Skrzynia DSG a Manual

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

michu1500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 18, 2017 17:32

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: michu1500 » czw lut 23, 2017 12:25

Jakie są Wasze opinie na temat skrzyni DSG a manual w Golfie R? Obecnie mam GTI ze skrzynią manual i mi się podoba. Żona ma Passata ze skrzynią DSG i mi się nie podoba. Przy DSG czasami mam tak, że hamuję późno przed zakrętem, zbijam dwa biegi w dół, wciskam gaz i... czasami samochód "ciągnie" od razu, a czasami ma jakieś 0,5 sekundy zawahania, co w sumie przeszkadza. Przy DSG mam wrażenie, że nie kontroluję do końca, w którym dokładnie momencie samochód zacznie przyspieszać, z racji tych zdarzających się zawahań.

Miałem plan kupić R ze skrzynią manualną, ale się właśnie okazało, że po liftingu nie są dostępne. Teraz są tylko z DSG. Więc teraz mam ciężki dylemat i zastanawiam się, czy kupić z DSG.



feels3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 03, 2015 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: feels3 » czw lut 23, 2017 12:31

DSG faktycznie czasem muli przy redukcjach, głównie chodzi o redukcję z 3 na 2gi bieg. Kiedyś myślałem że to sposób ochrony skrzyni/sprzęgła, ale to tylko moje bajdurzenia :) , nie mam pojęcia dlaczego tak jest.

Fakt jest taki że mam DSG po programie, dość indywidualnym bym powiedział, pod siebie całkowicie i dopiero teraz tryb D uważam za użyteczny, trybu S przestałem używać na codzień, tylko sporadycznie kiedy chcę pojechać naprawdę szybko.

Żona natomiast lubi wygodę i z DSG się polubiła :) , ja w sumie też, ale trochę zmian wprowadziłem, no i ja lubie łopatki, często ich używam.



TomRS
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 03, 2006 22:39
Lokalizacja: Poznań
Auto: Golf VII R

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: TomRS » czw lut 23, 2017 13:32

Też uważam, że DSG w eR nie jest najlepiej oprogramowane. Tryb D jest dość ospały, natomiast tryb S kręci praktycznie każdy bieg do czerwonego pola, czy tego chcesz czy nie, najczęściej bez sensu. Brakuje mu takiej progresji, jaką miał np tryb S w moim poprzednim TSI 160. Tzn w uproszczeniu - wciskam 3/4 gazu, kręci do 3/4 obrotów, wciskam 1/2 kręci do 1/2. A tak trzeba zdecydowanie cofnąć pedał, żeby auto łaskawie wrzuciło wyższy bieg a nie piłowało np 6,5 tys obrotów ze stałym gazem. Mowa oczywiście o użytku drogowym a nie o zabawie. Tym niemniej wziąłbym po raz kolejny DSG, bo wygoda na codzień w mieście jest niesamowita.



michu1500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 18, 2017 17:32

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: michu1500 » czw lut 23, 2017 14:17

Ja to w sumie jak jadę automatem to zawsze przełączam na sterowanie ręczne, więc w sumie nie korzystam z żadnych dobrodziejstw automatu :/



Awatar użytkownika
44FG
Forum Master
Forum Master
Posty: 1239
Rejestracja: wt sty 25, 2005 17:57
Lokalizacja: Lemingrad
Kontakt:

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: 44FG » czw lut 23, 2017 16:55

No istotnie korzystasz. Z największej: nie musisz co chwila w korkach wysprzęglać i wachlować lewarkiem.


Byly: mk II 1.6D '86, mk II G60 '90, Rallye Golf '89, passat b5 1.8 '99, Passat TSI '11, Volkswagen CC TSI '13, Skoda Octavia RS TSI DSG '14, mk VI GTI Edition 35 '12,
Sa: Mk I vel Kermit '83, mk I cabrio 3.2 V6, Corrado VR6 '94 - "Japoniec", Focus RS mk III '16, Tiguan 2.0 TSI DSG 4Motion '17

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skrzynia DSG a Manual

Post autor: korzen88 » pt lut 24, 2017 22:41

michu1500 pisze: Miałem plan kupić R ze skrzynią manualną, ale się właśnie okazało, że po liftingu nie są dostępne. Teraz są tylko z DSG. Więc teraz mam ciężki dylemat i zastanawiam się, czy kupić z DSG.
A jaka jest alternatywa bo za bardzo nie rozumiem pytania jak się nie da w manualu zamówić erki 7,5? Erka z przed faceliftingu w manualu? Czy coś innego?
Dsg ogólnie ma więcej zalet od manualna, jest wygodniejsza, szybsza, płynna zmiana biegów.
Dsg w er to dla mnie konieczność.
Jest też kilka wad tej skrzyni, pierwsza podstawowa to awaryjność i koszta napraw.
Znam też przypadek że klientowi dsg przymuliła przy wjeżdżaniu na rondo i dostał dzwona w bok.
Edit: poza tym widzę ze jest opcja manuala w de czemu w pl nie ma?


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Vernis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 15, 2017 16:30

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: Vernis » pn kwie 10, 2017 11:33

Bo Polska zawsze jest traktowana jak kraj trzeciego świata. Ja osobiście wolę DSG, bo jestem leniwy :P



Oiu82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 17, 2017 15:49

Skrzynia DSG a Manual

Post autor: Oiu82 » śr maja 31, 2017 20:55

Panowie testowalem golfa r kombi w dsg, w trybie normal jakos bardzo wysoko krecil sie na 1 biegu i wejscie na drugi bylo bardzo agresywne. Czy to normalne???? Toczylem sie w miescie wiec delikatnie dawalem mu gazu??
Oczywiscie pozniej w trybiw race jadac szybko wszystko chodzilo ok.



lukp1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:48
Kontakt:

Re: Skrzynia DSG a Manual

Post autor: lukp1981 » czw cze 01, 2017 08:40

Oiu82 pisze:Panowie testowalem golfa r kombi w dsg, w trybie normal jakos bardzo wysoko krecil sie na 1 biegu i wejscie na drugi bylo bardzo agresywne. Czy to normalne???? Toczylem sie w miescie wiec delikatnie dawalem mu gazu??
Oczywiscie pozniej w trybiw race jadac szybko wszystko chodzilo ok.
Mam R w kombi i nie zauważyłem czegoś takiego u siebie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości