Lakiernik wawa

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

mario q.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: czw wrz 18, 2014 22:07
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: Lakiernik wawa

Post autor: mario q. » pt lut 20, 2015 12:45

henake pisze:Co wiecej jak masz czujniki cofania to sam musisz sobie wyciac dziury :banghead: vw tego nie przewiduje.
Żart? :goof:

Btw byłeś już u niego golfiarzu? :chytry: Bo jak się nie ceni tak jak Wyszomirski na Włochach to ja se oettingera zrobie dzie indziej... :kac:


Można powiedzieć R400 na giftach! :)

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakiernik wawa

Post autor: jhosef » pt lut 20, 2015 13:17

O czym Wy piszecie!!! przecież każde ASO stawia na najlepszych fachowców. Gdzie jak gdzie ale tam można liczyć na jakość wykonana :)


Oj przepraszam... już się obudziłem z pięknego snu :kac:

Lakier jak lakier może i mają lepszych fachmanów bo i cenę za element mają z górnej półki.

Wicie rozumicie - jak się zatrudnia mechanika za 17 zł za godzinę (samemy biorąc 250) gdzie pracując na własny rachunek może mieć 100? to wicie rozumicie...

Ja tam jestem jedwabiście zadowolony z malowania maski w ASO, z drugiego malowania maski też. Trzeciego też. i z czwartego malowania maski (jutro jadę) też pewnie będę zadowolony...



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Lakiernik wawa

Post autor: MatthewG » pt lut 20, 2015 14:19

Najlepsza opcja według mnie. Mieć kogoś kto u mnie zdemontować zderzak. Zdemontować zderzak, załatwić najlepsze materiały i zawieść to do malowania, a potem zamontować. Uda mu się dobrać idealny kolor to będzie dobrze, trochę inny to trudno.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lakiernik wawa

Post autor: korzen88 » pt lut 20, 2015 14:34

Bo każdy fryzjer to ped*ł. Nie generalizujcie, są aso gdzie dobrze malują a są aso gdzie robią maniane. Tyczy się to też innych lakierni.


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakiernik wawa

Post autor: jhosef » pt lut 20, 2015 14:57

Ja tam pisałem złośliwie z tą maską bo mnie ostatnio w ASO ciśnienie podnieśli. Głównie jakością kontaktu jak się przyjeżdża na reklamację. Zwłaszcza, że temat ten ciągnie się jakoś od 2012 roku.
Ale już powoli gubię się w ilości podejść do tego tematu.

Ogólnie historia moich kontaktów z największym przedstawicielem VW na Pomorzu jest raczej słaba zarówno jeśli chodzi o dotrzymywanie umów przy zamówieniu samochodu, odbioru, obsługi technicznej, podejścia do klienta i o jezus maria jak długo by wymieniać.

Przerzuciłem się na inne ASO, które nie jest typu "obóz pracy" gdzie relacje klient<> ASO są na zupełnie innym poziomie. Traktują Cię z szacunkiem nie zależnie od tego czy zamawiasz wór części za 2k zł czy za 20 zł.



henake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: śr sty 04, 2012 20:33
Auto: Rs3

Re: Lakiernik wawa

Post autor: henake » pt lut 20, 2015 19:17

Geno17 pisze:U mnie w NDM? Który, tak z ciekawości? ;)

Syn gościa ma firmę fabryka blaska czy cos w tym kierunku


Rs3 650+

henake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: śr sty 04, 2012 20:33
Auto: Rs3

Re: Lakiernik wawa

Post autor: henake » pt lut 20, 2015 19:24

MatthewG pisze:Najlepsza opcja według mnie. Mieć kogoś kto u mnie zdemontować zderzak. Zdemontować zderzak, załatwić najlepsze materiały i zawieść to do malowania, a potem zamontować. Uda mu się dobrać idealny kolor to będzie dobrze, trochę inny to trudno.

Dokladnie tak zrobilem, sam rozebralem auto zamowilem zderzak i wszystko to co potrzebne zawiozlem zderzak, jutro odbieram i skladam grata do kupy.


Rs3 650+

N4S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 23:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Lakiernik wawa

Post autor: N4S » pt lut 20, 2015 23:30

W przypadku tego koloru należy unikać ASO. Żeby ten lakier dobrze położyć trzeba mieć doświadczenie z lakierem bezbarwnym, który decydować będzie o sposobie załamywania się światła i ostatecznym efekcie. Poniżej zdjęcia z fatalnej roboty wykonanej przez ASO - niestety widać bardzo mocne odcięcie pomimo doboru koloru według kodu fabrycznego (pierwsze zdjęcie), tylko pod jednym kątem kolor zlewa się z nadwoziem (drugie zdjęcie). Podobno o wszystkim decyduje sposób położenia lakieru bezbarwnego. Jak będzie cieplej będą dalsze poprawki (przy obecnych temperaturach boję się, że połamią mocowania zderzaka).
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Lakiernik wawa

Post autor: LEWART » sob lut 21, 2015 15:58

co wy tak dyskutujecie o ASO jak rzadko które ma swoją lakiernie itd. najczęściej to się odbywa na zasadzie podwykonawcy.


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakiernik wawa

Post autor: jhosef » sob lut 21, 2015 16:12

LEWART pisze:co wy tak dyskutujecie o ASO jak rzadko które ma swoją lakiernie itd. najczęściej to się odbywa na zasadzie podwykonawcy.
Oba z których korzystam mają własne.



Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Lakiernik wawa

Post autor: LEWART » sob lut 21, 2015 16:25

co wy tak dyskutujecie o ASO jak rzadko które ma swoją lakiernie itd. najczęściej to się odbywa na zasadzie podwykonawcy.


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lakiernik wawa

Post autor: lolo_golf » sob lut 21, 2015 20:53

Nie ma co generalizować. W ASO też pracują ludzie i jak jest dobry lakiernik to dobrze pomaluje - jak nie to nie. Bez względu na to czy to ASO czy inna lakiernia.

Inaczej też to wygląda jak się jest pracownikiem, a nie klientem. Jako klient wyznajesz zasadę "płacę żądam". Sam pracuje w ASO i uwierzcie mi że pewnie z 70% reklamacji to pierdoły na które NORMALNY człowiek nie zwróciłby uwagi, a tym bardziej rozdmuchiwał temat jakby to było nie wiadomo co. Ale niestety - ludzie są tacy a nie inni :ass:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakiernik wawa

Post autor: jhosef » sob lut 21, 2015 22:20

lolo_golf pisze: Sam pracuje w ASO i uwierzcie mi że pewnie z 70% reklamacji
Jak AutoRud to pozdrów Romka S.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lakiernik wawa

Post autor: lolo_golf » ndz lut 22, 2015 14:03

jhosef pisze:
lolo_golf pisze: Sam pracuje w ASO i uwierzcie mi że pewnie z 70% reklamacji
Jak AutoRud to pozdrów Romka S.
:pub: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości