Woda na dywaniku pasażera .

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ksenomorf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 19:48

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: Ksenomorf » sob paź 07, 2017 14:08

Witam wszystkich .
Jestem świeżym posiadaczem Golfa 4 Variant i męczy mnie problem wody na dywaniku pasażera . Woda nie przecieka podczas opadów ale gdzieś się gromadzi i podczas ruszania lub innych manewrów przecieka na dywanik . Sprawdziłem otwory odpływowe w drzwiach i są drożne .



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: riccardoa » sob paź 07, 2017 14:20

Podszybie/filtr kabinowy?



Ksenomorf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 19:48

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: Ksenomorf » sob paź 07, 2017 14:32

Nic z tych rzeczy , to by było za proste . Woda gromadzi się gdzieś w drzwiach .



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: jarazm » sob paź 07, 2017 14:57

Możliwe że przecieka pod głosnikiem z pod blachy. Otwórz drzwi i sprawdz pomiedzy plastikowym progiem wewnętrznym a uszczelką dzrzwi. Odchyl tą uszczelkę i włóż tam paluchy. Ostatnio był ten temat u jednego z forumowiczów. Sam osobiscie borykałem się z tym problemem w sierpniu.Był upał jeszcze to wyciągnąłem fotele, wykładzinę, wygłuszenie,tunel srodkowy. Wszystko wysuszyłem . Do tego zdemontowałem poszycie dzwi, wyciągnąłem blache,wyczyściłem, odtłuściłem. Do uszczelnienia użyłem przezroczystego sylikonu dekarskiego. Dałem go wokół głośnika i na cały brzeg blachy. Od tamtej pory mam spokój.Sprawdzam po otwarciu drzwi uszczelkę i próg wewnętrzny po każdym deszczu.Robota dobrze zrobiona więc nie cieknie...a sam filtr kabinowy robiłem parę miesięcy wcześniej



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: riccardoa » sob paź 07, 2017 14:59

Ksenomorf pisze:Woda gromadzi się gdzieś w drzwiach .
To musiałaby wlatywać uszczelką przy szybie,innej opcji nie widzę.Zdejmuj boczek drzwi i blachę podnośnika szyby i zobacz czy stoi woda.Żeby ci się przelała na dywanik,to musiała by chyba sięgać powyżej dołu boczku.



Ksenomorf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 19:48

Re: Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: Ksenomorf » sob paź 07, 2017 15:30

jarazm pisze:Możliwe że przecieka pod głosnikiem z pod blachy. Otwórz drzwi i sprawdz pomiedzy plastikowym progiem wewnętrznym a uszczelką dzrzwi. Odchyl tą uszczelkę i włóż tam paluchy. Ostatnio był ten temat u jednego z forumowiczów. Sam osobiscie borykałem się z tym problemem w sierpniu.Był upał jeszcze to wyciągnąłem fotele, wykładzinę, wygłuszenie,tunel srodkowy. Wszystko wysuszyłem . Do tego zdemontowałem poszycie dzwi, wyciągnąłem blache,wyczyściłem, odtłuściłem. Do uszczelnienia użyłem przezroczystego sylikonu dekarskiego. Dałem go wokół głośnika i na cały brzeg blachy. Od tamtej pory mam spokój.Sprawdzam po otwarciu drzwi uszczelkę i próg wewnętrzny po każdym deszczu.Robota dobrze zrobiona więc nie cieknie...a sam filtr kabinowy robiłem parę miesięcy wcześniej
Ciekawy trop z tym głośnikiem ( w serwisie były założone jakieś inne , lepsze głośniki ) bo nie mam tam żadnej uszczelki . Głośnik jest bezpośrednio przykręcony do panelu drzwi.



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: jarazm » sob paź 07, 2017 15:33

Cieknie po tej blasze do najniższego punktu czyli okolice głośnika. Zapewniam .



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: jarazm » sob paź 07, 2017 15:42

Głośniki są na nity przytwierdzone do blachy. Na tyle mocno , że są popękane plastiki głośnika (mam fabryczne Phylips).Tam przy głośnikach nie ma żadnej uszczelki. Sprawdz czy pod głośnikiem nie ma zacieków. Po otwarciu drzwi jeżeli jest woda za tą uszczelką to przenieś analogicznie miejsce zacieku na drzwi i bedziesz miał jasność.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: riccardoa » sob paź 07, 2017 15:46

jarazm pisze:Cieknie po tej blasze do najniższego punktu czyli okolice głośnika
Tylko skąd ona tam cieknie?Może należałoby zacząć od wymiany uszczelki szyby?



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: jarazm » sob paź 07, 2017 15:56

Też mnie to dziwiło. Drzwi same w sobie mają na dole otwory (chyba 3 o długości 1cm) przy tych gumowych fartuchach .Jeżeli uszczelka szyby nie zbiera wszystkiego to po to są te otwory na dole drzwi by nadmiar wody wyciekał.Dodam jeszcze , że wewnątrz drzwi jest troche wosku fabrycznego .Pewnie po to by nie zaczeły korodować od środka



Rozek97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 12:27

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: Rozek97 » ndz paź 08, 2017 13:34

Powinno pomoc przeczysczenie otworow? Dzisiaj własnie wycyagnołem głonisnik i faktycznie mokry. Teraz mam problem jak z tym sobie poradzic



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: jarazm » ndz paź 08, 2017 20:41

Ale po co wyciągnąłeś głośnik ? ja na Twoim miejscu uszczelniłbym blache i wokół głosnika sylikonem.Działaj i sprawdz czy to to.



Rozek97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 08, 2017 12:27

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: Rozek97 » śr paź 11, 2017 12:38

Wyciagmnołem ponieważ był mokry :) Problem ogarniety leciało prawymi drzwiami oraz lampami z tyłu



Awatar użytkownika
jarazm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 03, 2014 19:44
Lokalizacja: PZL

Woda na dywaniku pasażera .

Post autor: jarazm » śr paź 11, 2017 17:16

To dobrze ,że ogarnięte. Pochwal się czym uszczelniałeś . A co do lamp z tyłu to jak sprawa wyglądała ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości