Mercedes SLK 200 Kompressor

Nasze auta - pozostałe nie związane z grupą VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: Castillo » czw gru 27, 2012 17:35

Witam po miłej 4-letniej przygodzie z mk4 , znudziłem się i sprzedałem golfa, a za te same pieniądze kupiłem merca tylko, że rok starszego.

Piszę na tym forum ponieważ raz że lubię i się przywiązałem, a dwa że główne forum mercedesa jakoś nie bardzo kładzie nacisk na style, fele, i inne modyfikacje a takżę nie prowadzi tematów o autach użytkowników tymczasem bardziej kładzie nacisk na kłopoty związane z danym modelem. Tu zaś mogę prowadzić sobie temacik o aucie, planować i sukcesywnie wprowadzać je w życie, a może czasem ktoś coś podpowie jak zajrzy :)

Dobra teraz parę danych autko przyjechało z Włoch co za tym idzie zero rdzy :) Natomiast pewnie licznik przekręcony jak to włosi.

OLEJ MOBIL super 3000 5w40 x1 (info dla mnie )
Aktualny przebieg 188 tysiecy
Kolor niebiesko-zielony ( z przewagą niebieskiego)
Nadwozie: coupe kabriolet z automatycznym twardym dachem targa :)
Moc : 192 konie i 270 NM
Silnik : 2.0 kompressor
Rok produkcji: 1999
Masa: 1250 kg
Przyspieszenie 0-100: 7,7 sec
Prędkość max: 230 km/h
Spalanie : mieszane 10 litrów, miasto 13 litrów, trasa 8 litrów
Ilość miejsc : 2 !!!! :D
Wyposażenie :
-poduszki powietrzne + srs boczne
-dwustrefowy nawiew + klimatyzacja
-elektryczne szyby
-elektryczny dach
- skóra
itp

No właśnie to auto to jest zabawka. 2 miejsca, kabriolet, tylny napęd w sumie takiego właśnie mi trzeba było żeby jeszcze trochę poszaleć bo i tak rzadko jeźdżę gdzieś dalej, a jak będzie potrzeba to pożyczę kombi od ojca

Co najlepsze jest to jedno z najtańszych aktualnie aut sportowych a większość części dzieli z klasą C mercedesa więc jest tanio i duży dostęp z czego jestem naprawdę zadowolony :D

Na razie oprócz rejestracji jedyne niezbędne zakupy jakie musiałem zrobić to cewka do świecy i akumulator także jest naprawdę spoko jak na tanie auto :)
W planach na zimę pierwsze co to doprowadzenie do stanu bardzo dobrego czyli:
1) środek odnowić skórę i tapicerkę czyli zakupy chemii do skóry i polakierowanie na nowo ( w sumie nie droga operacja a widziałem ludzie to sami robią) fotele są ok
2) wymiana wszelkich płynów, oleju, pompy wody
3) zakupy bzdetów jak wycieraczki, dywaniki

Na wiosnę pierwsze grubsze plany czyli :
1) Felga 17-18 koniecznie z rantem i porządnym naciągiem
2) Gwint lub jeśli to wystarczy wolałbym same sprężyny obniżające
3) oświetlenie diodowe wewnątrz
4) podświetlenie modułowo diodowe tablicy rejestracyjnej
5) Tylna dokładka zderzaka w kolor
6) Przednia dokładka sprawdzić czy są jakieś fajne na dostępne jak nie to tylko w kolor
7) Boczne listwy progowe z wersji amg
8) małe car audi czyli nowe radio+ hertz hsk + dobry wzacniacz + subwoofer około 300 rms + wzaczniacz do sub + wyciszenie
9. Koniecznie wymienić przednie lampy bo te są już brzydkie na jakieś soczewkowe (clear glass) + być może xenon
10) grill przedni 3-4 żeberka w chromie ( widziałem bardzo fajny mod odmładza front , żadna wiocha )

Na razie tyle z planów w sumie to nie ma ich tak dużo jak w golfie więc realizacja powinna być szybsza a sam potencjał w autko widzę

Na zachętę daję filmik jak gostek zrobił swojego merca, widać że auto tak jak mk4 ma potencjał tuningowy :

[youtube][/youtube]


Na razie mam tylko 3 fotki z aukcji sprzedawcy po zimie zabiorę się za niego na poważnie :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 19, 2014 20:27 przez Castillo, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
DawidJG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw mar 29, 2012 13:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: DawidJG » czw gru 27, 2012 21:00

auto z wloch a tablice na zdjeciach niemieckie??? :P


"Jeśli pewnego dnia prędkość mnie zabije, nie płaczcie, ponieważ umarłem z uśmiechem na ustach." Paul Walker

Moja Golfina --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6368610" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: Castillo » pt gru 28, 2012 08:48

No gostek z Niemiec sciągnął do Niemiec po czym sprzedał handlarzowi z Polski, ale wszystkie dokumenty po włosku więc z Włoch. Zresztą co tu szukac dziury w całym rejestracje przeszedł czyli kradziony nie jest, na przeglądzie nic wartego uwagi nie znaleźli więc z 3 aut składany też nie jest a więc dobrze się trafiło



Awatar użytkownika
DukeNukemPL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 581
Rejestracja: śr paź 13, 2010 22:11
Lokalizacja: Bullerbyn
Kontakt:

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: DukeNukemPL » ndz gru 30, 2012 16:53

Castillo, Bardzo ładny merc tylko niepodoba mi się środek ale to kwestia gustu ;) No i kolorek podobny bardzo do golfika ;) :kufel:


A3 8p 2.0TDI 140hp : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=514589

https://soundcloud.com/dominik-buda" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fotosik.pl/u/dukenukempl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ya'nek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt cze 11, 2010 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: Ya'nek » śr mar 20, 2013 11:10

Siema, gratulacje nabytku no i niedługo może nastanie oczekiwana wiosna, a wtedy ... :okej: :bajer:


Call me Yankes

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: Castillo » pt wrz 19, 2014 20:26

Jako, że na stonkę nadal często zaglądam- dobre kompendium wiedzy, aktualizuję foty bo autko się zmieniło i nadal nad nim pracuję

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: miskieusz » sob wrz 20, 2014 00:01

spoko zmiany, furka wygląda bardzo schludnie :pub: Przednie lampy to jakiś zamiennik? Całkiem, całkiem



Awatar użytkownika
Ciapollo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 22:58
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Mercedes SLK 200 Kompressor

Post autor: Ciapollo » sob lis 29, 2014 17:24

Zacny Mercedes :). Jedyne co, to sciagnalbym oznaczenia z klapy. Ewentualnie zostawil tylko Amg albo tylko SLK 200 :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości