MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » wt mar 01, 2016 16:58

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, jasno i konkretnie :P chyba faktycznie zostanę przy tym co już jest, a w razie czego zastanowię się nad jakimś mocniejszym daily :) jednak dalej nie rozumiem dlaczego cokolwiek miałoby mi zabić silnik, skoro robił bym pełny swap od dawcy, masz na myśli to że stare automaty nie nadawały się do produkowanych kiedyś silników, nawet jeśli wychodziły seryjnie?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Stalu » wt mar 01, 2016 20:48

Repo pisze:lnik, skoro robił bym pełny swap od dawcy, masz na myśli to że stare automaty nie nadawały się do produkowanych kiedyś silników, nawet jeśli wychodziły seryjnie?
chodzi o to że nie odczujesz tej mocy


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: kkkacper » wt mar 01, 2016 21:46

Repo, o to wlasnie mi chodzi.. swap w mk II wedlug mnie ma dawac frajde z jazdy, a te automaty dzialaly w taki sposob, ze chyba pietami szybciej bym biegi wachlowal :jezor:


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » wt mar 01, 2016 22:51

Rozumiem, więc albo w grę wchodzi manual, albo automat i silnik nowszej konstrukcji, co już chyba średnio się pomieści przyzwoicie, a nawet jeśli to i tak koszty mnie zjedzą :) ewentualnie kupie jakiegoś 1.3 golasa z ładną budą i w niego wrzucę jakiś fajny manual, do świrowania :D dzięki serdeczne Panowie :) plany planami i marzenia marzeniami ale czasem dobrze jak ktoś sprowadzi na ziemię :P

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » wt cze 07, 2016 20:00

Chciałem odświeżyć, mam nowe Info ale nie potwierdzone :) podobno Toledo mk1 wychodziły w kombinacji 2e ze skrzynią automatyczną, prawda to? Podobno taka skrzynia wchodzi p&p do mk2. Zna ktoś oznaczenie skrzyni? Bo raczej skrzynia od RP będzie miała spore problemy z 2e

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: kkkacper » wt cze 07, 2016 23:33

Repo, wszystko od tolka zawsze podchodzi pod mk II bo to ta sama plyta, wiec jestem sklonny w to uwierzyc, chociaz nie widzialem nigdy takiego polaczenia ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » śr cze 08, 2016 00:28

Teraz na Nysie dostałem takie info od chłopaczka, miał taką skrzynię na sprzedaż, ale spóźniłem się dosłownie dzień. Jak tylko zabłysła nadzieja, że mój dziadyga może mieć troszkę więcej mocy, przestałem spać po nocach ;) nigdzie w internecie nie znalazłem odpowiedzi, czy takiego połączenia, tylko tyle że faktycznie w Toledo mk1 występowały automaty, ale to tylko tyle, nic o połączeniu z 2E, chociaż były to automaty 4ro biegowe, a nie 3 jak w MK2, pytanie tylko, czy ładowali do każdego motoru taką samą skrzynię czy nie, ale raczej wątpię, to tylko wysnuta przeze mnie teoria. Jak nic nie znajdę, będę musiał popytać na jakimś forum Seata



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: jhosef » śr cze 08, 2016 08:27

W toledo była skrzynia automat taka jak w mk3, czyli 4 biegowa o sterowaniu elektronicznym.

Blok silnika 2E jest zgodny z blokami mk2 1,8 zdaje się. Więc fizycznie skrzynia z mk2 raczej będzie pasować.



Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » śr cze 08, 2016 20:26

Czyli szukam skrzyni z Toledo i jakiegoś 2e :D a nie zna ktoś czasem oznaczenia tej skrzyni ?

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: jhosef » śr cze 08, 2016 21:18

No jeśli chce Ci się robić taką rzeźbę. Ale musisz rwać wszystko z wiązką, półosiami i pewnie dźwignią i linkami.



Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » śr cze 08, 2016 21:54

Tzn rwać z Toledo do mk2? Czyli nie ma innego wyjścia jak znaleźć całe Toledo. Yhh, a już był w ogródku, już witał się z gąską...

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka



Skoczer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2016 11:48
Lokalizacja: Częstochowa

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Skoczer » śr cze 15, 2016 08:03

Z toledo to najprostsza odpowiedź. Nie zmienia to faktu, że opcje są różne i warto czasami niektóre porównać.



Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: Repo » śr cze 15, 2016 14:56

No właśnie.. powiem Wam, że nawet kij, nie musi być z tolka, nie musi być p&p, biorę już nawet pod uwagę jakąś rzeźbę, byleby w kabinie kierowcy wszystko mieściło się pod oryginalne plastiki i żeby przeróbka faktycznie miała sens finansowo i wydajnościowo, nie mówię tu o 200hp+, wystarczy nawet 115, czy 120km i będzie cacy. Najgorsze jest to, że często zaczynam zastanawiać się nad przesiadką w manual, ale kiedy wsiadam już do mojej Golfiny mówię i myślę jednogłośnie "za żadne skarby świata". Manuala mógłbym mieć, gdybym miał autko faktycznie do szaleństw, wtedy już biorę pod uwagę klatki i redukcje masy, jednak moja Golfina służy mi głównie na dojazdy do dziewczyny, jakieś małe trasy, czy nawet do jazdy po mieście, ale czasem brakuje mi zwyczajnie "pałera" pod nogą ;)



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

MK2 automat, jaki silnik podejdzie?

Post autor: RasPL » pt sie 05, 2016 06:49

Jakoś teraz to przeczytałem. Skoro tak kochasz tę skrzynię to dopiął bym do niej zdrowe 2E, dorobił chłodzenie oleju skrzyni i cieszył się jazdą. Zostają Ci wtedy z mk2 polosie przeguby, sterownie skrzyni itp.
Choćby ta skrzynia była najsłabszą skrzynią VAG nie uwieze ze nie przyjmie kolejnych 20KM wiecej. Więc po co tu kombinować.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości