Silnik 2,0 8V 115

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
pittrans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 11:27

Silnik 2,0 8V 115

Post autor: pittrans » wt paź 18, 2016 21:12

No poczytałem dział i chyba trochę mnie poniosło na początek z myślą uturbienia. Auto ma od miesiąca i dopiero zacznam pierwsza rzecz to kosmetyka, ale chcę szykować się do modyfikacji . Myślałem że przy wymianie rozrządu podłubać z wałkiem, stożek, itp. a odnośnie programu to co? Ma Multivana T4 2,5 TDI serja 150 a na programie 180 diesel, turbo(zmiena geometria, sztanga), egr to akurat znam(duża pomoc z forum t4) ale odnośie beny to nic się nieznam co i jak.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Silnik 2,0 8V 115

Post autor: rysiektr » śr paź 19, 2016 00:28

Słuchaj wałek możesz zmienić, na pewno silnik będzie sie lepiej zbierał. Wez tylko to pod uwagę, ze ciężko sie modzi silnik wolnossący. Mniej więcej przelicznik jest taki 100zl = 1KM :-)
Te silniki dają się uturbiac i nie koniecznie będzie to 5 cyfrowa kwota jeśli chcesz uzyskać przyrost 40KM-50KM. Tylko licz sie z tym zr kilka tyś zł musisz w to wsadzić (zakładając ze silnik masz w super stanie). Byl nawet dawno temu nantym forum taki temat i człowiek zaturbil 2E niemalże domowymi sposobami i wyplul 160KM o ile dobrze pamiętam wiec nie jest to takie całkiem bez sensu, natomiast w tych samych pieniadzach zrobisz swap na 1.8t i w serii będziesz miał te 150 lub nawet 180 KM jeśli uda Ci sie taki silnik kupić.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
pittrans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 11:27

Silnik 2,0 8V 115

Post autor: pittrans » śr paź 19, 2016 06:47

Autem jeszcze się nie nacieszyłem w piątek odbieram od lakiernika, kosmetyka. Teraz wnętrze i póżniej biore się za mechanikę. Ogólnie silnik zdrowy przejechałem nim około1000 km od zakupu , nie kopci,pali od szczała,nic nie stuka ogólnie ok. Przez zime chce go ciutke zmodyfikować. Jeszcze jedna rzecz gdzie można kupić albo zamówić układ wydechowy na większy bez kata .( diesela też wyprułem kata i było to czuć od razu)



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Silnik 2,0 8V 115

Post autor: KoguT » śr paź 19, 2016 13:41

Świątek strasznie się ceni za wałki. Osobiście dla modyfikacji 2E na kilka źrebiąt więcej nie wyłożył bym takich pieniędzy...
Ale... Zawsze jest jakieś "ALE". Jest firma w Krakowie która przerabia wałki rozrządu, a nazywa się Rewar.
http://www.rewar.republika.pl/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Wysyłasz im swój wałek a oni go przerabiają na jaki sobie zażyczysz.
Koszt takiej przeróbki wałka do mojego silnika 2.0 8v ABA to 350zł.
Zeszłej zimy miałem wysyłać swój wałek ale było ciśnienie na złożenie silnika żeby sezon zacząć i się nie udało. Ale myślę że przy czasie poszukam wałka do ABA gdzieś na allegro albo olxie i wyślę do nich.
A firmę polecił mi pracownik zakładu tuningowego który robił na tych wałkach projekty.



Co do wydechu to u mnie w temacie jest opisane jak najłatwiej zrobić wydech.
viewtopic.php?f=88&t=95206&start=896" onclick="window.open(this.href);return false;
Zmieściłem się w kwocie 600zł.



Awatar użytkownika
pittrans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 11:27

Silnik 2,0 8V 115

Post autor: pittrans » ndz paź 23, 2016 18:47

Dzwięk fajny , tylko że ja nie ma gdzie ani czasu samemu grzebać bo nie umiem spawać też. Bardziej chodzi mi o kupno gotowca.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości