Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt gru 15, 2017 23:28

Qto pisze:kewinpol, mamy Ci teraz wskazać którą przepływkę kupić? Po postach jakie piszesz, mam wrażenie że kupiłeś najtańsze mk4 jakie było w okolicy i teraz podobnym kosztem chcesz aby doprowadzić je do stanu aby jakoś jeździło.

Panowie jak sprawdzić czy samopoziomowanie działa? Większość aut z któymi miałem styczność ustawiały sobie światła po ich włączeniu...w mk4 nie widzę takiego czegoś (miałem ostatnio 3 mk4 na ksenie i każdy tak miał - chyba że we wszystkich coś nie halo)...a może powinny się obniżyć kiedy przy zapalonych światłach wsadzę coś do bagażnika? ...a może jak tak zrobię to nic się nie stanie ale jak zgaszę i zapalę ponownie światła to te się obniżą? Ewentualnie co sprawdzać vagiem?

Drugie pytanie...przy jakiej prędkości wymiękają Wam uszczelki w drzwiach? Jak miałem 75KM to nie miałem problemu...ale przedwczoraj leciałem 230kmh to miałem wrażenie że prawe drzwi są otwarte :kac: uszczelka normalnie się wgniotła i puszczała jakby furtka była otwarta :grrr:
Wiało ci do środka ?

Bo jak nie, a chcesz zrobić ciszej, to musisz wykleić rant tylnych drzwi, na który zachodzą przednie, uszczelką czołową. Ja u siebie na próbę przykleiłem pasek od samej góry długości 3-4 cm i już tak nie świszczy.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob gru 16, 2017 10:24

cinek2004 pisze:Allegro, ASO?
Domyślam się, tylko jak to znaleźć...
sebekgolf pisze:chcesz zrobić ciszej, to musisz wykleić rant tylnych drzwi, na który zachodzą przednie, uszczelką czołową. Ja u siebie na próbę przykleiłem pasek od samej góry długości 3-4 cm i już tak nie świszczy.
Możesz coś więcej - jaka uszczelka i gdzie dokładnie ją przykleiłeś?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob gru 16, 2017 11:05

lwlw, N 908 338 01


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob gru 16, 2017 12:30

Dzięki Craash, to jest to :kufel:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob gru 16, 2017 14:20

sebekgolf pisze:
Qto pisze:kewinpol, mamy Ci teraz wskazać którą przepływkę kupić? Po postach jakie piszesz, mam wrażenie że kupiłeś najtańsze mk4 jakie było w okolicy i teraz podobnym kosztem chcesz aby doprowadzić je do stanu aby jakoś jeździło.

Panowie jak sprawdzić czy samopoziomowanie działa? Większość aut z któymi miałem styczność ustawiały sobie światła po ich włączeniu...w mk4 nie widzę takiego czegoś (miałem ostatnio 3 mk4 na ksenie i każdy tak miał - chyba że we wszystkich coś nie halo)...a może powinny się obniżyć kiedy przy zapalonych światłach wsadzę coś do bagażnika? ...a może jak tak zrobię to nic się nie stanie ale jak zgaszę i zapalę ponownie światła to te się obniżą? Ewentualnie co sprawdzać vagiem?

Drugie pytanie...przy jakiej prędkości wymiękają Wam uszczelki w drzwiach? Jak miałem 75KM to nie miałem problemu...ale przedwczoraj leciałem 230kmh to miałem wrażenie że prawe drzwi są otwarte :kac: uszczelka normalnie się wgniotła i puszczała jakby furtka była otwarta :grrr:
Wiało ci do środka ?

Bo jak nie, a chcesz zrobić ciszej, to musisz wykleić rant tylnych drzwi, na który zachodzą przednie, uszczelką czołową. Ja u siebie na próbę przykleiłem pasek od samej góry długości 3-4 cm i już tak nie świszczy.
Wyciągnąłem trochę błotniki żeby zachodziły na drzwi i już takiej tragedii (jakby drzwi byly otwarte) nie było...a wcześniej tak jak pytasz - uszczelka się poddawala.
U mnie między drzwiami przód/tył nic nie słychać...tzn to co dzieje się z przodu wszystko zaglusza. Z tego co widzę to drzwi nie idą w linii z szybą przednią...po środku wysokości szyby ewidentnie jest większa szpara - tak samo przy prawych i lewych drzwiach - u Was też tak jest? Następnym razem jak będę w PL to wrzucę na próbę drzwi z polifta...sprawdze jak leżą i to czy dodatkowa uszczelka coś daje.

Ps poleci ktoś kabelek do odczytu/zapisu sterownika EDC15 (inne też mogą być, ale ten muszę ogarnąć)? Po zrobieniu na szybko programu okazało się, że EGR jest włączony...a wcześniej był wyłączony :banghead: Mam mapę z wyłączonym EGR tylko muszę ją wrzucić do sterownika ale kabla brak. Tu gdzie jestem za samo wrzucenie gotowej mapy zaśpiewali mi 700zł - za te pieniądze to wolę kupić kabel i zrobić to sobie sam.



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » ndz gru 17, 2017 19:50

Panowie taki szybkie pytanie, czy w lampie przedniej, która nie ma halogenu można go tam zamontowac, bo jest tam zaślepka, czy ten plastik jest na stałe?



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » ndz gru 17, 2017 19:54

Panowie, niestety wymiana przepływomierza na ten sam model z boscha nie pomógł na moje problemy z falowaniem obrotów, pierdzeniem z wydechu i szarpaniem auta na luzie. Gdzie dalej szukać problemu, może ten nowy przepływomierz muszę jeszcze zaprogramować, bo już sam nie wiem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz gru 17, 2017 20:00

boris_kafarrow, zależy od producenta lampy...valeo ma odkrecane, hella na stałe



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » ndz gru 17, 2017 20:24

O widzisz, to będę wiedział na co zwraca uwagę przy zakupie, dzięki Qto :kufel:



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pn gru 18, 2017 09:46

Inspekcja ma jakieś swoje zabezpieczenia, by auta nie pałować przez ostatnie 3000km przed serwisem? Wczoraj mi się znów odezwała, kasować nie miałem kiedy bo od razu trzeba było jechać... No i dwa razy notlaufa złapałem, a był spokój... :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn gru 18, 2017 11:10

Garrison, ma ograniczenia i jak odliczanie dojdzie do 0km to nie odpalisz auta :grrr:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pn gru 18, 2017 12:12

Przecież skasowanie inspekcji trwa 5 sekund z poziomu liczników. :helm:


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Maggot » pn gru 18, 2017 15:27

I nie kojarzę żadnych ograniczeń, także szukaj standardowo n75 itp :P



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » pn gru 18, 2017 15:31

Panowie gdzie dalej szukać problemu z szarpaniem na luzie, falowaniem obrotów, pierdzeniem z wydechu? Przepływomierz jest nowy z boscha, ten sam model, ale to nie było problemem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości