Zamek z centralnym, a bez. Jaki kupic, różnice

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

esper111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 02, 2017 08:43

Zamek z centralnym, a bez. Jaki kupic, różnice

Post autor: esper111 » sob sty 06, 2018 13:15

Witam, posypał mi się zamek w przednich drzwiach pasażera. Drzwi się nie zatrzaskują, można tłuc jak o ścianę. Wstawiłem nowy zamek, ale z fabrycznym centralem. Drzwi się zatrzaskują, ale sam zamek już się nie rygluje. Mimo, że zamknę samochód pilotem i "bolec" w drzwiach się schowa, drzwi nadal są otwarte. Czy to drugi zamek jest uszkodzony, czy to wina tego fabrycznego centrala?

Moje auto nie posiada fabrycznego centralnego zamka stąd pytanie czy szukać zamka bez centrala, czy to nie ma znaczenia?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Zamek z centralnym, a bez. Jaki kupic, różnice

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 07, 2018 18:13

esper111 pisze: Mimo, że zamknę samochód pilotem i "bolec" w drzwiach się schowa, drzwi nadal są otwarte. Czy to drugi zamek jest uszkodzony
jeśli bolec się chowa to musi być zamknięty,spróbuj jeszcze to zrobić bez podpiętej linki do klamki zewnętrznej jak to nie pomoże to inny zamek



esper111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 02, 2017 08:43

Zamek z centralnym, a bez. Jaki kupic, różnice

Post autor: esper111 » ndz sty 07, 2018 18:31

Zamek, który jest aktualnie wsadzony bardzo możliwe, że jest uszkodzony bo znajomy mechanik wyciągnął go z jakichś swoich starych części byle coś zrobić z tym żeby drzwi się zamykały. Zamówiłem już nowy zamek bez centralnego, zobaczymy jak będzie działał. Po prostu interesuje mnie, czy zamek z centralnym będzie działał manualnie(bo tak działa uniwersalny, ciągnąć bolec do dołu) w aucie, które nie ma wiązek itp. pod central. Na logikę powinno działać, bo przecież ten uniwersalny siłownik działa tak, jakbym sobie ręką zamknął.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Zamek z centralnym, a bez. Jaki kupic, różnice

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 07, 2018 19:43

esper111 pisze:bo przecież ten uniwersalny siłownik działa tak, jakbym sobie ręką zamknął.
tak inaczej nie może być a zamek może być obojętnie jaki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości