R-ka Variant czy BMW?;)

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
fixxxer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pn maja 09, 2011 10:03
Lokalizacja: SMI...

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: fixxxer » ndz sty 17, 2016 19:38

A ta R-ka variant z otomoto z pakietem MTM-u z Bielska chyba to na zdjęciach jak pamiętam zarejestrowana więc powinni dać się przejechać.

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... e28445cd62" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Re: R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: luki_s3 » czw sty 21, 2016 11:31

roter6 pisze:
luki_s3 pisze: przecież stoi u nich w komisie przed salem ta biała R

zawsze możesz podjechać i zagadać
Sprzedana i nie mogą nią jeździć.
uu a tak dobrze mi się nią jeździło


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: roter6 » sob cze 25, 2016 11:18

Skoro założyłem ten wątek to czas jest napisać również i jego konkluzję.
Od paru dni poruszam się nowym samochodem i jest nią.... Skoda Fabia. Żartuję:)
Wygrała literka R. Variant. I jestem z wyboru bardzo zadowolony. Pojeżdżę trochę to podzielę się więcej moimi odczuciami.
Wielkie dzięki dla Michu1983, który pomógł mi podjąć tę decyzję.



roter6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 29, 2015 12:03

R-ka Variant czy BMW?;)

Post autor: roter6 » pn lis 14, 2016 15:25

Jeżeli ktoś ma podobne dylematy jak ja to po 12k km od lipca poniżej moje odczucia.
Porównuję tutaj R Variant z czerwca 2016 do BMW E91 320D rwd i F31 328xi, którymi jeździłem na tyle dużo by móc je w miarę dokładnie porównać. Jak wiecie konkurentem Rki była właśnie 3-ka touring 328/330 x-drive. Podkreślam, że skupiam się na odczuciach i ogólnych wrażeniach, a nie konkretnych liczbach, przeciążeniu w zakrętach czy czasach na torze.

Wrażenia z jazdy
Golf bez wahania wygrywa moim zdaniem. Minus za brak tylnego napędu bo fajnie się latało bokiem w BMW, ale prowadzenie Rki z nawiązką to rekompensuje.
Przyspieszenie względem 328 w odczuciach to już jest kolosalna różnica. Nawet 335, którym miałem okazję jeździć, jest moim zdaniem gorsze w tym względzie. Fajnie się śmiga i po mieście i po Alpach.
DSG OK. Brakuje 7 biegu na autostradzie.
Dźwięk, wiadomo, podkręcony, ale mi się podoba;)
Rka Variant jest natomiast, w porównaniu do BMW, dramatyczna jeżeli chodzi o pole skrętu. Do dzisiaj się nie mogę przestawić. Mam 6 letnie przyzwyczajenia i zdarza mi się, że się nie wyrabiam przy zawracaniu na raz bo pamiętam jak skręcało BMW. Parkowanie tyłem o wiele gorzej - już tak fajnie się nie "zawinę". Generalnie mam wrażenie, że na parkingu skręcam teraz jak w BMW M550D;)

Przestrzeń i wnętrze
Tu można porównać BMW tylko jak ma M-pakiet. Taką brałem wtedy pod uwagę. Wnętrze zdecydowanie na korzyść BMW, ale powiem, że spodziewałem się gorszego wrażenia po VW. Wręcz obawiałem się dramatu trzeszcząco-skrzypiącego, a na razie jest spoko. Jestem mentalnie przygotowany w każdym bądź razie;)
Navi wygrywa VW (wersja pro) - nie cierpię wbitych tabletów w deskę rozdzielczą;) Szczególnie zadowolony jestem ze wsparcia Apple Carplay.
Nagłośnienie - mam Dynaudio i porównuję do wersji Hi-fi w BMW - jest lepsze w VW. Harman Kardon słuchałem w salonie i nie mogę ocenić.
Czujniki deszczu, okno dachowe, działanie klimatyzacji, podgrzewanie siedzeń, kamera cofania - nie widzę znaczących różnic. Na pewno VW nie jest gorsze.
Jest lepiej w Rce pod względem schowków i generalnie w stosunku do E91, zadziwiająco, jest to lepiej przemyślany samochód.
Brakuje mi z BMW otwieranej samodzielnie szyby w klapie bagażnika i większej możliwości regulacji foteli.
Jak dla dwójki dorosłych + dwójka dzieci (nie wożę już wózków) mi taka wielkość pasuje. A mniejsze wymiary do miast sprawdzają się idealnie.

Komfort
Dlatego się zniechęciłem do BMW bo F31 jakoś takie za "miękkie" było po E91;)
Dodam, że jeżdżę na Pretoriach 19" i na dziurach jest wygodniej niż 17" run flat w E91. Mocno się zdziwiłem.
Na zimę wybrałem 18" Sparco Assetto Gara Matt Black + Pirelli SottoZero 3 i jestem zadowolony. Zarówno z jazdy, jak i z wyglądu.
W długich trasach Golf też się sprawuje bardzo fajnie. Może być zadziwiająco cichy i spokojny. Jak się chce;)

Wizualnie
Rka mi się podoba (BMW z M pakietem ładniejsze), tylko o co kur... chodzi z tymi rurami z tyłu w Rce? Tzn. wiem dlaczego, ale no ja pierd... ;) Ich niejednorodne brudzenie się doprowadza mnie do szału. Do zmiany - tylko ta gwarancja.

Spalanie
W trasie, na tempomacie, osiągnąłem minimalnie 8,3 na całym baku. A po mieście nocą? Nie będę pisać bo się żona kapnie ile poszło na paliwo :hehe:

Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru i jeżeli zastanawiasz się nad F31 328/330 to bierz Golfa. Jak masz kasę na 340 to bym wybrał pewnie BMW, ale i tak nie byłby to łatwy wybór bo może wolałbym kupić Rkę, a kasę przeznaczyć na inne przyjemności:D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości