Nietypowa modyfikacja 1.4l mono

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Jedrzej30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 28, 2005 13:08

Nietypowa modyfikacja 1.4l mono

Post autor: Jedrzej30 » śr lip 05, 2006 09:09

Witam szanownych kolegow, mam takie nietypowe pytanie zwiazane z modyfikacja ktora chce przeprowadzic w swoim mk2, a mianowicie w tej chwili mam w swoim aucie 1.3NZ (40KW) lecz w garazu zalega mi silniczek 1.4 44KW( mono wtrysk) , no i teraz moje pytanie brzmi czy jak zamontuje ten silnik do siebie do tego zaloze wielopunkt od Polo GT digifant ale kompa zostawie od digijeta to czy moc tego sielnika sie choc nieznacznie zwiekszy? Czy wogole sie zwiekszy jak np. zmienie mapy w kompie na sterowanie digifantem, czy moze nie ma sensu zmieniac na ten silnik bo te modyfikacje calkiem nic nie dadza?



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » ndz lip 09, 2006 22:12

Wiesz co ja nie wiem jakim to cudem moze dzialac , widzales ty kiedys kompa od POLO GT , jest zalkiem inny niz w 1,4 orginalnym, wiez nie wiem jak ty to masz amir podlaczyc, a tek pozatym ,mialem kiedys w mk3 1,4 Mono-motronic , co takiego jak ty planujesz , tylko ze uklad wtryskowy z polo 6N 98r i do tego z silnika 1,6 , bardzo fajnie to jezdzilo z fabrycznuch 14 s bylko jakies 11z hakiem 11,7 czy cos to juz 2 lata temu robilem wiec wiesz nie wszstko juz pamietam ,w katowicach na szrocie kupilem wszystko co potrzeba ,czyli kolektor do MPI wtryskiwacze + wiazka z komuterem i jeszcze przepustnica z przeplywomierzem.



Jedrzej30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 28, 2005 13:08

Post autor: Jedrzej30 » pn lip 10, 2006 16:04

Czesc a wiec tak, mam 2 silniki jeden 1.3 NZ z pelnym osprzetem a drugi mam 1.4 ABD ale sam silnik z tego co zaobserwowalem tam to silnikis a identyczne rzonia sie jedynie pojemnoscia i to wszystko nawet oznaczenie glowicy maja takie same. Wiec wtrysk pasuje idealnie do tego silnika pasuja tez wszystkie czujniki nie wiem jeszcze tylko jak to bedzie smigac skoro sterowanie kompem bedzie jak w 1.3 ale wydaje mi sie ze powinno calkiem dobrze. Mozliwe ze jednak sie nie przekonam o tym bo planuje zamienic moje 2 silniki na jeden o wiekszej pojemnosci, pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości