Akademie doskonalenia technik jazdy

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Postprzez Bluedot » Cz mar 10, 2016 11:18

Siemka!

Korzystał ktoś z was może z takich akademii doskonalenia technik jazdy. W sensie czy warto? Zależałoby mi na takich umiejętnościach jak wychodzenie z poślizgów czy bezpieczne wchodzenie w poślizgi. Aby miec auto pod kontrolą w różnych niebezpiecznych sytuacjach drogowych. Wiecie co mam na myśli?

Bluedot
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 7h 10m
Auto: VW polo
Silnik: 14

Re: Akademie doskonalenia technik jazdy

Postprzez marzyciel33 » Pt mar 11, 2016 08:48

W każdym większym mieście masz taką akademię doskonalenia kierowców. Ale z tego co wiem, to realizują różne programy.
Dobra jest szkoła subaru w Kielcach. Robisz, tam wszystko czyli troleje, mata, równowaznia. Techniki trzymania kierownicy i operowania hamulcem. Czyli takie elementy jazdy sportowej.
Organizuje to SJS. Tutaj masz masz przykładową galerię zdjęć: http://szkolajazdysubaru.pl/wydarzenia/ ... hodach-sjs

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 8h 4m
Auto: Golf 5
Silnik: 1.5

Postprzez speed88 » So mar 26, 2016 20:55

jkowalik, nie masz jakiegoś placu, żeby poćwiczyć z kimś jazdę na ręcznym na śniegu? Oczywiście w tym sezonie to już za późno, ale kolejnej zimy? Ile lat masz prawko??

speed88
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 3d 21h 8m
Auto: Bora
Silnik: 2.8 V6

Re: Akademie doskonalenia technik jazdy

Postprzez fill89 » Pt kwi 01, 2016 09:41

Ja bym radzil najpierw poczytac troche o poprawnej pozycji za kierownica, trzymaniu kierownicy, technice miedzygazu, nastepnie bledy i nawyki wyeliminowac dopiero potem mozna mowic o szlifowanie techniki wychodzenia z poslizgow, poslizg kontrolowany.

jkowalik technika wychodzenia z poslizgu jest wazna ale rowniez z jakiego powodu do tego poslizgu dochodzi bo byc moze posiadasz nawyki ktore sprawiaja ze masz wieksze prawdopodobienstwo wpadniecia w poslizg.

A z drugiej strony w takiej szkole po paru godzinach nie wypracujemy w sobie nawykow i postepowania wbrew instynktowi przetrwania. Nauka techniki jazdy to dlugii proces...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 23d 14h 32m
Auto: MK2 GTI
Silnik: ABF+2Y

Postprzez PatrykKuczynski » Cz paź 12, 2017 11:52

Też się zastanawiam nad taką akademią. Myślę, że to ma sens. Zgodzę się jednak z przedmówcą, że takie rzeczy jak poślizgi mają swoją przyczynę i nie należy chojraczyć z tym. Ważniejsze jest, jak w niego w ogóle nie wpadać. U mnie w mieście funkcjonuje akurat taka akademia: https://motorat.com.pl/kursy-doszkalaja ... samochodow
Przyznam szczerze, że jeszcze nie korzystałem i nie mogę na 100% powiedzieć, czy jest taka dobra jak mówią (a dokładniej - mówi mój brat, bo był). Może jak się w końcu zdecyduję, to napiszę jak było i co można dokładnie poćwiczyć :D

PatrykKuczynski
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 40m

Postprzez M@ni3k » Pt paź 13, 2017 06:40

Ja znowu z mojej strony polecam KJS-y. Kupic jakis zapszal za kilka stówek i ogień. Tam sie szybko nauczysz.

M@ni3k
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 4h 16m
Auto: Bora
Silnik: Ahf

Postprzez Białek » Pt paź 13, 2017 14:30

Korzystałem parę razy ze szkoły jazdy Subaru i byłem na Top Gear Academy (oraz na szkoleniu Land Rovera). W SJS instruktorzy wiedzą jak uczyć. Samodzielna szybka jazda a szkolenie z fachowcem to dwie różne i pewnie niewymienne sprawy. SJS stawia wpierw na bezpieczeństwo, prawidłowe nawyki, jazdę defensywną. Nie ma co liczyć na mega adrenalinę, ale w większości przypadków na sprowadzenie na ziemię i pokazanie palcem błędów oraz sposobów poprawy. Po paru dniach nie stałem się rajdowcem, ale zyskałem więcej pokory.

Białek
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 22h 7m
Auto: Golf 7 Variant
Silnik: 1.4tsi

Postprzez fradasmert » Wt paź 17, 2017 15:54

Dzieki za pomoc chlopaki

fradasmert
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 13m

Postprzez Bluedot » Cz gru 07, 2017 09:16

Byłem na kursie w Kielcach i muszę powiedzieć, naprawdę dają radę. Sporo ciekawych rzeczy można się nauczyć.

Bluedot
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 7h 10m
Auto: VW polo
Silnik: 14

Powrót do Technika jazdy