sportowy tłumik do 1,9 diesel ???????

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

dziubool
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 19:23

sportowy tłumik do 1,9 diesel ???????

Post autor: dziubool » sob sty 15, 2005 18:40

mam pytanko czy zamontowanie sportowego tłumika lub wyrzucenie katalizatora i środkowego tłumika i na koniec zamontowanie sportowego tłumika zmieni dźwięk i czy będzie dobrze chodził silnik , bo słyszałem że do diesla nie ma sensu sportowego tłumika najwyżej końcówkę ale nie wiem ile w tym prawdy..



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob sty 15, 2005 19:28

Kto ci tak powiedział.
Sammiałem w dieslu końcowy tłumik ULtera 1* 80 mm - prosta końcówka.
Co prawda nie buczał na wolnych obrotach jak w benzyniaku ale podczas zmiany biegu dobrze go słychać.
Gdy załozysz np. 2* 100 mm - efekt murowany!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » ndz sty 16, 2005 16:22

Michael G60 pisze:Kto ci tak powiedział.
Sammiałem w dieslu końcowy tłumik ULtera 1* 80 mm - prosta końcówka.
Co prawda nie buczał na wolnych obrotach jak w benzyniaku ale podczas zmiany biegu dobrze go słychać.
Gdy załozysz np. 2* 100 mm - efekt murowany!
łoo 100mm toz to prawie rynna jest :helm:



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz sty 16, 2005 16:26

Nie nie wyglada to tak.
Bo ścianki nie są cienkie. Ścianka ma pewnie ok. 4 lub 5 mm. TAk więc wychodzi średnica wylotu ok. 90 mm.


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » ndz sty 16, 2005 19:37

w poprzednim aucie tez diesel dospawalem 2koncowki do standardowego tlumika to zaczal fajnie buczec i fajnie bylo slychac jak wchodzi na obroty ale zdecydowanie pozniej mialem go dosc
znajomy ma w 1.6tdi owalny tlumik i fajnie mu buczy nie zaglosno i nie za cicho wsam raz



Snatch84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 21, 2005 01:13
Kontakt:

Post autor: Snatch84 » pt sty 21, 2005 01:33

Witam!!
jestem tu jako nowy i macie zaszczyt czytac moj pierwszy post - dolaczam sie do pytania kolegi, sam jestem w posiadaniu golfa3 1,9D i na dniach mam zamiar zrobic cos z wydechem zeby nadac mu fajny pomruk, moze ktos potrafi powiedziec czego unikac i udzielic wskazowek co ewentualnie zalozyc a czego nie, mysle o zalozeniu jakiegos tlumika koncowego ewentualnie usunac calkowicie tlumnik srodkowy na koncowy mam limit gotowkowy okolo 300zl

aha i czy jest mozliwe w dieslu uzyskanie efektu strzelania z rury przy gwaltownym spadku obrotow??



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pt sty 21, 2005 12:28

W Ulterze jest promocja
Za 300 masz 2 * 80 MM - okrągły końcowy z montażem!!!!!!

http://www.ulter.com.pl/promocja/promo.html


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn sty 24, 2005 04:07

Snatch84 pisze:Witam!!
jestem tu jako nowy i macie zaszczyt czytac moj pierwszy post - dolaczam sie do pytania kolegi, sam jestem w posiadaniu golfa3 1,9D i na dniach mam zamiar zrobic cos z wydechem zeby nadac mu fajny pomruk, moze ktos potrafi powiedziec czego unikac i udzielic wskazowek co ewentualnie zalozyc a czego nie, mysle o zalozeniu jakiegos tlumika koncowego ewentualnie usunac calkowicie tlumnik srodkowy na koncowy mam limit gotowkowy okolo 300zl

aha i czy jest mozliwe w dieslu uzyskanie efektu strzelania z rury przy gwaltownym spadku obrotow??
nie ma mozliwosci strzelania z rury bo diesel nie ma swiec zaplonowych i aparatu zaplonowego chodzi o wysokie napiecie

a tak na marginesie Michael opis ci sie zmienil??czy mam zwidy :kac:
marzenie bylo Limited a teraz tylko 112ps??
wiem wiem za duzo by palil :hmm:



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn sty 24, 2005 13:43

Krzylu pisze:
Snatch84 pisze:Witam!!
jestem tu jako nowy i macie zaszczyt czytac moj pierwszy post - dolaczam sie do pytania kolegi, sam jestem w posiadaniu golfa3 1,9D i na dniach mam zamiar zrobic cos z wydechem zeby nadac mu fajny pomruk, moze ktos potrafi powiedziec czego unikac i udzielic wskazowek co ewentualnie zalozyc a czego nie, mysle o zalozeniu jakiegos tlumika koncowego ewentualnie usunac calkowicie tlumnik srodkowy na koncowy mam limit gotowkowy okolo 300zl

aha i czy jest mozliwe w dieslu uzyskanie efektu strzelania z rury przy gwaltownym spadku obrotow??
nie ma mozliwosci strzelania z rury bo diesel nie ma swiec zaplonowych i aparatu zaplonowego chodzi o wysokie napiecie


a tak na marginesie Michael opis ci sie zmienil??czy mam zwidy :kac:
marzenie bylo Limited a teraz tylko 112ps??
wiem wiem za duzo by palil :hmm:
Nie o to chodzi. Aby kupić takie auto to trzeba dysponować nizłą gotówką. Po drugie czasem wolnym.
A wiem że 112 KM w limitowanej wersji fajnie lata po drogach. Jeśli tzreba to poleci 200 a jeśli tzreba osiągnąć 7 l/100 - to też to osiągnie.

Nie mówię że nigdy nie. KIedyś jako auto hobbystyczne - może?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » czw mar 17, 2005 00:10

moim zdaniem w dieslu nie ma sensu zakladac zadnych tlumikow sportowych zeby to burczalo,bo miom zdaniem z diesla cieżko wydobyc dobry dzwiek,jak rozczepilem wydech w moim TDI za katalizatorem zeby go przebic to wogule glosniej nie chodzil tylko smiesznie burczał,a w gruncie rzeczy chodził jak zetor,wogule nie było fajnie,pozatym najlepszym odgłosem jesli chodzi o diesla to chyba dzwiek zdrowego dieselka to jest moje zdanie jesli chodzi o diesla,bo wydaje mi sie ze burczenie z klekotaniem diesla to nie bardzo ida w parze i to lekka profanacja,diesel powinien chodzic jak diesel a ryczenie i strzelanie z rury,nalezy zostawic benzyniakom,zato dieselki moga sie chwalic swistem turbinki,twarda i rowna praca motorka...to moje zdanie...to takie lekkie pomylenie kutasa z palcem moim zdanie,ale oczywiscie kazdy ma swoje ...pozdrowka...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » czw mar 17, 2005 11:38

wiesz co ja mialem kiedy MK3 z silnikiem 1,4 i tam byl cały wydech od disla 1.9 tdi I MUSZE POWIEDZIC ZE CIEKAWO BRZMIAL...



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » czw mar 17, 2005 16:33

no nie wiem jak brzmi wydech od TDI w benzynie,a ale w TDI wogule bez wydechu nie brzmi wiele glosniej niz z nim
tylko lekko burczy,strasznie kiepsko,benzyna to juz jest calieim inna bajka,kiedys mialem takiego malucha do katowania i jezdzilem nim wogule bez kolektorow wydechowych to brzmial jak czołg :D:D:D zajebiscie,ogniem tez niezle srał,a jakiego jada ma jak sie wywali caly wydech
drzwi i takie tam zbedne elemnty :D:D:D fajna zabawa :D:D:D


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Strepsil

Post autor: Strepsil » czw mar 17, 2005 23:44

Dosłownie od kilku dni jestem posiadaczem golfa III GTD. Jego wydech tak pięknie burczy, że nie włączam radia. Polecam! Bzdur że się nie da, warto!



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » pt mar 18, 2005 00:20

GTD brzmi calkiem inaczej niz TDI,wiem bo mialem mk2 GTD i jak mi sie urwala koncowa rurka z ostataniego tlumika to tez ryczał,ale w TDI nawet jak rozczepilem wydech zaraz za katem,a kata mam pzrebitego czyli juz nic go nie tlumilo to chodził beznadziejnie,pozatym moje zdanie jest takie ze glosne wydechy sa dla benzyny a nie dla diesla,bo ryczenie i klekotanie diesla nie najlepiej to sie razem komponuje moim zdaniem,jedno z drugim sie gryzie,diesel powinien chodzic jak diesel...ktos kto lubi glosny wydech to powinien jezdzic benzyna to ma wtedy efekt...ale nikt nie musi sie z tym zgodzic to tylko i wyłacznie moje zdanie,pozatym uwazam ze zmiana wydechu w dieslu a tym bardziej w TDi to profanacja te silniki same z siebie ladnie chodza...pozdro...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości