Jaki wtrysk wybrać? swap na digifant? mk2 1.6

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

spearhead
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 13:26
Lokalizacja: łomża

Jaki wtrysk wybrać? swap na digifant? mk2 1.6

Post autor: spearhead » ndz sty 03, 2010 19:42

witam.mam problem jak w temacie: posiadam mk2 1.6 na gaźniku, który cały czas cieknie, ma mało mocy i dużo pali, w związku z tym przymierzam się do zamiany na wtrysk. mam do wyboru: jednopunkt, wtrysk elektroniczny (znajomy może załatwić, tylko nie wiem jeszcze, jaki typ) lub mechaniczny, do którego mam kilka części, których wklejam fotki.szczerze mówiąc wolałbym wielopunkt, bo głównie zależy mi na mocy i tu kilka pytań(szukałem już na forum, ale to co znalazłem mi nie starczy, są to tylko urywki i częściowe informacje, w związku z czym mam dużo wątpliwości) zmiana silnika odpada, ponieważ mój silnik ma 120 000 przebiegu, był jeżdżony przez starą kobitę do kościoła, był w automacie, czyli jest jak nowy, poza tym ma napewno mniejsze spalanie od 1.8, a to dla mnie też ważna kwestia.

1.co myślicie o tym wtrysku mechanicznym, czy on dobrze chodzi, ile mocy może dodać, ile pali
2. co mi jeszcze potrzeba do swapu tego mechanicznego wtrysku, mam tylko to co na zdjęciu
3. domyślam się, że fabrycznie nie montowano wielopunktu do 1.6, więc jakie różnice są między kolektorami dolotowymi, co by trzebabyło ewentualnie w kolektorze przerobić, wskazanym jest montaż układu wtryskowego od 1.8
4. czy do mechanicznego trzeba lambdę, (mam ją w kolektorze, bo samochód posiadał katalizator)
5.przepływomierz w mechanicznym, jak widać na zdjęciu ma wygląd klapy otwieranej, czy ta klapa nie hamuje zbytnio powietrza, oraz jak by z nim chodził na gazie(boję się tej klapy podczas chodzenia na gazie, czy nie będzie blokowała przepływu zbytnio)
6. czy w elektronicznym jest przepływomierz ultradźwiękowy, czy też z taką klapą?
7. co wchodzi w skład elektronicznego wtrysku, czy ta lambda co mam nadawałaby się do niego(wystaje z niej jeden biały kabel, i jest w odległości około 70cm od silnika(mierzone po rurze), katalizator jest wycięty
8. czy elektroniczny wtrysk będzie dobrze chodził z moją ssawką podciśnieniową przy kopułce, oraz z czujnikiem haala w niej zawartym (czy przypadkiem wtrysk nie potrzebuje dokładniejszego wyznaczania położenia wału np. czujnik haala na wieńcu koła zamachowego? jak to jest rozwiązane w oryginalnym 1.8 na wtrysku?
9. w jaki sposób są napędzane pompy ciśnieniowe do wtrysku, od wału czy elektrycznie? jeśli od wału to jakim paskiem? tym samym (takim wąskim) co do alternatora, czy takim szerokim z kilkoma wyżłobieniami?, czy może tym samym, co rozrząd?
10. czy wszystkie wtryski walą jednocześnie? jeśli tak to się paliwo marnotrawi i przydałoby się coś z tym zrobić (chodzi mi o wtrysk elektroniczny, bo domyślam się, że w mechanicznym tak właśnie jest i nie da się nic poradzić)
11. ile mocy na oko może dodać taki digifant (słyszałem o nim dużo dobrego, i o niego będę się starał, jaka jego wersja byłaby lepsza do moich zastosowań, czy bosch też jest dobry?) teraz mam około 65KM
12. czy jeżdżenie na gazie nie zniszczy elementów układu wtryskowego
13. czy można dodać jakiś malutki kompresorek(mam stopień sprężania 9,silnik g60 ma 8, kr ma 10,5, czyli że jest szansa, że się od razu nie rozwali [pytanie do bardziej wtajemniczonych- do jakiego stopnia można podnieść sprężanie, żeby silnik jeszcze był trwały i nie występowało stukowe]), oraz jaki to mógłby być(zastanawiałem się nad jakimś wiatrakiem takim jak od komputera(proszę się nie śmiać) tylko większym, może jak od wentylatora chłodnicy od motoru lub quada, zeby wlot powietrza do filtra rozdzielić na dwa tunele z klapką sterowaną elektrycznie, żeby sobie można było to turbo włączać i wyłączać, zrobienie układu sterującego tym wiatrakiem w funkcji obrotów silnika to dla mnie nie problem
14.Co do zdjęcia, to mam jeszcze puskkę filtra powietrza, ale z drugiej strony rozdzielacza powinno być pewne urządzenie, z którego powinny wychodzić kable(widziałem to na zdjęciach), dobrze byłoby, gdyby mi ktoś powiedział co to ma być i do czego służy (podczepia się to tam, gdzie wychodzą dwie dziurki z rozdzielacza)
15. ile można wziąć za to co mam, jak komuś to bardzo potrzebne to mogę sprzedać, lub zamienić na części digifanta, chciałbym nadmienić, że ostatnio to wszystko porozbierałem i w środku nie było syfu, części składowe rozdzielacza jak nówki, membrana w stanie bdb. wszystko już wyczyszczone i gotowe do założenia
Obrazek

[ Dodano: 04 Sty 2010 20:14 ]
no weźcie ludzie się zlitujcie i odpowiedzcie chociaż na część pytań. 30 wyświetleń i nic :crazy:



muhad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 20:40
Lokalizacja: New Sącz
Kontakt:

Post autor: muhad » czw lip 01, 2010 17:19

Niestety nie jestem fachmanem i nie potrafię odpowiedzieć ani na jedno pytanie.
Mam silnik GX z takim czymś jak na zdjęciu i właśnie to rozebrałem. Ten przepływomierz na twojej fotce wygląda na kółeczko całkiem płaskie. U mnie - podejrzewam że po 2uch bum w kolektorze - jest ciut powyginane.
Czy dobrze widzę? Płaskie? Bo chce to wyprostować.
Może jak wyprostuję to odzyskam wolne obroty.
Ile sobie kolega życzy za tą okrągłą blaszkę? :bajer: choć pewnie całość będzie chciał puścić...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości