy boczne w aucie :jezor: ( osobiście nie stosowałem, ale kilka razy słyszałem o paście kiwi, więc coś w tym musi być ).
Więc jakichś nie pożądanych skutków ubocznych ni będzie. Co najwyżej mierny efekt.

Tan spray co używam do wnętrza ( deska, plastiki ) też jest do czegoś innego, a efekt super.
Deska wygląda jak by ją lakierem bezbarwnym pokryć i takie coś długo się utrzymuje.
Ja tam jestem z tego bardzo zadowolony, bo wkładając ostatnio 6-6.5h pracy w czyszczenie mojego auta chcę żeby ten czas był wart tego czyszczenia i długo się to utrzymywało.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Lukas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 05, 2009 20:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lukas111 » śr maja 05, 2010 17:13

do czyszczenia skóry można spróbować to

http://www.myjauto.pl/category/7/czyszczenie-skóry.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości