Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

esper111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 02, 2017 08:43

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: esper111 » wt sie 08, 2017 08:52

Witam, oczywiście wiem ze temat był wałkowany już wielokrotnie bo nie pierwszy borykam się z tym problemem. Mianowicie mam mokre dywaniki po prawej stronie i zastanawiam się czy winny może być brak kawałka plastiku, którego brak widać na załączonych zdjęciach. Na pewno mam wyciągnięte gumowe korki, które są pod pasażerem bo dłuższy czas temu mechanik zauważył że jest tam mokro i stwierdził, że bez nich będzie lepiej ponieważ woda będzie spływać. Problem cały czas jest i w końcu chciałbym go rozwiązać. Klimatyzacja raczej ma odpływ ponieważ zauważyłem, ze np. po postoju na stacji paliw zostaje mokry ślad gdy mam ją włączone, płynu chłodniczego mi nie ubywa oraz nie mam szyberdachu.
Samochód stoi "pod chmurką" i wykładzina pod dywanikami jest zawsze mokra, czy pada czy nie. I zauważyłem że, najbardziej jest morka w miejscu gdzie zaczyna się "wzniesienie" na fotel. Wykładzina jest po prostu morka, nie słychać pod nią "chlupania" wody przy nacisku.

Obrazek
Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: muszkatobiasz » wt sie 08, 2017 21:26

ten plastik nic nie zmienia ważny jest ten który wchodzi pod ten plastik nad filtrem kabinowym,lepiej sprawdź spływy w podszybiu bo często są zawalone jak nie to to uszczelnienie filtra kabinowego



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: Maszan » wt sie 08, 2017 22:43

A moze cieknie z drzwi tzn spod uszczelki blachy mocujacej mechanizm podnoszenia szyby.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: muszkatobiasz » śr sie 09, 2017 11:08

Raczej nie prędzej gdzieś między drzwiami a kasta najlepiej wejść do auta i polewać wodą i patrzeć



esper111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 02, 2017 08:43

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: esper111 » śr sie 09, 2017 21:01

W najbliższym czasie rozbiorę drzwi pasażera i sprawdzę czy znajdę jakieś ślady wody.
Plastik nad filtrem kabinowym(ten odkręcany od podszybia, jeżeli o tym samym mówimy) jest chyba ok. Jak polewałem wodą to spływała normalnie po nadkolach.

Rozbiorę drzwi i zobaczę co tam znajdę ale coś czuję, że to może być wina tych korków, a raczej braku dwóch(z tego co wiem, bo nie zaglądam pod auto). Sprawdzę je wszystkie jak będę miał możliwość wjazdu na kanał, wymienię je i uszczelnię profilaktycznie.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: Craash » ndz sie 13, 2017 15:28

Brak korków w podwoziu nie spowoduje tego, że masz w aucie gnój. To, że polewając wodę na podszybie spływa ona odpływami na dół nie oznacza, że woda nie spływa również do wnętrza auta.
Szkoda czasu na rozbieranie drzwi. Jeżeli chcesz sprawdzić czy woda leci drzwiami to po prostu lej wodę na drzwi i zobacz czy na plastikowej nakładce progu - tej w kolorze wnętrza czyli czarna, szara lub beżowa, są jakieś krople wody. Jeżeli jest sucho to drzwiami nie leci.
Obstawiam, że woda leci podszybiem. Do wysuszenia auta musisz wyjąć wykładzinę i maty pod wykładziną, bo inaczej nigdy tego nie wysuszysz i będzie w aucie śmierdziało. Jak masz wprawę to, żeby rozebrać wnętrze będziesz potrzebował maks godzinę. Wystarczy wyjąć przednie fotele, cały tunel środkowy tylną kanapę, zdjąć tylne boczki jeżeli masz 3-drzwiową wersję i plastikowe nakładki na progi.
Jak już będziesz miał wyjętą wykładzinę i maty pod wykładziną to zobaczysz gdzie woda leci. Jeżeli masz mokro po prawej stronie to obstawiam, że woda leci podszybiem i zobaczysz wtedy krople wody spływające za schowkiem w desce rozdzielczej.
Zresztą patrząc na zdjęcia widzę, że masz źle zamontowaną uszczelkę prawych przednich drzwi. Ta uszczelka powinna nachodzić NA podszybie, a nie wchodzić pod podszybie. Teraz podszybie nie przylega do rowka pod szybą tak jak powinno i na bank tutaj leży problem, bo miałem tak samo.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

esper111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 02, 2017 08:43

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: esper111 » pn sie 14, 2017 14:53

Dzisiaj wymieniałem filtry w aucie i jak sciągałem osłonę filtru kabinowego to zauważyłem, że podszybie strasznie luźno wychodzi z tego rowka przy szybie. Sprawdziłem te uszczelkę drzwi, o której mówi Craash i jak ją nałożę na podszybie to powstaje dziwna luka i sama uszczelka jest strasznie luźna(końcówka, która znajduje się już pod błotnikiem).

Co do rozbierania wnętrza nie mam żadnej wprawy, więc może być to dla mnie problematyczne.

Wykładzina pod schowkiem nie jest mokra, chyba że na tyle szybko schnie i mokre zostaje tam gdzie woda się zbiera.
Obrazek

Od strony kierowcy uszczelka też była pod podszybiem, a tam się gnój nie robi pod wykładziną. Wgle wydaje mi się, że samo podszybie jest jakieś nie do końca, bo w aucie ojca(Toledo II) podszybie przylega prawie, że idealnie, a u mnie jest szpara.

Dodaje jeszcze zdjęcia jak wygląda ta uszczelka, na pierwszym zdjęciu jak podszybie jest pod uszczelką, szpara która powstaje.
Dwa następne zdjęcia pokazują jak wygląda sama uszczelka, można ją bez żadnego problemu odciągnąć od blachy, nie mam pojęcia czy tak powinno być.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Poobserwowałem trochę jak polewana woda się zachowuje i wypatrzyłem coś takiego.
Woda spływa tak jak zaznaczyłem na zdjęciu i zatrzymuję się na półeczce na dole, woda normalnie tam stoi aż się przelewać zacznie i pomału wsiąka w matę którą jest na ściance.
Gdzie indziej nie zauważyłem żeby woda się lała, oblewałem szybę i potem sprawdzałem podszybie jak wygląda i jest sucho, na rogach jest ewentualnie mokro i tam spływa w nadkole.

Po stronie kierowcy woda spływa tak samo jak na zaznaczonym zdjęciu, tylko tam widocznie nie ma żadnej półeczki na której może się zatrzymać.
Nie wiem czy moja diagnoza jest prawidłowa, ale jeśli tak co można zrobić żeby woda tam nie płynęła. Przepływa pod tą pianką co trzyma uszczelkę komory silnika.

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: Craash » wt sie 15, 2017 14:41

Uszczelka drzwiowa przylega dobrze.
Nic Cię nie uchroni przed rozbiórką wnętrza, bo i tak musisz wszystko wysuszyć i wyprać.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

esper111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 02, 2017 08:43

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: esper111 » wt sie 15, 2017 15:05

Przed suszeniem czegokolwiek wolałbym najpierw pozbyć się problemu. Nie bardzo wiem jak zatamować wodę, która spływa pokazaną ścieżką. Jedyne co przychodzi mi do głowy to uszczelnienie tej pianki co trzyma uszczelkę komory jakimś sylikonem.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Mokre dywaniki, uszczerbek przy podszybiu(?)

Post autor: Craash » śr sie 16, 2017 23:10

Jak rozbierzesz auto dużo łatwiej będzie namierzyć przeciek. Tak to sszystko jest pochowane i trudno dojść gdzie leży problem.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości