Barwa. Lusterko fotochromatyczne, czy żółtawe?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Barwa. Lusterko fotochromatyczne, czy żółtawe?

Post autor: Poope » pt paź 27, 2017 16:27

Witam wszystkich,
Miałem wewnętrzne lusterko fotochromatyczne żółtawe z białą (nie żółtą ale typowo lustrzaną) plamą, więc zdecydowałem kupić używane na Allegro. Otrzymałem lusterko, ale też żółtawe, choć bez żadnych plam czy wypływów.
Jeszcze nie zamontowałem, ale uderzyła mnie barwa - choć nie chodzi czy żółtawa, czy mogła by być może niebieskawa - nie o to chodzi.
Czy lusterko takie trzymane w ręku, nie podłączone jeszcze, ma być tak lekko przydymione (tutaj żółtawo), czy winno być takie jak prawdziwe lustro, a dopiero po zamontowaniu reagować na światło przebarwiając się na żółto?
Bo nie wiem, czy mi przysłali dobre, podejrzewam wadliwe gdyż na googlu widzę zdjęcia wymontowanych fotochromów bez żadnych przebarwień, ze szkłami jak normalne lusterka.


Pozdro, Poope

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Barwa. Lusterko fotochromatyczne, czy żółtawe?

Post autor: Tygrysq » pt paź 27, 2017 17:35

Sam dokładałem u siebie fotochrom w prawdzie od superba ale moje jest "lustrzane" a po podłączeniu go i oświetleniu np latarką robi się ciemne.
Musiał byś wrzucić zdjęcie bo tak ciężko powiedzieć...Z tego co piszesz uszkodzone...A miałem wiele lusterek tego typu w ręku (doposażamy audi) i z autopsji wiem że lusterko musi być przechowywane w pionie (w pozycji roboczej)



Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Barwa. Lusterko fotochromatyczne, czy żółtawe?

Post autor: Poope » pt paź 27, 2017 21:36

Proszę bardzo, zdjęcie z nowozakupionym fotochromem z Ibizy III (3B0857511C 01C gdzie 01C - kolor czarny, C - fotochrom).
Przy czym od razu podkreślam, że nie jest to wyraźnie żółte jak w moim zepsutym ('wylanym') lusterku w samochodzie. Ponieważ nie są takie same jest jeszcze nadzieja, więc jak się niebo przetrze spróbuję jeszcze raz zsunąć podstawę mojego zepsutego w samochodzie w dół co mi się wcześniej nie udało... coś mocno trzyma, nie wiem...
Jak podłączę to ostatecznie się okaże.

Obrazek


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Barwa. Lusterko fotochromatyczne, czy żółtawe?

Post autor: Poope » czw lis 02, 2017 19:52

Lusterko podłączone, działa.
Kolor lusterka zdrowego nie jest żółtawy a raczej przydymiono-niebieskawy lub zielonkawy - pewnie w zależności od koloru dnia.


Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości