Chłodnica oleju w MK3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Chłodnica oleju w MK3

Post autor: KoguT » śr lut 15, 2017 19:00

Panowie mam dwa pytania.

Pierwsze:
Mam zamontowaną chłodnicę oleju wraz z adapterem z termostatem taką jak na foto (pochodzenie GM)
Obrazek ,
i tak się zastanawiam w jaki sposób jest przepływ przez nią. W naszych VW olej płynie z zewnątrz do wewnątrz filtra a następnie rurką montażową filtra leci na silnik.
Mając zamontowaną chłodnicę oraz podstawkę taką jak moja (Mocal ma tak samo) to przepływ oleju mamy kierowany najpierw na chłodnicę a później na filtr. Czy tak powinno być? Przecież cały syf leci w chłodnicę a dopiero później trafia na filtr. Czy nie zagraża to podstawce z termostatem ani chłodnicy?

Drugie pytanie:
Podstawka montażowa filtra oleju w moim ABA ma trzy śruby zaślepiające. W jednej jest ORI czujnik ciśnienia oleju a w dwa pozostałe mam zamiar zamontować gruszkę do wskaźnika ciśnienia oleju i czujnik temperatury do wskaźnika.
Z tego co zauważyłem to dwie zaślepki są "przed" filtrem i chłodnicą oleju a jedna "za" filtrem i chłodnicą oleju. Jak zamontować wspomniane czujniki żeby nie pokazywały cudów?
Czujnik temperatury montować przed czy za filtrem i chłodnicą? Tak samo czujniki ciśnienia przed czy za filtrem i chłodnicą?
Oraz czy taki czujnik temperatury jak poniżej bez problemu wejdzie mi w ORI podstawkę filtra? Nie będzie w środku ograniczał przepływu?
Obrazek



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Chłodnica oleju w MK3

Post autor: radekrp90 » wt lut 21, 2017 10:12

Temperaturę moim zdaniem przed chłodnicą, a najlepiej to w misce by było. Ciśnienie oleju w ramach tego układu może być na końcu - będziesz miał informacje jakie trafia na pierwsze węzły.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości