W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Postprzez KamilP » Wt cze 13, 2017 13:15

Moim zdaniem na niskich obrotach korby mocno cierpią, bo jednak turbo dmuchnie, moment jest ale siła na korbach jest duża a z racji niskich obrotów ta siła działa po prostu dłużej, chociaż z drugiej strony duże diesle wolnoobrotowe przy 1500rpm max moment prawie maja

Mój Golfik na PJ :dol:
Obrazek
Widzisz? Nawet mruga do Ciebie :popcorn: :grin:
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR

Online: 54d 20h 34m
Auto: Golf MK3 1.9D
Silnik: 1Y

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Postprzez luckyboy » Wt cze 13, 2017 13:37

Każde auto najmniej spala przy 70-80km/h, bo wtedy jedzie sie w miarę szybko, a opory ruchu nie są stosunkowo duże. Prędkość obrotowa dla silnika diesla to moim zdaniem minimum 2000obr/min, wtedy nie słychać pracy dwumasy. Przy obrotach 1500-1700 dwumasa pracuje pełną parą. Benzyna zwykle też już dobrze jedzie od 2000obr/min. Mój Golf 1.4 spala najmniej przy 80km/h i 2500obr/min.

luckyboy
Użytkownik
Użytkownik

Online: 7d 59m
Auto: Golf IV PACIFIC
Silnik: 1.4

Postprzez Bluedot » Wt lip 18, 2017 12:40

Tak pomiędzy 2 a 2,5 tys obrotów to najlepsza opcja, a przynajmniej w przypadku mojego golfa najlepsza opcja.
W tych nowszych jest taki śmieszny system podświetlania kiedy jazda jest eko a kiedy nie. Wg mnie dobra opcja, bo jak się piłuje zbyt mocno, to wiadomo że jazda nie jest eko.
Co do ekonomicznej jazdy, to teraz nawet jak są kursy teoretyczne, to część pytań tego dotyczy. W sensie jazdy ekologiczno-ekonomicznej. Tutaj można to np sprawdzić: https://www.ltesty.pl/testy/

Bluedot
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 7h 10m
Auto: VW polo
Silnik: 14

Postprzez daropaszk » Cz paź 05, 2017 22:13

Dokładnie jak piszą koledzy lekko powyżej 2000 obrotów, będziesz jechał najbardziej ekonomicznie, do tego przy zjazdach noga z gazu i sam się toczy ;) Ważne żeby nie szarpać podczas jazdy czyli przyspieszasz i nagle zwalniasz, jedziesz spokojnie trzymasz obroty i oszczędzasz.

daropaszk
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 2h 38m
Auto: VW JETTA 2006
Silnik: 1.9TDI

Poprzednia strona

Powrót do Technika jazdy